Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha alapvetően szabályosan...

Ha alapvetően szabályosan közlekedek, akkor is feltétlenül el kell kerülni a másik hibájából adódó balesetet?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.


Olyan helyzetekre gondolok amikor városban szabályosan közlekedve befordulnak elém. Nagy baj ha nem fékezek rá csak miatta hanem inkább belehajtok oldalról. Namost városban alacsony sebesség miatt ritka a halálos baleset, engem pedig megvéd a légzsák.

Mindenképpen el kell kerülni az ilyet? A baleset utóéleténél pedig úgyis az elémforuló lesz a hibás, mert én a védett útvonalon mentem. A hibás fél meg tanulna a hibájából.


2018. máj. 5. 21:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Csak egy példa, kérdező. Kétszer egy sávos főútra akarsz jobbra kis ívben rákanyarodni, de folyamatos és sűrű a forgalom. Már két perce nem fogynak el balról, mikor meglátsz egy kisebb lyukat és viszonylag nagy gázzal próbálod felvenni a tempót, csak hát a vén csataló meg van pakolva alaposan és bizony utolér, aki elé kikanyarodtál. Ő meg nekiáll jól megtanítani neked a tutit, meg hogy milyen is a magyarok istene, és jól beléd trafál. Örúlnél, mi?


Vagy ugyanott balra mennél. Balról van egy kis lyuk, kényelmes fékezéssel meg tudnak állni az onnan érkezők, míg te bekéredzkedsz a jobbról érkezők közé. Jól esne neked, ha balról lassítás nélkül beléd szállnának, mondván miért nem adtál elsőbbséget?

2018. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
le kell fékezned de azért dudálj rá, meg szidd az anyját minimum!
2018. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy sajnos nagyon sok ilyen ember van az utakon, mint a kérdező. Én gyakorlatilag ahány balesetet láttam az mind elkerülhető lett volna. Általában pont az ilyen "nekem van igazam" helyzetekből történtek, ahol konkrétan inkább összetörte az alany a saját kocsiját, csak mert neki van igaza és nehogy már alulmaradjon egy utcai farokméregetésben.


Pedig a KRESZ alap szabálya, hogy nem büntetünk, nincs önbíráskodás, nem írjuk felül a szabályokat és a legfőbb, hogy nem ragaszkodunk a saját elsőbbségünkhöz abban az esetben, ha azzal balesetet idézünk elő.


Másrészt normális ember egyszerűen nem csinál ilyet.


Kezdjük ott, hogy ki az az idióta aki összetöri a saját autóját?

Egyrészt kiesik egy csomó idő a javítással, elvisz csomó pénzt, és az autó értékét is nagyban csökkenti ha úgy kell kikalapálni a kasznit. Illetve lehet járni a biztosítóhoz, aki akkor sem akar fizetni, ha élőben közvetítették a TV-ben hogy meteor csapódott az autódba. Főleg nem fog fizetni, ha kiderül, hogy véletlenül sem fékeztél.


Ráadásul sokkal rosszabb a helyzet, ha személyi sérülés történik. Abban az esetben kötelező rendőrt hívni, ott szophat az ember a jegyzőkönyvekkel, járhat bíróságra. Ahol pedig fel fog merülni a kérdés, hogy ugyan mi okból nem tudott megállni? Ha arra hivatkozik, hogy az autó volt rossz, az a sofőr hibája, aki nem ellenőrizte a fékrendszer megfelelőségét. Ha emberi mulasztás volt, akkor szintén felmerül a kérdés, hogy forgalomba való-e olyan ember, aki nem képes egy "egyszerű", elkerülhető helyzetet lereagálni. Ha meg kiderül, hogy szándékosan okozott balesetet, akkor alsó hangon ugrik a jogsi, ráverik az összes eljárási költséget, rosszabb esetben kap egy finom felfüggesztett börtönbüntetést is.


Megéri?

2018. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen fel sem tudom fogni hogy gondolhatsz ilyenre, hogy ne kerülj el mindenképp egy incidenst. Akármilyen kicsi koccanás már hatalmas nyűggel, bürokráciával, és akár napokig tartó hercehurcával jár, amíg kijavítod a hibát. Komoly balesetről ne is beszéljünk. És az autó már soha nem lesz olyan, mint előtte. Arról ne is beszéljünk, ha sérülést is okozol. Elég nagy baj, hogy ilyenek közlekednek az úton, mint te kérdező :/
2018. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14%
erre a célra egy régi Niva kell gallytörővel
2018. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%

15-ös


Abszolút egyetértek, a Nivában meghal majd egy kissebb ütközéstől is, aki szándékosan nem kerüli el a balesetet, azért nem is nagy kár.

2018. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%
Tudod kérdező oldalról nem ér ám olyan sokat a légzsák. Oké hogy te megúszod,de ő simán belehalhat már 50-nél is. Plusz mi van ha pl acsaládja is vele utazik? Megölnéd vagy megnyomorítanád őket is, csak mert neked volt igazad? Szánalmas vagy...
2018. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért ugye tudod, hogy befordulni eléd még csak nem is szabálytalan? Ha sűrű a forgalom akkor teljesen megengedett, szabályos úgy kifordulni, hogy a védett úton neked fékezni kell.
2018. máj. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanulságul:

50-nel ütköztem -a másik fél jóvoltából- a kocsi totálkár, 1 hét kórház, később ambulánsan bőrátültetés (combomról nyúztak le kb. 10 centis darabot), majd vagy 2-3 napig 3-4 fájdalomcsillapító. Szóval jó "mulatság" volt.

2018. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!