Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme a "behajtani...

Mi értelme a "behajtani tilos, kivéve célforgalom" tábláknak?

Figyelt kérdés
KRESZ nem definiálja a célforgalom kifejezés jelentését, bármi lehet. Engem is megállított a rendőr, meg akart büntetni. Mondtam hogy egy ház cserepét néztem meg, mert ugyanolyat szeretnék. Meg volt a célom, a rendőr büntetés nélkül továbbengedett. De sokan, mikor emiatt megállítják őket, megijednek, nem mondanak semmit és kapnak egy teljesen felesleges 30 000 forintos csekket.
2018. júl. 5. 17:21
1 2
 1/15 Alex Fly ***** válasza:
61%

Az átmenő forgalom tiltása.

Persze a szabályalkotók feltételezik, hogy az emberek szabálykövetőek és nem űznek sportot abból, hogy ki hogyan tud minél többet büntetlenül megszegni...

Arról már nem tehetnek, hogy a becsület sokak számára ismeretlen fogalom.

2018. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

A célforgalom azt jelenti hogy ott van célod, oda mész valakihez, oda viszel/onnan hozol valamit.

Az az értelme, hogy csak az menjen be akinek tényleg ott van dolga, és ne ott kerüljék ki a parasztok a dugót, ne arra rövidítsenek.


Ha rafkós a rendőr, bekísér és kiderül nincs ott semmi dolgod... :D

2018. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Annyi értelme van, hogy valamennyire korlátozza a forgalmat, mert sokan azért megijednek ettől a táblától, és inkább nem hajtanak be. Ha 10-ből 3 autó nem megy be emiatt, az már jó.
2018. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

"Ha rafkós a rendőr, bekísér és kiderül nincs ott semmi dolgod... :D"


A kérdező cserepes ötlete itt is működne.


Rendőr: Jó napot! Mi dolga van itt? Csak célforgalom hajthat be.

Sofőr: Egy cserepet akarok megnézni, mert pont olyat akarok venni.

Rendőr: Jó, követem magát .

Sofőr elindul, rendőr mögötte, megáll 20 másodpercre egy random ház előtt, és a sofőr nyert :D

2018. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Semmi értelme, mert simán kijátszható.


Úgy kéne kitáblázni, hogy az átmenő forgalom tiltott és akkor azt lehetne ellenőrizni.

Vagy a "célforgalom" jelentését kéne normálisan definiálni.

2018. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

A célforgalom normális definiálása nem lenne hülyeség, mert ilyen gumifogalmat megadni 10 millió simlis országában... :D


Más országokban a behajtani tilos, kivéve ott lakók/engedéllyel / cél és forrásforgalom teljesen jól működik.

2018. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk ez iylen papíron létezö tábla kb, nem sokan veszik komolyan.
2018. júl. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egyszerűen meg kellene adni, hogy egy adott védett zónàn belül minimálisan mennyi időt kell tartózkodnia egy járműnek. Zóna határán órajeles kamera, automatikusan mehet a csekk, ha nem ketyegett le a megadott idő.
2018. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Crisopher ***** válasza:
35%
Amúgy semmi. Ennyi erővel azt is mondhatom a rendőrnek, hogy kíváncsi voltam az utcára, és meg akartam nézni. Ez végül is akkor egy cél. Szóval kiszállok a kocsiból, nézelődök kicsit, majd visszaülök és megyek tovább. Megnéztem az utcát? Meg. Hát akkor. :D Szóval ezt tényleg rendesen kéne definiálni.
2018. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

"nem definiálja a célforgalom kifejezés jelentését"


szerintem meg a kérdező nem ismeri a kreszt:


Ha az (1) bekezdés n)-y) és z/2. pontjában említett jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő táblán „Kivéve célforgalom” felirat van, a tilalom nem vonatkozik arra a járműre, melynek úti célja a táblával megjelölt úton vagy övezetben van.


úti célja a táblával megjelölt úton vagy övezetben van - mi ez, ha nem definició?

2018. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!