Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha alapvetően szabályosan...

Ha alapvetően szabályosan közlekedek, akkor is feltétlenül el kell kerülni a másik hibájából adódó balesetet?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.


Olyan helyzetekre gondolok amikor városban szabályosan közlekedve befordulnak elém. Nagy baj ha nem fékezek rá csak miatta hanem inkább belehajtok oldalról. Namost városban alacsony sebesség miatt ritka a halálos baleset, engem pedig megvéd a légzsák.

Mindenképpen el kell kerülni az ilyet? A baleset utóéleténél pedig úgyis az elémforuló lesz a hibás, mert én a védett útvonalon mentem. A hibás fél meg tanulna a hibájából.


2018. máj. 5. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Igen, feltétlenül el kell kerülni a balesetet. Személyi sérülés, anyagi kár, bíróságra járkálás stb. Egy légzsák simán kiütheti a fogaid, vagy eltörheti az orrod, csak úgy mondom. Aztán kijönnek a rendőrök, lehelyszinelik és meg fogják mondani, hogy te nem fékeztél időben.
2018. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Összetörnéd az autódat szándékosan, csak hogy kiszúrj egy hülyével, aki lehet, hogy csak elnézett valamit? Remélem soha nem kapsz jogosítványt.
2018. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Megeri osszetorni a kocsidat? Es, ha pont ugy talalod el, hogy lerokkan, vagy meghal? Tudnad egy eleten at viselni a terhet, hogy ha fekezel, nem olod meg?
2018. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem oktathatod a többi közlekedőt.

Mindent meg kell tenned a baleset elkerülésének érdekében.


Ha valahogy kiderül, hogy elkerülhetted volna a balesetet és mégsem tetted, akkor te leszel a felelős. Nyilván ezt kb. lehetetlen bizonyítani.

2018. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

A kresz szerint lehetőséged szerint el kell kerülni a balesetet, akár a te hibád, akár nem.

Amit te írsz, az kicsit önbíráskodás, és ilyen direkt módon... hát nem tudom, van-e helyed így az utakon. De ha neked ez örömet okoz, és van kedved a papírmunkához, meg nem gond, ha két hétig szerelőnél van a kocsid, hát csináld, csak szólj, ha úton vagy...

2018. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Azért ez erősen szituációfüggő..

na meg mit értesz azon, hogy "el kell kerülni a balesetet?"


ha fékúton megtudsz-e állni akkor egyértelmű, hogy megállok.

Ha nem tudok megállni akkor 2 variáció van, vagy fékezel és belemész vagy fékezel és félrerántod a kormányt...


nos utóbbi azért lehet rossz mert nekimehetsz másik autósnak aki totál vétlen és simán elkerülte volna a balesetet, a vétkes autós meg simán elhúzhat a helyszínről és ha nincs kamerád akkor be sem tudod bizonyítani, hogy mi történt!


vagy félrerántod a kormányt és felhajtasz a járdára és elütsz egy embert akinek eltörik keze-lába ahelyett, hogy nekimentél volna a kocsinak és az autók törtek volna...


Én féltem a kocsimat mert lassan veterán és újítgatom fel, de ha céges kocsival megyek akkor azért bátrabb vagyok és annyira nem zavarna ha összetörném mert úgysem kéne fizetnem egy fillért sem. :)

2018. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Igen, el kell kerülnöd a balesetet, ahogy csak tudod. Akkor is, ha te nem hibáztál.

"Namost városban alacsony sebesség miatt ritka a halálos baleset, engem pedig megvéd a légzsák"

Úgy gondolom, elég kevés olyan ember él a Földön, aki fejben tudna szilárdságtani számításokat végezni arra az autóra, amiben ül és arra, amelyik éppen kikanyarodik elé. Ha nem ezek közé tartozol, akkor szerintem értelemszerű, hogy megpróbálod elkerülni a balesetet. Nem tudhatod, milyen sérülést szenvedsz. Halálosra tényleg kicsi az esély, de ha eltörik a lábad, az sem kellemes. Ha pedig az általad emlegetett "A hibás fél meg tanulna a hibájából" elmélet azt jelenti, hogy a két és fél tonnás, HS acélvázra épülő, körben légzsákos übergermán SUV-oddal letarolod a KRESZ-ből kevésbé képzett kolléga egy tonna alatti, biliacélból készült, légzsákot talán nem is ismerő Corsáját, Swiftjét vagy Astráját ezzel megölve vagy egy életre megnyomorítva, csak azért, mert neked volt igazad, akkor inkább nem szeretnék veled találkozni a közúton.

A fent említett példa nyilván szélsőséges, de remélem, érted, mire gondolok. Az, hogy elsőbbséged volt, sem téged, sem a baleset többi szereplőjét nem védi meg a kellemetlen következményektől, legfeljebb neked lesz utólag erkölcsi és anyagi elégtételed, amit kb. a hajadra kenhetsz.

2018. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha a balesetben nem te vagy hivatalosan a hibás, akkor a vétkes biztosítója fizeti a te károdat.

A gond csak az, hogy nem a teljes kárt fizeti ki, hanem az autód értékét avultatják a korával arányosan, azaz csökkentett összeget fizet neked.

2018. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%

Nekem három evig volt ilyen autóm. Kommersz kocsi ezüst szín xenon lámpa.

Tökéletes volt. Sárvédő lokos mindig volt kéznél. 2-3 havonta csattintottam le a kocsit mindig szabályos voltam.

Néha hívtak rendőrt fél órát magyarázott azt én ramutattam a stop táblára azt vége is volt minden. Körforgalom és stop tábla esetén érdemes csattanni mert ott kicsi a gond és nem durran a legzsak mert nem mész gyorsan hisz figyelsz. Nagy balesetet ne csinálj de én anno megfogadtam nem törok össze alufelnit mert valaki kijön elem.

2018. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


És ha nem így lenne? Kifordul eléd egy kamion egy utcából gyök kettővel, te jössz 50 - nel és jól nekimennél - lehet, hogy ki is nyúlnál - mert hát te szabályos voltál?


"Namost városban alacsony sebesség miatt ritka a halálos baleset, engem pedig megvéd a légzsák."


Ütköztél már 50 - nel életedben?

2018. máj. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!