Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Célszerű lenne a hátsó ködlámp...

Célszerű lenne a hátsó ködlámpa használatát újragondolni egy bizonyos időjárási helyzetben?

Figyelt kérdés

Utána néztem jogszabályban alaposabban és ebben az országban a sűrű köd az, amikor nem kötelezően, de használható ez a segédfény és ezzel szerintem mindannyian egyetértünk. Azonban, ha figyelembe vesszük egy komolyabb esőzést az autópályán vagy autóúton, akkor a kocsik mögött lévő vízfüggöny miatt jelentősen romlik a látási viszony, vagyis ha egy adott sofőr bekapcsolja vét a szabályok ellen, viszont ha nem kapcsolja be, akkor a hátsó helyzetjelzőkkel nem látható eléggé jól...

Ami engem illet nappal ebben az időjárási viszonyban nagy sebességű úton bekapcsolom, mivel nem érzem magamat biztonságban a láthatóságomat tekintve, ugyanakkor lekapcsolom, amennyiben nem látom szükségét. Az első ködfényszórót most hagyjuk, ugyanis azt a jogszabály megengedi ilyenkor.

Mellékelek egy videót amire gondolok, ahol a 0:30-tól látni egy ilyen autót elhaladni


https://www.youtube.com/watch?v=R3my6wwoX9U&t=43s


Ki az aki támogatja, és ellenzi ezt? Ki, hogyan csinálja a kérdéses esetben?



2018. júl. 20. 17:29
 1/6 qkker1 ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg érte, de harminc éve van jogosítványom, mégis bekapcsolom a ködlámpát, ha vízfüggöny van mögöttem!
2018. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Én is, de csak addig, ameddig nem ér közelebb a mögöttem jövő. Ha már úgy gondolom hogy látja a helyzetjelzőt, lekapcsolom.
2018. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is felkapcsolom ilyenkor, ha meg nagyon belassulna az esetlegesen kialakuló kocsisor, akkor megy még mellé a vészvillogó is. Külföldön is így csinálja mindenki ahogy megfigyeltem.

A rendőrök ezért biztosan nem büntetnek. Egyik sem fog a szakadó esőben, korlátozott látási viszonyok között kiugrani eléd.

2018. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És soha nem is büntettek meg emiatt, csupán érdekeltek a vélemények :)

Igen a vészvillogó használata olyankor egyértelmű!

2018. júl. 21. 00:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kreszben így van : "Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."


Én felkapcsolom szakadó esőben és szakadó hóban is. Ha én rosszul látom az előttem menőt akkor engem is rosszul látnak. Rendőr ezért nem fog büntetni,mivel a kresz is megengedi.

2018. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Utána néztem jogszabályban alaposabban és ebben az országban a sűrű köd az, amikor nem kötelezően, de használható ez a segédfény"

Ezek szerint nem voltál elég alapos.


Ezt írja a kresz:

"hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

Egy szóval sem írja, hogy csak sűrű ködben lehetne használni. Akár köd, akár sűrű eső vagy hóesés, akár füst vagy bármi más, amire rá lehet fogni, hogy a "látási viszonyok indokolják".


ui:

Egyébként én akkor szoktam kapcsolni, ha a 2 másodperccel előttem haladó autó helyzetjelzőjét már nem látom.

Viszont ha már vonatozás van, akkor lekapcsolom, nem folyatom ki a mögöttem jövőnek a szemét. Sokan nem figyelnek erre, pedig baromi zavaró, főleg éjszaka.

2018. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!