Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben ki lett...

Ebben az esetben ki lett volna a vétkes?

Figyelt kérdés

1x1 sávos úton mentem, a szemből érkező balra behúzódott, és balra indexelt.A mögötte érkezők jobbról haladtak el mellette.Már messziről láttam, sokan jöttek mögöttem is, előttem is.Mivel előttem senki sem engedte be villantottam neki.

Erre levette az indexet, és index nélkül visszahúzódott jobbra, hogy egyenesen folytassa tovább az útját.

Csakhogy a bökkenő az volt,hogy jött egy 7,5 körüli teherautó saccperkábé 50-es tempóval, és lassítás nélkül akart elhaladnia balra indexelő mellett, jobbról.

Hosszan dudált mikor látta,hogy a személyautó elkezd visszahúzódni, végül satuféket nyomott, csikorogtak, és enyhén füstöltek is a gumijai.

Még bennem is megfagyott a ... sosem láttam még ekkora méretű járművet csikorgó gumikkal fékezni, félelmetes volt, és iszonyat hangja volt.(és meg sem tudott volna állni időben)

A személyautó sofőrje nem nézett a tükörbe amikor egyenesen akarta tovább folytatni az útját, ezt láttam én is.

Szerencsére a dudálásra észhez tért, és kihúzódott amennyire csak tudott, így nem történt baleset.


Kérdés,hogy ebben az esetben vitathatatlanul a személyautó sofőrje lett volna a vétkes?


2018. júl. 20. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha bekamuzza, hogy ő csak simán be akart kanyarodni és hátulról belérohantak, akkor megúszhatja.


Az ilyenek miatt célszerű menetrögzítő kamerát használni.

2018. júl. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írja. Ilyenkor ha baleset van, akkor érdemes megállni tanuskodni,mert a tgk sofőrt fogják ártatlanul elmeszelni, mivel a rendőr csak annyit tud felmérni ,hogy hátulról belefutott ,és akkor 100%-ban a hátsó a hibás.

És sajnos az emberek nagyobbik része ,ilyen balesetnél úgy hazudik mint a vízfolyás.

2018. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Inkább oldalról vitte volna el, mert kis gázzal akart egyenesen továbbhaladni, amikor már gyakorlatilag mellette volt a teherautó.
2018. júl. 21. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, milyen 1x1 sávos út lehetett ez, ha középre beáll egy autó, a szembeforgalom szépen el tud haladni, és a beálló autó mellett egy 7,5 t-s kocsi még fékezés nélkül el tud menni.

Az 1x1 sávost én olyannak ismerem, hogy ha szembejön egy másik autó, akkor valamelyiknek le kell húzódni a padkára, hogy a másik elférjen.


Mindegy, a kérdésre:

Ha a valóságnak megfelelő információi lesznek a rendőröknek, akkor a középre beálló, váratlanul jobbra vágó sofőrt garantáltan megbüntetik egy baleset esetén.

De ha annyira szűk a hely, akkor a teherautó sofőrje is kaphat valamit, amiért nem megfelelő körültekintéssel, lassítással akart elhaladni. Ha esetleg egy 8 m széles egysávos út volt (ezek után az sem kizárt), ahol gond nélkül elfért volna a teherautó 50-nel a középen álló mellett, akkor ő nem kapott volna büntetést. Csak akkor, ha ebben a helyzetben alapból veszélyes volt az 50.

2018. júl. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2x1 sávost akartam írni, bár ez kikövetkeztethető volt...
2018. júl. 22. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam erre, de hát te írtad, és utána sem is javítottad ki.
2018. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!