Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én kikanyarodasra várakozók...

Ha én kikanyarodasra várakozók egy főútra ami mellett párhuzamosan egy bicikliút fut és én azon állok rajta, de egy biciklis nekem jön?

Figyelt kérdés
Akkor én vagyok a hibás vagy a biciklis? Ha összetörik az autómat mire számíthatok ?

2018. szept. 24. 15:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10: Senki nem hajt be a kereszteződésbe, csak a bicikliútra áll rá, hogy kilásson jobbra-balra az épületektől.
2018. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez legtöbbször nem az autós hibája, hanem, hogy hülyén tervezik/építik meg a bicikliutakat és csak a bicikliútról látja be a védett utat az autós, így kénytelen ráhajtani.

Ezt úgy tudnák elkerülni, hogy hagynak egy autónyi helyet a bicikliút és a védett út között, így onnan beláthatná az autós az utat és nem zavarná a biciklisforgalmat.

Nyilván így is lenne egy két birka, aki ráhajt. De nem lenne ez állandó probléma.

2018. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Alex Fly ***** válasza:

Azzal semmi gond nincs, ha valaki rááll a kerékpárútra, mert csak onnan lehet kilátni. Persze ha előtte elsőbbséget ad az ott haladó kerékpárosnak. Aztán ha önhibáján kívül nem tudja elhagyni, akkor túl sok mindent nem tud tenni...

Ha ilyenkor arra jön egy kerékpáros, azzal viszont már nem kerül elsőbbségi helyzetbe: ugyanis már behajtott a kereszteződésbe (jelen esetben az úttest és a kerékpárút kereszteződésébe). Ilyenkor a kerékpáros szépen megvárja, amíg szabad lesz az út és akkor mehet tovább...

2018. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!