Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hosszú hétvégén a szállodában...

Hosszú hétvégén a szállodában alvás tényét miért kellene számlával igazolnom?

Figyelt kérdés
Nem úgy illene, hogy ha a rendőr gyanúsít valamivel akkor neki kell bizonyítania? A törvény egyébként is csak a fülkében tartózkodást tiltja, milyen jogon ellenőrzi hol voltam?
2018. máj. 12. 20:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Mondjuk én biztos nem fogom már sokáig csinálni, max még egy év. Rohadtul elegem van már ebből a minden irányból kúrogatásból. Csak most egyszerűen már kiverte nálam a biztosítékot hogy egy ilyen törvényt meg lehet hozni.

Arról meg asszem le is teszek hogy megértsem hogy lehetséges ez. Mert te mint egyetlen válaszadó is a nyolcas cikkelyen rugózol mert még a kérdésem sem érted. Jó, tudom én csesztem el, nem a közlekedés hanem a jogi témakörbe kellett volna kiírni.


Mindegy is.

2018. máj. 12. 22:19
 12/31 A kérdező kommentje:
Eleve magát az 561 et akik megalkották szerintem úgy be voltak baxva, hogy azt sem tudták hol vannak. Ellenkező estben legalább lenne benne némi életszerűség.
2018. máj. 12. 22:37
 13/31 anonim ***** válasza:
72%

"Hagyjuk már az egy két másik jogszabályt. Köze nincs a jogosítványhoz a pihenőidőnek."


Sehol nem írtam jogosítványt.


"A szezont is kevered a fazonnal. "

Ha te mondod.


"tt egyetlen rendeletről van szó az 561 EK. Illetve arról se, mert ugye a kérdés nem erről szól. Én komolyan nem értem most csak játszod-e a hülyét vagy tényleg nem tudod felfogni a valódi kérdést. "


Szerinted van csak egy jogszabályról szó, az 561/2006-os EK rendeletről. Szerintem a te munkádat szabályozza még más is, például a 15/2002-es Ek irányelv,a 156/2009-es EU rendelet, a 165/2014-es EU rendelet, a 75/2016 NFM rendelet és akkor még csak a vezetési és munkaidőknél tartunk. Sőt adott esetben az Európai központi bíróság jogegységi határozatai is érvényesek rád ( így lettek tachográfkötelesek jó másfél éve sok esetben a 3,5t alatti autók pl bizonyos esetekben személyautók is ).


Az hogy te azt gondolod, hogy rád csak az 561/2006 vonatkozik és e szerint próbálsz magyarázkodni az finoman fogalmazva is téged minősít, nem engem.


De megpróbálok felemelkedni a te szintedre és feltenni egy kérdést neked:

kiválasztasz egy akármilyen jogszabályt, mondjuk a kreszt vagy a járművek forgalomba helyezéséről és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről rendelkező 6/1990-es köhém rendeletet fogsz e bennük találni egy betűt is ezek ellenőrzéséről és a szankcionálásukról?

Én meglepődnék ha találnál, mert ezekre (majdnem) minden esetben külön jogszabályok szolgálnak. ( láttad pl a kreszben a sebességtúllépések büntetési tételeit? :D )

Meglepő módon az 561/2006-os EU rendeletnél is így van. Ki hitte volna? :D


Mivel neked le kellett ereszkedned az én szintemre ez arra enged következtetni ( bár a korábban leírtak nem ezt igazolják ) hogy te birtokában vagy a szükséges tudásnak és ezek a jogszabályok és a jogegységi rendeletek is a tarsolyodban vannak. Azokban megtalálod a választ.


Ha esetleg mégsincsenek akkor így jártál, magasabb szinten biztos menni fog a google használata és megtalálod őket , mert hogy én be nem linkelem őket egy ilyen önelégült diódának az biztos. Meg amúgy is hogy nézne már ki, hogy lejössz az én szintemre és még én küldjem az anyagot? :D

2018. máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek te árvanyakú hogy nincs benne leírva. Azért kérdem milyen jogon.

Az anyagodat meg hagyd a faxba, én ezt a kis időt már fél lábon is kibírom, eddig is leszartam a sok köcsögséget kifizettem a bírságokat oszt csók. El ne hidd már, hogy minden héten megfogják az embert, akkora szerencsétlen nincsen. Évi kétszer meg nem kibírom? És te ha csinálod, vagy csinálod ezt a munkát el ne mondd már hogy többször fizettél évente. Ez olyan mint az üza spórolás. Van aki rá van izgulva mint az állat, én meg nyomom ki neki kövérgázzal oszt pont ugyanannyit keresek mint ők. Kb ennyit ér ez a sok faxság is. Ha mindent betartasz akkor is pont annyi a bírságod mintha leszarod az egészet.


A kérdés meg még mindig az volt hogy miért nekem kell bizonygatnom az ártatlanságom. Te meg még a KRESZ meg a GKI anyagát ótod magadba pedig azt aztán senki sem kérdezte. Csináld, ettől boldog ember leszel!

2018. máj. 12. 22:53
 15/31 anonim ***** válasza:
60%

El kell számolnod az időddel, ebben mi nem egyértelmű?

Itt nem a hatóság bizonyít, hanem te, eleve így van megalkotva. Nem feltétlen kell ehhez számla, lehet egy nyilatkozat is egy régi barátodtól, hogy nála aludtál, bármi, amivel az időddel el tudsz számolni, mert kamionosként el kell tudnod számolni minden időddel. Amikor a pihenődet visszaírod, akkor is a pihenőidőddel számolsz el, hogy ne szakadjon meg a 365 nap, ezzel folyamatos elszámolásban kell lenned. Lehet ez ellen lázadni, lehet vele vitatkozni, de téged büntetnek meg, ha nem tartod be. Ennyire egyszerű, nincs ebben semmi különös.

2018. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
Nem kell. Az ellenőrnek kell tudnia bizonyítani, hogy nem szabályosan töltötted.
2018. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
49%
Az ellenőr pedig azzal fog bizonyítani, hogy te nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét, róka fogta csuka. Egyértelműen le van írva, hogy annak, aki tachográf köteles autót vezet, el kell tudni számolni az elmúlt 365 napjával. A bizonyítás a te érdeked és kötelességed, nem az ellenőrző hatóságé.
2018. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
52%

Kérdező ezekkel ne foglalkozz, egytől egyig eget rengető marhaságokat írtak le. Igazoltatásnál eleve nincs joga a rendőrnek szállodai számlát kérni, ha ilyet tesz azzal jogsértést követ el, amiért perelhető, és az így kiszabott bírságot is kötelesek neked visszatéríteni. Kizárólag tettenérés esetén bírságolhat és MINDEN esetben neki kell bizonyítania, (ha nincs tettenérés akkor pl a parkoló kamerafelvételével). Az előttem leírtakkal szemben téged bizonyítási kötelezettség egyetlen esetben sem terhel és semmivel sem kell elszámolnod az egyébkét előírt dolgokon kívül, pl tachográf kártya vagy korong.


Legökörebb meg az utolsó a csukafogta dumájával, azt ugyanis egyes afrikai országokban talán, viszont egyetlen európai bíróság sem fogadná el, hogy azzal akarja bizonyítani a szabálysértés tényét, hogy te nem tudod igazolni az ártatlanságod. Az ilyesmi minden európai országban törvénybe ütközik, épp ezért ilyesmit egyáltalán nem is kérhet. Nagyon megcsesznék érte.

2019. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem sok kamiont vezettél eddig te sem, vagy nagyon nem vagy tisztában a szabályokkal. Nem áll meg az a kijelentés, hogy a hatóságnak kell bizonyítania. Eleve miért büntethet meg pl. azért, ezen a nyomvonalon elindulva, hogy egy korongod hiányzik és nem tudod bizonyítani, mit csináltál azon a napon. Ő csak annyit lát, hogy nem tudsz az időddel elszámolni. Minden időddel el kell tudnod számolni, ez a szakma ezzel jár együtt, mindent neked kell igazolni és bizonyítani. Ezért kell neked bizonyítani, hogy nem a fülkében töltötted a 45-ös pihenőt. A rendőr ebben az esetben nem a szabálysértési tv. alapján jár el, az AETR és az 561-es EK rendelet az irányadó.
2019. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:

Hamis állítások:


1."Nem áll meg az a kijelentés, hogy a hatóságnak kell bizonyítania."


Nem csak hogy megáll, de más helyzet jogilag nem is képzelhető el. Kivétel nélkül minden esetben a hatóság köteles bizonyítani ha bírságolni akar.


2."Minden időddel el kell tudnod számolni, ez a szakma ezzel jár együtt, mindent neked kell igazolni és bizonyítani."


Nem kell tudnod minden időddel elszámolni és senki nem is kérhet ilyet. A vezetési, munka és pihenőidőddel kell.

Nem, nem ezzel jár.

Nem, neked soha semmit sem kell tudnod igazolni vagy bizonyítani, mindent a hatóságnak kell, azért van ott a tachográf.


3."Ezért kell neked bizonyítani, hogy nem a fülkében töltötted a 45-ös pihenőt."


Ezt meg főleg nem kell tudnod bizonyítani és ilyet senki nem is kérhet. Ha bele akar kötni valamibe azt KIZÁRÓLAG BIZONYÍTÉK BIRTOKÁBAN teheti meg!

Kamerafelvétel, tanúk már elég lenne, de a valóságban még ezt sem szokták csinálni, általában csak tettenérés esetén bírságolnak, mert csak az az amibe nem lehet belekötni.

A tachográf eleve csak azt rögzíti, hogy tartottál egy 45-öst, azt hogy hol és mivel már nem. Innentől kezdve már ott és akkor kell megfognia, utólag szinte lehetetlen bizonyítani a fülkében alvás tényét.

Szerinted majd fog találni két tanút a parkolóban, azok közt akik ugyanilyen gépkocsivezetők? Pont hihető.


Számlát meg soha sehol senki nem kérhet, mert az az európai alkotmányos rend igen masszív megkúrása lenne. Ilyen alapon akkor emberi jogokra sincs szükség, ha az így mehetne.

Ez a 69%-os szudáni sofőr pedig már lassan itt fog agyvérzést kapni, mert teljesen érthetetlen neki hogy mennyire abszurd dolgokat állít, és hogy ezek mennyire nem illenek bele az európai jogrendbe. De majd megszokja, hogy itt másképp működnek a dolgok mint az afrikai országokban. Nálunk például a megkövezés sem divat már jó ideje, és nem végzik ki a melegeket.

2019. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!