Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az oktató helyesen cselekedett?

Az oktató helyesen cselekedett?

Figyelt kérdés

Biztosan olvastátok már a hírt, hogy egy vasúti kereszteződésben lefulladt tanulóautót elütött a vonat:

https://www.youtube.com/watch?v=Ozflaof4lXM


Szerintetek az oktatónak lett volna lehetősége megmenteni a tanulót, aki a kocsiban maradt?

Nehéz kivenni a felvételből, de én úgy látom, hogy a tanuló rossz helyen állt meg (ha nem működik a lámpa, akkor meg kell állni körülnézni a KRESZ szerint) és mintha akkor fulladt volna le, amikor megpróbált megindulni előre (a kocsi ekkor láthatóan meg is ugrik) és az oktató mintha ekkor ugrana ki a kocsiból, majd jön is a vonat. Rosszul látom?

Csak azért kérdezem, mert a cikkek mind arról szólnak, hogy az oktató szájtátva bámult, miután kiszállt és nem csinált semmit, hogy megmentse a tanulóját. De én úgy látom, hogy nem is tudott volna semmit tenni, mert rögtön ott volt a vonat.


A mocskolódást kérem mindenki hagyja el és próbáljon meg objektíven válaszolni! Köszönöm!



2018. aug. 28. 20:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom elképzelni ,hogy látta az oktató a pirost és gondolta a tanuló is látja, és megáll, vagy talán szólt is neki hogy piros álljunk meg . Az meg zavarában fék helyett nagy gázt nyomott,beugratott a sínekre közben az oktató taposta a féket ,ettől lefulladt a kocsi,és már nem volt idő indítózni a jobb egyből,vagy nem is indult be a kocsi , túl közel volt a vonat, és inkább kiugrott az oktató.
2018. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"én csak azt nem értem, mert ha sorompó nem is volt, de a piros fényjelzést se látták? "

A piros fényt villogó szerkezetet hívják úgy, hogy sorompó. Fénysorompó, egész pontosan. És mint írták, ilyen nem volt.

2018. szept. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 20:52


Szerintem ez nem lehet, megmondom miért. Kb jó ha 40-nel mehetett a videó alapján, tovább a felvételen egyenletes tempóban halad az autó és úgy áll meg a sínen. Ha pedig a lány a gázt nyomta, az oktató meg a féket az olyan az autónak, mintha berántanád a kéziféket. Én egyszer kipróbáltam ezt, majdnem megfejeltem a szélvédőt, onnan tudom, úgyhogy szerintem ez kizárt. Én szerintem az oktató nem figyelt, túl egyenletesen lassít és áll meg a sínen az autó.

2018. szept. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az fel sem merül, hogy ez nem egy lámpás vasútátkelő volt?
2018. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!