Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hosszú hétvégén a szállodában...

Hosszú hétvégén a szállodában alvás tényét miért kellene számlával igazolnom?

Figyelt kérdés
Nem úgy illene, hogy ha a rendőr gyanúsít valamivel akkor neki kell bizonyítania? A törvény egyébként is csak a fülkében tartózkodást tiltja, milyen jogon ellenőrzi hol voltam?
2018. máj. 12. 20:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom, nézz végig néhány oktatóanyagot, ülj végig néhány szemináriumot, sok újat fogsz hallani. Nem kapok én agyvérzést, nem engem büntetnek meg azért, mert nem tudtam igazolni, hol töltöttem a 45-t. Nem tudom, melyik része nem érthető annak, hogy ha nem tudod igazolni, hogy nem a fülkében aludtál, akkor a hatóságnak joga van feltételezni, hogy ott aludtál...igen, maga a jogi háttere abszurd, de nem vagyunk jogalkotók, csak alkalmazzuk.
2019. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
Szerintem hagyjátok rá, mert még tényleg agyvérzést kap. Nem kérdező, semmit sem kell számlával igazolnod. Tényleg nekik kell bizonyítaniuk ráadásul olyan szilárd bizonyítékkal, ami akár bíróság előtt is megáll. Ezért van, hogy szinte csak a tettenérés jöhet szóba.
2019. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Nem kell igazolnod. Ez az el kell tudnod számolni az időddel a tachográfig bezárólag érvényes és ott ér véget. Ha a tachográf pihenőt regisztrál akkor te pihentél. Utólagos reklamációnak helye nics. Ha bármely rendőr nem ért egyet a rögzített adatokkal, mindenképp neki kell bizonyítani. Panasz esetén senki sem fogja elfogadni hogy mert ő úgy gondolja a fülkében töltötted. A menetíró adatai alapján az időddel elszámoltál azokat kétségbe vonni pedig csak tettenérés esetén tudja.
2020. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
Ugyanezen logika
2020. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:

Ugyanezen logika mentén akkor a rendőr azt is mondhatná, hogy a menetíró regisztrált 9 óra napi pihenőt de ő úgy gondolja ezalatt sódert lapátoltál a platóra és bizonyítsd be hogy nem. Elég furcsa világ lenne ha ez így működne. Amennyiben a menetíró rögzített 45óra heti pihenőt, akkor azt te szabályosan töltötted. A rendőr meg utólag már fejtetőre is állhat.


Teccett volna tettenérni..

2020. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Németek viszont tényleg csináltak ilyet egy időben. Kértek számlát vagy rokoni levelet telszámmal, ha azt állította valaki hogy rokonnál töltötte. Persze aztán nekik is az orrukra koppintottak, hogy a jogállamiság keretei közé ez már nem fér be. Most már vissza is vettek.
2020. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Ugyanezen logika mentén akkor a rendőr azt is mondhatná, hogy a menetíró regisztrált 9 óra napi pihenőt de ő úgy gondolja ezalatt sódert lapátoltál a platóra és bizonyítsd be hogy nem. "


Ritka nagy kreténnek kell lenni ahhoz, hogy a heti pihenőidőt a napihoz hasonlítsuk. Az egyiket tilos a kabinban tölteni a másikat meg nem, igaz? Mit gond erre az "ugyanilyen logika".


Eltelt egy év és még mindig ott tartunk, hogy jön valaki és a rizsát tolja :D

2020. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
Szia. Nem kell igazolnod. Az ellenőrzési jogkör a tachográf adataira terjed ki. Tovább nem. Fölösleges itt bármi mást leírni.
2020. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#28: ajánlom figyelmedbe a mobilitási csomag új módosításait, pont a héten jelent meg. Találsz benne majd érdekességeket :)


Az ellenőrzési jogkör sem csak a tachográf adataira tejed ki. Szerinted egy NAV-os ellenőrnek csak a tachográf adatainak kiolvasásához van jogköre? Nem volt még ilyen kontrollod? Bejelentéstől kezdve a kabin és rakományátvizsgálásig mindenhez van jogköre - ahogy sok más szervnek is :)

2020. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

"egy korongod hiányzik és nem tudod bizonyítani, mit csináltál azon a napon"


Akkor valóban nem tudott elszámolni. De jelen esetben minden korongja megvan és azt át is adja. Elszámolás megtörtént, áldás békesség. Senki sem kérhet semmilyen számlát.

2020. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!