Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyes barom autósok miért...

Egyes barom autósok miért dudálják le a szabályosan közlekedőket?

Figyelt kérdés
Szabályos tempóban, normálisan közlekedőket miért dudálja le sok g*ci a másikat, akár motorost, ha az betartja a sebességet, nem úgy a dudáló, aki mindenhol megy mint a barom? Akik ilyen baromállat módon közlekednek, azoknak hogy van jogosítványuk és minek közlekednek?
2018. aug. 4. 19:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

Akkor lássunk pár konkrét példát, amikor szabályosan közlekedőt dudálnak le:

1. 8-as út, alap tempó 110, de pl a csóri elágazásnál hirtelen 70 a limit. Amíg nem ismertem azt az utat, volt, hogy belekezdtem az előzésbe, aztán a tábla láttán visszavettem a tempóból és pont az előzendő jármű sebességét vettem fel (kb 80-nal haladt). Nagyjából 20 másodpercig haladtunk egymás mellett, aztán jött a 110-es tábla és befejeztem az előzést. Azt az éktelen dudálást, amit egyik mögöttem jövő autóstàrsamtól kaptam...

2. 71-73-as elágazás, Csopak. Füred felé haladva valaki előttem megállt beengedni a szemből balra kanyarodókat, vagy 3-4 autót engedett be. Erre mögülem éktelen dudálás hallatszik és màr kerüli/előzi is ki a sort jobbról az idióta, nyilván kis híján a kanyarodóknak csattanva.

3. Normális tempóban megyek át a zebrán a Hungária-Egressy csomópontban, szemből páran várják a balkanyart, kereszteznék a zebrát, ahol sok a gyalogos. Erre az egyik barom a sort megkerülve levágja kicsit a kanyart és kis híján elgázol engem a zebrán. És nyomja a dudàt, hogy menjek gyorsabban.

2018. aug. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

11-es a leírt esetekből 2 teljesen jogos volt, hogy dudáltak. Az 1-es eset irdatlan nagy idiótaság volt. Előzésnél minél hamarabb le kell tudni a dolgot, és nem megijedni egy nyomorult táblától ,mikor előzésben vagy az a legveszélyesebb helyzet mert a szembejövők oldalán tartózkodsz ,tökölni a másik mellett egyvonalban,meg olyan helyzet,amit nem is tudnék mire vélni. Ekkora kreténséget én még nem láttam, és valószínű én is dudaszóval köszöntöttelek volna.


2.eset is olyan ,hogy lehet dudáltam volna. Lehet udvariaskodni,sőt kell is néha, de nem mindenki más kárára. 1 autót beengedünk, aztán megyünk tovább,nem 4-et ! Majd a következőt beengedi más. Azért vagyunk a főúton hogy haladjunk. Tudom mindenki baromira ráér,de akkor miért nem megy busszal?


3.eset az nem jogos mert zebrán átkelőre taplóság dudálni. Igaz hogy néhány kihaénnem fiatal kis suhanc direktben toporogva andalog át az úton ,lesve a hatást,de én azokra se dudálok csak morgok magamban, hogy de nagy jampi vagy .

2018. aug. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

11.


Ez egy igazi lúzerség előzés közben (2x2 sávoson is) ott egerészni a másik mellett, mert sebességkorlátozás. Akkor ne előzz, ha az adott viszonyok között nem tudsz/mersz/akarsz. Nem csoda, hogy ledudáltak.


Ezzel összességében több veszélyt okozol, mintha 70 - és táblánál 90 - nel megelőznéd. Tipikus példája, mikor a mindentbetart macskajancsi tulajdonképpen többet árt a viselkedésével, mintha egy kicsit csalna.

2018. aug. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

Az 1. esetnél 2x2-es osztott pályás útról van szó.

Ettől függetlenül suttyóság feltartani a mögötted jövőt a belső sávban. Szóval jogosan kaptad a dudát. Ha nem mersz menni, akkor takarodj ki a külsőbe.


A 2. esetben az az idióta, aki elenged 3-4 autót a főúton egy kanyarban. Teljesen jogosan kapta a dudát. Értem én, hogy jófej akar lenni, de ezzel megakasztja a forgalmat, amivel több kárt okoz, mint hasznot. Ráadásul balesetveszélyt is okoz.


A 3. esetben kifogtál egy idegbeteg barmot, ez előfordul, ezzel nem lehet mit kezdeni.

2018. aug. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Itt is látszik az a felelőtlen agresszív mentalitás akikről beszélek és a 11. ír. Sok idegbeteg barom autósnak nem elég, hogy szabálytalan és közveszélyes, még neki áll följebb. Megfigyelhető, hogy 10 autósból 6-7 úgy közlekedik, hogy nem nézi se a táblákat, sem az útviszonyokat, csak menni akar lehető leggyorsabb tempóban és mindenkit ki akar előzni, mint ha egy need4speed játékba lenne.
2018. aug. 5. 13:34
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen menni akar ,mert azért van az úton hogy hamar odaérjen a céljához.Így is van rengeteg feltúrás ,útépítés, sávlezárás, ami miatt nagyon vidám dolog a tűző napon rohadni a kocsiban,és amikor végre lehetne menni ,az ilyen okostojások miatt nem lehet,mert azok csak városnéző körúton vannak és játsszák a vizsgabiztost az utakon.
2018. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőt az okoskodó bicskanyitogató stílusa miatt egyszer nem csak ledudálják, hanem kirángatják, és jó alaposan meg is verik. Tipikus okoskodó hülyegyerek.
2018. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!