Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 12 èves gyerek vezethet egyedül?

12 èves gyerek vezethet egyedül?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő aki hagyja vezetni 12 èves gyerekèt lakott területen kìvül, úgy hogy ő az anyósülèsen ül. A gyerek nincs bekötve. Hàtul van egy màsik gyerek utas" Aztàn kiteszi a netre. Ez a felelőtlensèg màst is felhàborìt vagy csak engem?

#gyerek #vezetés #veszèlyeztetés
2018. ápr. 16. 11:34
1 2 3
 21/27 Alex Fly ***** válasza:

Persze. Semmi köze...

Megtanítjuk azt a gyereket vezetni -tök feleslegesen, hiszen úgy sem tudja használni- és ezzel együtt arra is, hogy viszonyuljon a szabályokhoz.

2018. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Beviz Elek ***** válasza:

#21

Ó, hát persze, valószínűleg rossz emberré válik emiatt.


De a kérdésemre még nem válaszoltál

2018. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Alex Fly ***** válasza:
@22: hogy mit nevezünk rossz embernek, az relatív. De ha a gyerekkel a vezetés mellett a szabályok leszarását is megtanítjuk, akkor mégis mit várunk tőle?
2018. ápr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem. Valójában meg egy tök jó élmény a gyereknek és ha ésszel csinálják, akkor teljesen veszélytelen és tanulságos.


Gyerekkoromban baromira érdekelt a közlekedés és az autók, így az anyámmal el is mentem jó párszor vezetni forgalommentes földutakra. Nagyon élveztem és sokat tanultam belőle, ami akár biciklisként vagy gyalogosan is hasznos.

(pl. mekkora holttere van az autónak, mekkora a fékútja, stb.)

Ettől még eszembe se jutott volna, hogy elkössem az autót.

Szerintem ha egy gyerek képes arra, hogy elkösse a családi autót, akkor az megtenné enélkül is.


#23: Az értelmetlen szabályokat leszarom és a gyerekemet is erre fogom tanítani.

Gondolom ha egy autó lerobban előtted és záróvonal van, akkor te megvárod, amíg elvontatják.

2018. ápr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Beviz Elek ***** válasza:

Hagyd csak, szerinte ha a gyerekkel átsétálsz a piroson, egyenesen bűnözőt csinálsz belőle.

Többszöri kérdés után sem válaszolt, de olyan mint egy korlátolt városi biciklis.

2018. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Alex Fly ***** válasza:

@Beviz Elek: ilyte senki nem állított. És nem tudom, a városban kerékpározásnak mi köze lenne ahhoz, hogy minden normális ember tisztában van azzal, hogy egy 12 éves gyerek egyedül nem vezethet gépjárművet?

Csak egy erősen gyengeelméjű nem képes ezt felfogni.

2018. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs ezzel,csak annyi,hogy kiteszi a netre...


Egyébként mi a probléma azzal,hogy vezet?

Nyilván egy 12 éves gyerek nem az apja ölében fog ülni.


Engem nem háborít annyira fel ez,csak tanítgatni akarja a gyerekét


Én is így tanultam meg vezetni,aztán később már vezettem úgy is,h fater kiszállt,semmi bajom nem lett.


Vezettem úgy is,hogy lepadlóztam,és kihuzattam egy kicsit (110 km/h) nyilván itt tudtam vezetni,már és egyenes út szakasz volt :)


Most van egy Logitech G29 em,és azon is gyakorolgatok de persze ég és föld a különbség.

2020. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!