Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban hogy mérlegelik sűrű...

Városban hogy mérlegelik sűrű forgalomban azt, mikor én lassításra kényszerítek valakit, ő meg belém jön? Én is hibás lehetek?

Figyelt kérdés
Szóval például egy körforgalomba behajtáskor vagy egy kereszteződésből kihajtáskor egy sűrű városi forgalomban teljesen természetes dolog a másik fél lassításra kényszerítése kihajtáskor(mert másképp az életbe nem haladna a forgalom). Nem fészfékezésre gondolok csak kisebb lassításra. Ilyenkor ha ő elbambul és belém jön akkor ki a hibás? Vagy egy velem többször előforduló eset hogy a körforgalomba előttem úgy hajt be valaki hogy padlógázt nyom sűrű forgalomban aztán ő dudál le engem hogy én miért megyek be elé.... Nekem ezeket teljesen természetes dolgok hogy sűrű forgalomnál figyelünk egymásra és adott helyzetekben enyhe fékezések vannak hogy a másik fél be tudjon hajtani elénk. Mi szerint mérlegelnek ilyenkor? Gondolom ha féknyom nélkül beléd száll akkor az az ő felelőssége.
2018. márc. 28. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

nem lehetsz hibás.


lehetne harmadennyi szöveggel feltenni a kérdést?

2018. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Elsőbbséget adni annyit tesz, hogy a másikat nem kényszeríthetd sebességének, haladási irányának HIRTELEN megváltoztatására. Tehát ha kicsit lassítania kell, de nem teszi, és így megy beléd, ő lesz a hunyó. De vigyázz, mert nagyon nehéz a bizonyítás.
2018. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát hogyne!

Ha valaki nem áll meg a stop táblánál, nem a másik lesz a hunyó.

2018. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha elé mész és beléd hajt, te leszel a hibás, vagy 50-50 és mindketten fizettek. Jól nem járhatsz.
2018. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Soha nem fogod tudni bebizonyítani, hogy a másik megállhatott volna, de nem tette. Senki nem fog ezzel foglalkozni, a rendőr azt nézi, hogy nem adtál elsőbbséget és kész. Te leszel a hibás.
2018. márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez így nem igaz. Ha igaz lenne, forgalmas kétirányú főútvonalakra sem lehetne két részletben elsőbbséget adva kihajtani, ami lássuk be, nagyon rosszul hatna a közlekedés sebességét.


Bár lepontoztatok páran (nem értem miért), a lényeg az, hogy ne kelljen a másiknak hirtelen fékezni vagy félrerántani a kormányt. Az abszolút belefér a szabályok értelmében, hogy mondjuk egy kamionos teljes megállásra készteti a védett utvonalon haladót (pl körforgalomban), mindaddig, amíg ezzel nem hirtelen és erős fékezést kényszerít ki.

2018. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ő nem arról beszélt, hogy kimész, megállsz, várod hogy beengedjenek majd 3 perc múlva jön valaki és beléd megy. Ilyenkor nyilván az lesz a hibás, aki belemegy. De ha kimegy és a másiknak fékeznie kell, akkor nem fogja tudni bebizonyítani, hogy csak kicsit kellett fékeznie, nem nagyot. Még féknyomos fékezéseknél is csak becsülni tudják a sebességeket, itt meg az sincs.
2018. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez hülyeség hogy csak az a hibás aki nem ad elsőbbséget, mert az elsőbbségadást nem lehet betartani. Én sem tudok csúcsforgalomban elsőbbséget adni mindenkinek, egy-egy szituáciban a másikat lassításra kell kényszeríteni, vagy ott alszol a kereszteződésben, körforgalomban ahol 60-70 el mennek az autók folyamat. Szerintem városon belül ha féknyom nélkül beleszállsz valakibe, akkor te mindenképp hibás vagy, mert 50-es tempónál ez érdekes is lenne.
2018. márc. 30. 15:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint a "Veszélyeztetés, Akadályozás, Zavarás" fogalomkör...

[link]

Nyilván zavarni (esetleg akadályozni) "lehet" (hogy pl. alárendelt útról forgalmas főútvonalra kikanyarodj), ELMELETILEG. A gyakorlatban viszont, ha akinek el kell vennie a gázt, esetleg egy picit fékeznie kellene, az elbambul, és belédmegy, a rendőr sajnos téged (is) hibásnak hoz ki...

2018. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!