Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kerékpározók: mi növelné a...

Kerékpározók: mi növelné a komfortérzeteteket, közvetlenül a bicikliút mellett?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mi az amire szüksége lenne egy kerékpározónak útközben, amit nem szeretne magával cipelni?

pl. WC lehetőség, frissítő vásárolási lehetőség,gyors, egyszerű étkezés, vérnyomásmérés, kerékfelfújás,keréknyomásellenőrzés....vagy mi??


2010. ápr. 14. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, én budapesti bringás vagyok és csak az itteni helyzetről tudok nyilatkozni, úgy látom, hogy itt nem lenne semmi ilyesmire szükség, hiszen bármire kell, található a közelben. Kisboltok, gyorsbüfék, benzinkutak, ráadásul sokan pesten belül nem tekernek nagy távolságokra, hogy akár ezeket ne lehetne nélkülözni. Nem tudom elképzelni, hogy nagy forgalmat bonyolítana bármilyen hasonló vállalkozás. Én általában felkészülten tekerek még a munkahelyemre is (ami 1 órára van a lakásomtól), azaz van nálam tea, van belsőm, pumpám és szendvicsem is. Nekem egyik sem teher, jobban érzem magam, ha így indulok útnak.
2010. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem a munkahelyre tekerésre gondolt, hanem arra, hogy mikor hétvégén kimennek a kerékpárosok egy-egy hosszabb túrára, és a bicikli út mellé szeretne valami vállalkozást ennek a rétegnek.


Amiket felsoroltál, nem rosszak. Én olyan kerékpár útvonalakra gondolok ez alatt, mint a Fertő tó vagy a Balaton körüli. Habár visznek a bicajosok magukkal hideg élelmet és vizet, azért főleg nyáron van kereslet olyan helyekre, ahol gyors meleg ételt, pl. hamburgert, gyrost, hot-dogot, stb. szolgálnak, ahol hideg üdítőt és sört lehet kapni, és nem méregdrágán. Vérnyomásmérést azt nem értem minek, ha valaki rosszul van azt orvoshoz vagy kórházba kell vinni, amúgy meg miért? A kerékfelfújást sem értem, a legtöbben nem indulnak el pumpa nélkül, mellesleg belsőt is visznek a legtöbben, a gyors kerékpárszerviz viszont jó ha van a túraútvonalon, ha esetleg valami baj lenne a bicajjal. Mondjuk esetleg érdekes megoldás lenne, ha a kerékpárút melletti büfék árulnának belsőt és tartanának pumpát, nem tudom ez mennyire jellemző.

2010. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szerintem jó, ha fel tudom fujni a gumit valahol, jo, ha van olyan rész, ahol félreallitom a bringamat, s leulok, s megcsodalom a tajat.

Ja és utalom, mikor bringas helyek kutyakkal vannak tele, mert ott szaratjak sokan a dogjeiket. Jo, ha van valami hely, ahova vigyek a dögöket, h ne kelljen nezzem, h leszed-e a bringamrol, v nem.

Én Kolozsvaron járok egyetemre, és most nagy tervek vannak bringautak épitesere. Ha suliba akarok bringaval menni, akkor kell egy jo adagot felfele kerekeznem, ami elveszi a kedvemet kisse. Gondoltunk olyasmire, mint egy sifelvono, csak bringáknak :D Tudom, orulten hangzik kicsit, de itt elhulyeskedtunk a gondolattal, s kiderult, h nem is oylan hulyeseg.

Nem tudom, nalatok fele mennyire van ilyesmi domborzat, de leirtam, hatha megihlet a gondolat :)

2010. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azért vannak felénk is meredek részek, arra való a váltó ;)

sajnos Magyarországon is a legtöbb bringa út használhatatlan, mert általában azon sétálnak az emberek, ráparkolnak az autósok, sok helyen életveszélyes, nem adják meg a kötelező elsőbbséget sem, úgyhogy nagyon kell figyelni.

2010. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy a vidéki biciklizésről, túrázásról van szó. Én elég sokat túrázok és nekem a következők lennének fontosak sorrendben:


(0. Használható bringaút, távolabb az autóúttól)

1. Kb. 10 kilóméterenként ivókút

2. Ilyen sörpad, ahova le lehet ülni dumálni, enni-inni, árnyékolt helyen

3. WC, ami karban van tartva, nincs összeszarva az ülőke és ilyen apróságok

4. Kb. 10 kilóméterenként valami büfé

5. Random helyeken alapvető szerelőkészlet, amiben nagyobb csavarkulcsok, stb. vannak. Ausztriában vannak ilyenek, hosszú lánccal vannak a dobozhoz rögzítve

6. A bringaút lehetőleg egy vasútvonalat kövessen, hogy ki lehessen szállni, ha valami történik


Igazából a minőségi bringaút az egyetlen, ami fontos, a többi csak extra.

2010. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne pár utcai bódé, ahol lehet kapni szendvicset, csokit és üdítőt, ásvány vizet, zsepit.


És lenne pumpa is, amit potom pénzért igénybe lehetne venni, ha kereket kell felfújni :)


Csinálj egy ilyen bódé hálózatot. Ennek tutira nagyon ürülnék.


Más nem kell :)

2010. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A újságos bódék helyett lehetne, mert újságot én nem veszek soha :)
2010. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kicsit másik oldalról megközelítve, jó lenne egy biciklikölcsönző hálózat is, mint ami külföldön egyes helyeken már működik. Gondolok itt arra, hogy az ember az mondjuk busszal leutazik egy városba, kibérel egy biciklit nem aranyáron, majd egy másik városban leadja, vagy egy városon belül több ponton is lehetne ilyen. Vagy őrzött "parkoló" az állomásokon, és akkor lehetne kerékpárral is kimenni, és pár napig kint merném hagyni a szamarat, tudván, hogy még meglesz mire visszajövök.
2010. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. ápr. 16. 07:16
 10/10 anonim válasza:

Én vagyok az, aki a biciklifelvonot ajanlottam:D Bocsi, értem azt, h mire valo a valto, de szerintem nem ertettetek azt, amikor irtam, h nem Pannonalfoldi hegyekrol beszéltem, hanem az Erdélyi szigethegyseg labarol. Ha valtoval mesz, akkor mehetsz gyalog is, mert kb annyi ido, s még le is izzadsz. (Jelen esetben nem a hobby bicajozasra gondoltam, hanem arra, ha egyszeru kozlekedesi eszkoznek hassznaljuk)

Bocsi, ha ez nem volt annyira jo tipp.

2010. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!