Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsőbbség adás tábla használat...

Elsőbbség adás tábla használata, én lehetek a hibás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi szűkös időintervallumban kb. 2 hét, 2x is megtörtént velem ez a dolog, előtte sosem. Mindenek előtt leszögezem, nem tudom miért, de ha valaki indokolatlanul rám dudál akkor el kap az ideg és képes lennék emberi szíveket kitépni.

Elmondom ami "lényegtelen".

Futár vagyok 2 éve, egy papiron 60ezres városban, ami mára már 100 ezer főt számlál, az autó populáció pedig 3-4x-rese amire ez a város "tervezve" van.

1. eset - Körforgalom, ahol 5 bejárat van, viszont csak 4 kijárat, adja magát hogy az 5. bejárat egy egy irányú utca, amit szinte semmi sem választ el attól a bejárattól akinek nekem elsőbbséget kell adnom. Ezt most vázolom magyarul, egy átlagos körforgalomhoz képest nekem egyszerre 2 bal oldalra kell figyelnem és így csatlakozni a körforgalomhoz a város legforgalmasabb útján. Ezt úgy lehet megtenni hogy a tőled balra eső bejáratot figyeled (közbe az attól balra lévőt is) és így valaki elé besurransz. Ezt a műveletet megtettem úgy 1000x eddig és a múltkor jött az első ember aki telibe dudált. Utána mentem, kicsit rámentem a seggére, leállt és kiszálltunk a kocsiból. Elmagyaráztam neki hogy másképp nem lehet onnan besorolni minthogy valaki elé bemegyek, mivel nem STOP táblám van, csak elsőbbség adás, tehát enyhe fékezésre kényszeríthetem, ami ebben az esetben talán megvolt, talán nem is kellett fékeznie.

Ez a vita annyival zárult, hogy elismerte az igazam és idézem : "addig menősködjél míg szét nem b*szlak"(akit érdekel tfsi ibiza volt, nagy darab pali, anyóson a cicababa)

Második a napokban, szintén dugó, nagy forgalom.

Gyalogosátkelő-torkolat-gyalogosátkelő, így néz ki az útszakasz.

Szlovák rendszámos volvo (mivel egy gyökér paraszt) az első gyalogosátkelőn állva átengedte a gyalogosokat, én gyors ki is osontam elé, csak előttem egy motoros átengedte a második gyalogosátkelőn az embereket, így én féloldalasan álltam mögé. Ekkora jön az 5 mp-s duda.

Végül a volvo-s csak bejött elém, mikor én már besoroltam elé. Lekanyarodtam mögötte, legyintettem neki és elküldtem az édesanyukája felé, de szinte csak tátogtam. Utánam jött, ugyan csak dudál hogy álljak meg, amint kiszállt kicsit megijedtem hogyha megüt ez az ember, lehet hogy eltöröm a nyakát mivel semmi indoka, sem adottsága nem volt hogy belém álljon. Ugatott egy sort, mondta hogy ő nem engedett ki, törte a magyart, mondtam hogy üssön meg vagy húzzon vissza a szlovák édesanyukájába és eltakarodott.


Kérdem én, amikor hatalmas sor van, maximum sebességed a sorban 10km/h olyan nagy dolog ha kimegy eléd valaki, egyáltalán nem veszélyeztetve a te és az autód épségét?

Félek hogy előbb utóbb valakit nagyon el fognak verni és inkább attól félek hogy én nyomok le valakit, minthogy engem más mivel az nem érdekel.


Egyébként nyugodt, intelligens közlekedőnek vallom magam, rengeteg balesetet előztem meg DUDÁLÁS NÉLKÜL és a vétkeseken láttam hogy szarul érzik magukat a nagy fékezéseim után, nem kellet már a duda.


Hogy lehetnék még ennél is toleránsabb, amikor a körforgalomból visszatolatnak mert rossz kijárat fele ment, közben én végrehajtok egy manővert DUDÁLÁS NÉLKÜL csak hogy ne tolasson belém, csak hogy egyet említsek.



2018. jún. 14. 01:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Mert a google maps nem akarja azt csinálni, amit én akarok. Ha ráklikkelek a saját linkemre, teljesen más városba tesz, mert be vagyok jelentkezve :D

Próbáljuk meg így: [link]

4 bejárat, ebből az egyik egyirányú. Ha mindenkinek elsőbbséget akarsz adni, akkor napközben szépen megállsz és leállítod a motort, mert 3-4 órán keresztül nem fogsz tudni úgy bemenni a körforgalomba, hogy ne kényszeríts valakit fékezésre. Nem csak a balról, hanem a szemből érkezőnek is elsőbbséget kell adnod, mert olyan kicsi a körforgalom, hogy szemből is odaér hozzád, mialatt behajtanál. Nem mellesleg az elsőbbség azt jelenti, hogy hirtelen fékezésre nem kényszerítheted, enyhe fékezés belefér.

2018. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
68%
Van sok ilyen kereszteződés. Ha nem vagy élelmes és gyors és nem vágsz be valaki elé ,ott rohadsz meg.
2018. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!