Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Civill rendőrautók traffipaxal?

Civill rendőrautók traffipaxal?

Figyelt kérdés
Két hete újították meg a civill rendőrautók mozgó trafipaxát, az autók lényege hogy teljesen gyanútlanul mozgás közben tudnak bemérni. A rendőrhölgy aki megállított tájékoztatott róla, hogy az újítás alatt 10ilyen autót állítottak ki Pest megyében, és ezen kívül minden más gyében egy mozog és figyeli a szabálysértőket. Azt szeretném kérni, hogy akit állított meg ilyen mostanába legyen szíves írja le melyik megyében és milyen típusú autó volt. Előre is köszönöm!

2018. ápr. 28. 18:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%

@8

Kezdő vezető vagyok. Lakott területen belül az én órám szerint 52-55-tel, külterületen ~95-tel megyek, ami megfelel a valós 50-nek és 90-nek. Nyilván kivétel a kanyar, mivel még nem sokszor jártam országúton ezelőtt és csak egy-két útszakasz van, amit ismerek, én meg inkább lelassítok a vérlázító 75-re, minthogy a kórházban vegyem észre már csak, hogy "jé, ez egy hajtű... volt".


Na, ehhez képest azt tapasztalom, hogy ész nélkül előzgetnek kifele, bárhol is járjak. Most akkor én feltartom a forgalmat, mert Alattyánba beérve van a pofámon bőr 50-re fékezni, ezek meg egész nyugodtan mennek el mellettem még záróvonalon is? De abszolút igazad van (meg minden maszek Fittipaldinak és Schumachernek), valóban az én kurta anyámat. Ha aztán egyszer mégis gyorsan mennék valamiért, ugye fogjátok fizetni a büntimet, illetve leülitek helyettem az X évnyi szabadságvesztést?

2018. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

@11

Ismerni kell az utat, de nyilván egy ismeretlen úton óvatosabb az ember. De erre vannak a kresz táblák (és a GPS), tehát csak úgy nem fogsz egy hajtű kanyarba belemenni "véletlenül" 120-al. De érhető, kezdő vagy, legyél is óvatosabb, de 75-el bizony feltartod a forgalmat. Az 50 km/h-hoz annyit, hogy minden autónak csal a km órája felfelé, illetve sebességmérésnél is van tűréshatár 15 km/h, tehát azért mennek mások nyugodtan 60-65-el lakott területen belül is. Nem fog senki megbüntetni, ha 60-al mész.


A civil autókhoz meg annyit, hogy ez nem újítás, kamu duma. Eddig is mértek civil autókból, és eddig is mértek mozgás közben. Ez nem újkeletű dolog. Viszont a 18/2008. (VI.30.) GKM rendelet óta a videófelvétel rögzítéses fémalézerek megszűntek létezni, helyette pedig jöttek az online továbbításos NJL-SCS 103-as lézerek, azok pedig nem tudnak mozgás közben mérni, a technikából kifolyólag. Azok csak pár képet továbbítanak online a központba, videót nem csinál. Azokkal biztosan nem fognak mozgás közben mérni.

2018. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Jelenlegi civil autós felhozatal: fehér Audik, Fordok és Mercedesek. Ezekre kell figyelni.
2018. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

[link]


És még én vagyok kiakadva rájuk... Erről ennyit.

2018. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha 50 helyett 60-at ,90 helyett 100-at és 130 helyett 140/150-et megyek akkor megállít? vagy itt is érvényesül a védás elv tehát 50-->65/68 csekk tehát +15 +3 km/h 100 alatt fölött meg +20 +5 ?

vagy már 51ért is baszkolódnak?

2018. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Eddig is leszartam ha jött az Ódi villódzva tolva,de ezután meg főleg egy millimétert nem fogok a kedvükért gyorsítani ,mert lehet rendőr és arra játszik hogy lehúzzon .Majd szépen kivárja a sorát.
2018. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Alex Fly ***** válasza:
@15: nem mindegy? Ha betartod a szabályokat, akkor nem fognak vegzálni egyik esetben sem.
2018. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

MYL - .... rendszámos Audikra kell figyelni, ennyi. Feketébe és fehérbe is van.


@17: Egyébként nem, nem így van. Ha pl. végig 90-es tábla van, és mész is annyival, de egy értelmetlen helyre kiraknak 70-et, és nem lassítasz, már ott a bünti. Ugyanez autópályán, amikor 110-es raknak ki. Sokan belemennek akaratlanul is. Nem egyből arra kell gondolni, aki 170-el száguldozik.

2018. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
@15: Helyszíni bírságért adhatnak kevesebbért is büntit, ha megállítanak. Bár, nem szerintem nem az 5-10 ezres kategóriára mennek.
2018. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Meg kell leckéztetni néhány ilyen rendőrt jól besatuzni nekik de féknyom nélkül a 70 es tábla vonalában, aztán leshetnek,tökéletesen szabályos vagy. Ilyen majom rendőrt fogtak már sárga lámpánál is gyönyörűen belement a megálló kocsiba amit bele akart hajszolni a kereszteződésbe ,mikor éppen arra álltak rá a pénzbehajtó szervek. Néhány szolgálati audi leamortizálódik majd változtatnak a módszereken.
2018. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!