Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Durván megkarcoltam a dísztárc...

Durván megkarcoltam a dísztárcsát az oktató kocsiján, kinek kell kifizetni a kárt, neki vagy a sulinak?

Figyelt kérdés
Elrontottam sajnos a párhuzamos parkolást és a patkával végig karcoltam a dísztárcsát. Rögtön kiszállt megnézni aztán üvöltözött velem, hogy ezt ki fogom fizetni. Azt nem mondta mennyit pontosan de ötletem sincs mennyibe kerülhet egy dísztárcsa. Ti tudjátok? Elnézést kértem tőle aztán lenyugodott és elmondta az oktató hogy drága a benzin, kevés az óradíja a tanulók meg nem vigyáznak az autóra, érezzem át az ő helyzetét. Olyan is volt hogy a megengedett sebességgel mentem de rám szólt hogy ne ötvennel hanem negyvennel menjek egy szakaszon, mert ott sebességet mérnek és ha béna vagyok több gázt adok véletlenül akkor küldik neki gyorshajtásért a csekket, amit én fogok kifizetni.
2018. jún. 25. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Neki.
2018. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy helyzet, hogy te jelenleg csak tanuló vagy, a felelős vezető az oktató.

A kárt lényegében ő okozta azzal, hogy nem figyelt eléggé, bár kétségtelen, hogy egyetlen pillanat is elég ahhoz, hogy megtörténjen a vaj.

Nem az a gond, hogy meghúztad a felnit, hanem az, ahogy viselkedik.

Gondolkozz el azon, nincs-e egy normálisabb oktató (vakon ne válts, a másik is lehet bunkó)

2018. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon vigyáz az autóra. Első 5 órán nem kezelhettem a pedálokat, csak a kormányt és az irányjelzőt használhattam, megálláskor pedig a kéziféket. Azt mondta ezt azért csinálja, mert így előbb megtanulok kanyarodni, manőverezni az autóval, hozzászokok a forgalomhoz és utána magabiztosabban tanulom meg használni a pedálokat és nem teszem tönkre a kuplungot.
2018. jún. 25. 11:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hát egy oktató nem kalkulálja be azt, hogy a kocsijában kár keletkezik, mert kezdő sofőrök vezetik az autóját? Miért mérges egy ilyen apróság miatt? Fiam is húzta már meg a dísztárcsát a kocsin a rosszul letett padkával, de nem szóltam egy szót se, még csak ideges se lettem, hiszem valószínű velem is megtörtént volna, ha túl szorosan akarok odaállni.

Szerintem emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Oktatóm még nyugdíjasan is tanít, nem véletlenül... megfizetik a szakmát, hiszen kevés van jelenleg az oktatókból. Úgyhogy ilyen szövegek, hogy drága a benzin, meg még kevés az óradíja is... na ne inkább.

2018. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy dísztárcsa ( dísztárcsa = az a műanyag xar amit a lemezfelnire raknak ) filléres tétel.

Egy alufelni az drága.


De ez egyik se zavarjon. Te tanuló vagy, azért vagy ott, hogy tanulj. Azért fizetsz egy OKTATÓNAK komoly pénzeket, hogy figyeljen helyetted és kijavítsa a hibáidat. Ha nem figyel az az ő baja. Vagy majd ha elmélázik vezetés közben és nekimentek egy másik autónak azt is veled akarja majd kifizettetni? ugyan már.


Ne fizess neki egy petákot se. Ahogy az sem a te dolgod, hogy mennyi a benzin és mennyi az óradíja. Ha kevés emeljen, ha nem éri meg neki menjen el csalánt szedni az erdőbe és ne oktasson.

2018. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

válts oktatót

neki nem kellett volna hagynia, hogy közel állj a patkához, azért van ott hogy figyeljen, hogy ilyen ne történjen, ő érzi az autót te még nem

be kellett volna fékeznie ha kicsit is neccesnek érzi

az oké hogy rád szól, hogy trafizni fognak azt jól teszi

de ha hagyja hogy így parkolj az az oktató hibája

meg mi az, hogy csak első pár alkalommal csak a kormányt kezeled meg az indexet?? kanyarodni a legkönnyebb megtanulni meg az indexet kirakni a pedálokat nehezebb összhangba megtanulni

én 1. órán már forgalomba vezettem, 20 perc volt a rutin pályán majd vitt egy kört a városba, néha bele nyult a pedálokba hogy haladjunk vagy valami, meg tanítgatott még kezelni a váltót

nem pedig ilyeneken szarozott, hogy mikor nem tudom kezelni az autót és nem figyelt akkor volt valami gond

egy igazi oktató olyan, hogy pl mikor a sebességet feljebb rajtam rám szólt hogy fel ne engedjem a kuplungot, mert nincs bent, teljesen rakjam be újra

azért van ott hogy minden ilyen kis apróságra figyeljen, mert ő a hibás nem pedig a diák ha van valami a rendőrség is őt venné elő ha balesetet okozol

2018. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz az oktatód!

Persze, első órákon segít a kuplunggal, hogy ne fulladj le, de hát akkor hogyan fogod megtanulni a pedálkezelést?!

2018. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Nézzed meg az oktatási szerződést, abban benne van. Motoros jogsinál például nálam azt írták benne, hogy én felelek a károkért.
2018. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Motornál igen, mivel ott nem tud az oktató közbeavatkozni. Bár cserébe minden tanuló motoron amit én láttam volt bukókeret.


Autónál ez szinte kizárt, ha nem szándékos a károkozás, ugyanis ott törvény szerint a vezető az oktató nem a tanuló!

2018. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni hogy a váltót is engedte hogy használjam, szólt hogy mikor mibe váltsak. Ő a pedálokat kezelte. Így már annyira nem gáz szerintem a módszere, 20. órától már az elindulás is jól ment és nem engedtem fel túl hamar a kuplungot se, váltás előtt pedig benyomtam rendesen. Az alapokra megtanított rendesen, most csak a parkolásokkal van gond bele kell fékeznie amikor tolatva parkolok de szerinte az alapórák végéig megtanulom azokat is.
2018. jún. 25. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!