Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A hasonlóan kiprovokált...

A hasonlóan kiprovokált esetek elkerülhetőek lennének az utakon, ha magukban tartanák a feszültséget az utakon közlekedők akkor is, ha nem nekik van igazuk egy közlekedési szituációban? (videó)

2018. júl. 26. 15:02
1 2 3 4
 31/37 Alex Fly ***** válasza:
0%

@30: nézd meg, mekkora oldaltávot tartott a taxis, amikor előzés közben pofázott... pedig átlógott a záróvonalon. Hol volt ez a másfél métertől? Gondolom az sem ismert számodra, hogy 1m-en belül kimeríti a Btk. 234. §-ban írt tényállást...

Az álló gépkocsisor melletti előresorolás pedig kissé más, mint egy haladó jármű előzése, tehát a példád nem túl jó. De emellet még egy apró különbség: az álló járművek mellett kerékpárral előresorolás szabályos, a szabálytalan előzés pedig nem az -még taxival sem.

2018. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
79%
Persze 1.5 méter kikerülési táv városban..Még autók közt sincs ennyi sokszor két sáv közt. De mindegy én befejeztem ,azt gyanítom te is egyik youtubos videós vagy csak ide is írsz hogy keltsd a feszkót. Igazából azt nem értik meg a bringások ,hogy csakis magukkal szúrnak ki a keménykedésükkel ,mert ha elcsapják őket csak nekik fog fájni.
2018. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Alex, te szoktál közlekedni vagy csak KRESZ könyvet olvasni? A kettő teljesen más
2018. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Alex Fly ***** válasza:
0%

@32: igen, másfél méter. Városban, alacsony sebességnél esetleg akár egy méter is megfelelő lehet, fokozott óvatossággal. Lehet, hogy téged meglep, de feltételezem, hogy a taxis rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel, melynek feltétele a közlekedési szabályok ismerete, így a KRESZ-tanfolyamon ezt többszörösen is el kellett, hogy mondják neki. Hogy az autók között sincs ekkora oldaltáv, az semmit nem jelent. Egyrészt teljesen mások a menettulajdonságai, másrészt egy autóban ülő embert több minden védi, mint a jkerékpárost. És még nem találkoztam olyannal, amikor egy hasonlóan magas tudású autóvezető sávon belül próbált volna autót előzni...

Ha befejezed, az nem lep meg: a szabályok és tények ismeretének ennyire nyilvánvaló hiányával neki sem kellett volna állni az észosztogatásnak...


@Beviz Elek: természetesen az emberek többségéhez hasonlóan naponta ki szoktam mozdulni otthonról, ergo nyilvánvalóan szoktam közlekedni. És észrevettem, amit írsz: hogy sok esetben a KRESZ és a gépjárművezetők cselekedetei között hatalmas különbségek vannak. Mindazonáltal ez még nem ok arra, hogy a szabálytalanságot normálisnak tekintsük és elfogadjuk.

2018. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"Persze 1.5 méter kikerülési táv városban..Még autók közt sincs ennyi sokszor két sáv közt"


Nem gondolod hogy kissé más a két helyzet?

Persze. Bocs miért gondolnád. Felteszem annyi empátia van benned mint egy repedt csatorna fedőben.


De próbálj már meg belegondolni a biciklis helyzetébe is. Nem azért kell oldaltávot tartani, mert szabályos, hanem azért mert különben élet veszélyes a biciklis számára.

Képzeld elég egy mélyebb kátyú, vagy összetett üveg, éles kő az úton amit miattad nem tud kikerülni és a köcsög biciklis borul alád vagy a következő autó alá és halálra gázoljátok. Emellett biciklivel az az autó menet szelét is eléggé érzi és egy kevésbé rutinos biciklis még be is parázik tőle.

Érted? Belemegy abba a szűk agyadba, hogy miért nem elég 20-30 cm oldaltáv?

2018. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
79%
Ha parázik meg nem tud egyenesen menni,hanem méteres amplitúdóval kacsázik , akkor semmi keresnivalója az utakon. Menjen a bicikliúton vagy csendes mellékutakon,ne a forgalmas főutakon parádézzon.
2018. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Alex Fly ***** válasza:
29%

@36: egyszerűbb, ha inkább aki nem képes megmozdítani azt a szájbavert kormányt, hogy szabályosan előzze meg az előtte haladót anélkül hogy az életét veszélyeztetné, az gépjármű helyett maximum ipari áramot vezet.

Ha nem tudnád, az autósiskolában tanítják, hogy előzéskor sávot váltunk...

2018. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!