Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten miért engedik a...

Budapesten miért engedik a biciklistákat az úttesten közlekedni bizonyos helyeken?

Figyelt kérdés

Rendszeresen megyek busszal, és szoktam nézni, a sofőrök hogyan kezelik a bringásokat.

Tegnap egy csaj mögött mentünk, pár méterre, a lány folyamatosan nézegetett hátra, kerülgetve a csatornafedeleket, a sofőr meg nem kerülte ki ugye.

Egy esés a bringával az biztos halál.

Ismertem buszsofőrt, aki egy ilyen gázolás után még autóba se akart ülni, úgy megviselte.



2016. máj. 21. 04:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hogy akarod betiltani őszintén, akkor az emberek - jogosan - háborodhatnának fel hogy közlekedni sem engedik őket.
2016. máj. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert szerinted hol máshol kellene kozlekednie, ha nincs kerékpár út?
2016. máj. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sem világos a kérdésed. Közlekedni kell. Ha nincs kerékpárút, akkor marad az úttest, hiszen a járda ezerszer veszélyesebb a kacsázó gyalogosok és beláthatatlan kereszteződések miatt. Meg amúgy is alapvetően tilos ott tekerni.


Sőt, én azt sem tartom ördögtől valónak, hogy a bringaút helyett sok helyen van az úttesten is kerékpáros nyom. A kacskaringós, sokszor gyalogosok által is szabálytalanul használt vagy mondjuk viacoloros, rázós, olykor bokrokkal rrészben benőtt bringautak helyett sokszor tényleg jobban használható és gyorsabb opció az úttest.


Ami meg a buszokat illeti, illik elengedni, hacsak nincs úgyis belátható közelben a megállója, ahol aztán úgyis kikerülnéd bringával.

2016. máj. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Bizonyos helyeket írtam. Az adott rész a Rákóczi úton volt, a Blaha fele.

A busznak meg elvileg tartania kellene a számára megengedett követési távolságot, de a ha egy bringás bekóvályog elé, sosem jutna el a megállójába. Hát ezért.

Azt hittem, nem olyan bonyolult ez a kérdés, ezek szerint igen.

2016. máj. 21. 08:53
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem a forgalom lassítása miatt zavart a bringások közlekedése, csak belegondoltam, mi van, ha elesik pl az adott leányzó. A saját érdekükben.

A buszosok többsége, mintha meg direkt tolná a bringásokat, úgy vettem észre.

2016. máj. 21. 08:58
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
De könyörgöm, hol tekerjen akkor, a járdán?
2016. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 vatafak ***** válasza:
82%
a bringásnak, hacsak tábla nem tiltja természetesen minden joga megvan az úttesten való közlekedéshez. a Kresz pedig pontosan leírja, hogyan kell őt szabályosan előzni/kikerülni. az már más kérdés, hogy a sok brinyósnak fogalma sincs a rá vonatkozó szabályokról és nem is tartják be őket, pedig elsősorban az ő érdekük lenne hiszen nyilván nem a busz fogja húzni a rövidebbet baleset esetén
2016. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Tekerjen az úttesten a fene se bánja, de jó néven veszi az ember, ha nem foglalja el az egész forgalmi sávot és az út szélére húzódva segíti az előzést.

A Kresz szabályokról most direkt nem ejtenék szót, valamelyikük ismeri, mert van jogosítványa vagy tanulta valahol van aki meg telibeszarja vagy csak figyelmetlen.


https://www.youtube.com/watch?v=FjYYK4D_zWY

2016. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Na várj, a Rákóczi úton a buszsávban tilos bringázni. Ott szabályosan a külső forgalmi sávban mehetsz bringávall, amit persze épeszű ember nem tesz, hiszen akkor jobbról buszok, balrol a többi jármű között kell egyensúlyoznia. Életveszély.


A megoldas nyilván az egyik forgalmi sáv megszüntetése és kerékpársávvá alakítása volna, de ez egyelőre politikai szempontból irreális.

2016. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

Azt ne hidd, hogy mindenkit megvisel, ha valakit megöl!

Sokan szívesen ölnék meg a másikat közlekedésben.

2016. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!