Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most én nem tudom jól a KRESZt?

Most én nem tudom jól a KRESZt?

Figyelt kérdés

Biciklivel járok faluból városba (10 km)


A városba beérve van bicikliút, ami több kereszteződésen és 1 körforgalmon keresztül visz.


Az autósok érkezési irányából ilyen tábla van:

[link]


Elvileg védett vagyok a bicikliúton, nem? Ennek ellenére kB. 100m-ként megállok, mert az autósok úgy keresztülszabnak a bicikliúton, mint a pinty.


Pl. A bicikli út az úttal párhuzamosan fekszik, a járdán. Nekem balra tehát főút, de jobb oldalmról 100-200 méterenként a lakótelepekről út jön ki. Ezen utak végén, a főútra kanyarodás határán van a fenti tábla. És a főútra térő autósokkal van a problémám.

Ha látják hogy jövök (jobb esetben) akkor is a bicikliút kellős közepén állnak meg és ki kell kerülnöm elölről v hátulról.

A rosszabb eset amikor nem vesznek észre és egészen a főútig tapossak a gázt.

Épp ezért - noha a tábla szerint nekem van elsőbbségem? - inkább megállok hogy megnezzem, vajon balra pillant-e egyszer is az autós. De szinte sosem. 10-ből 9x rafekszenek a dudara, ha végiggurulok a főúttal párhuzamosan.

De amióta inkább mindig megállok van olyan sofőr, aki azért dudál, hogy menjek már, neki e.a.k. táblája van.


Arról nem is beszélek hogy körforgalmi bicikli úton (közvetlenül zebra mellett van), pedig mindig leszállok a kerékpárrol és inkább attolom a zebrán.


2018. jún. 16. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Jól tudod.


Csak sokszor hülyén van kialakítva és csak a bicikliútról lehet belátni a főutat. Ilyen esetben én is megállok a bicikliúton.

A többi amit mondasz viszont egyértelműen a figyelmetlen, bamba autósok miatt van.

2018. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Én pontosan ezért ellenzem az elkülönített kerékpárutak kialakítását lakott területen belül, egész egyszerűen láthatatlanok a bringások az autósok egy jelentős része számára, hiába a kiegészítő tábla. Sokkal jobb megoldás a kerékpársáv, mert ott a többi közlekedővel együtt kerülsz az autósok látóterébe. Az utoléréses balesetek pedig kimondottan ritkák - főleg a kereszteződésben gázolásokhoz viszonyítva.


Sajnos annyit tudsz csak tenni, hogy minél láthatóbbá teszed magadat és te figyelsz, ha már az autósok nem teszik. Az ismereteiket annyival egészíteném ki, hogy az elsőbbségadásba belefér az, hogy amíg távolabb vagy, rágurul a kerékpárút-átvezetésre és onnan ad elsőbbséget az úttesten közlekedők részére. Ugyanis az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti sebességének vagy haladási irányának hirtelen megváltoztatására azt, akinek elsőbbsége van. Ha ő már 10 masodperce ott àll, akkor szó nincs arról, hogy szabálytalan lenne.

2018. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel a párhuzamos kerékpárúttal az a legnagyobb gond, hogy sokszor kerülsz holttérbe.

Így ha nem akarod magad összetörni ne nagyon száguldozz :)

2018. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
79%

Igen, ezt jól gondolod. Azonban a gyakorlatban ez nem mindig van így.

Sok esetben ha valaki ki szeretne kanyarodni a főútra, akkor bizony a kerékpárúton (gykpúton) megállva látja csak be azt. Mivel az elsőbbség arra vonatkozik, ha egyszerre értek a keresztetődéshez, így ha az autó már ott vár a kihajtásra mikor odaérsz, nem sérül az elsőbbséged.

(Mondjuk az már más kérdés, miért csak kiegészítő tábla esetén járna az elsőbbség a kerékpárosnak és nem ez az alapesetb ha egyszer a főútról kanyarodóval szemben eleve elsőbbséged van)

Ezek az esetek is jelzik, hogy lakott területre nem való a szeparált bringainfra. Nem véletlen, hogy a kerékpáros balesetek kb 80%-a ilyen helyzetben történik és elkerülhető lenne, ha nem lennének lepaterolva az úttestről...

2018. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!