Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kifordultam volna, és...

Ha kifordultam volna, és összeütközünk én lettem volna a hibás?

Figyelt kérdés

Főútra akartam kikanyarodni, kis ívben jobbra.A másik irányba összefüggő kocsisor állt, záróvonallal. (illetve annyi szaggatott, hogy aki onnan jön mint én az nagy ívben is kanyarodhasson)

Kinéztem balra, mivel én elsősorban onnét számítok autóra.Már el is indultam, látva,hogy nem jön senki (egyébként csak macisajtom volt)

Viszont egy BMW előzte az álló sort, a záróvonal ellenére.Dudált, és apukám is szólt az anyósülésről,hogy álljak meg.

Pont elsuhant előttem a BMW, meglepett.

Apukám azt mondta,hogy neki van elsőbbsége mert főúton haladt, ha rendőrt hívtunk volna akkor én viszem a balhét, a BMW meg max kap egy csekket amiért zárón előzött.

Ezt el sem akartam hinni, és bár utánaolvastam de nem egyértelmű, igazából mindenhol mindenki mást ír.

Nem járok vele jobban, de akkor is nem egy osztott felelősség legalább?

Meg ebbe a hibába nagyon könnyű beleesni amit én csináltam, mert szinte mindenki csak abba az irányba néz, ahonnét számíthat érkező autóra amikor kis ívben akar kanyarodni.


2018. okt. 2. 20:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az miben segít neked, ha osztott felelősséget állapítanak meg? Attól te még ugyanúgy hibás maradsz, a másikat meg ki nem sz. le akkor? Egyértelmű, hogy nem adtál elsőbbséget a főútvonalon közlekedőnek. Nem hiába mondják azt, hogy jobbra és balra is el kell nézni, kétszer is(!), ugyanis előfordulhat olyan eset, hogy amikor egyik irányba elnézel, akkor pont a holtteredben tartózkodik egy autó és ha nem nézel el újra arra, akkor nem veszed észre. A záróvonal pedig lényegtelen, jöhet mentő vagy bármi, akik szükség esetén átléphetik.
2018. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 de a köcsögbmw viszont nem lépheti át. Tessék: [link]


(Bár itt a biztosító ugyan nem fizetett tehát mindkettő megszívta)

2018. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Minden balesetnek kétféle kimenete van. Egyik a rendőrségi, ahol a felelősség megállapítása történik és a hibás büntetést kap. A másik a biztosítói, ahol pedig az okozott kár megtérítéséről születik döntés.

A fenti szituban a rendőrségi oldalon te lettél volna a hibás. Kaptál volna bírságot kb. 30.000 forintot.

A biztosítói oldalon pedig egyikőtöknek sem fizetett volna a biztosító, mert mindketten szabálytalanok voltatok. Ilyenkor a BMW-s polgári perben kérhet kártérítést, de ha megnyeri, akkor már nem a biztosító fizet, hanem te.


"szinte mindenki csak abba az irányba néz, ahonnét számíthat érkező autóra amikor kis ívben akar kanyarodni"

Remélem a fenti szituból megtanultad, hogy nem csak arra kell nézni. Mert a másik irányból akár szabályosan is érkezhet előző autó.

2018. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Akkor most rendorkent, baleseti vizsgalokent elmondom, hogy mi is a helyzet valojaban.

Sokan belekeverik azt, hogy elsobbsegadas kotelezo jelzotabla azt jelenti, hogy az ut valamennyi kozlekedoje reszere neked elsobbseget kell biztositanod. Ez valoban igaz is. Gyakran elofordul, hogy keresztezodesben eloznek, ami bizonyos esetekben teljesen szabalyos is, ilyenkor nem eleg a sajat savodat figyelni, a masik iranyt is nezned kell, hiszen ha csak terelovonal valasztja el az ellenkezo iranyu forgalmi savokat, akkor teljesen szabalyos az elozes. DE! Ez az eset pont a nagyon keves kivetelek egyike. Tekintettel a zarovonallal elvalasztott forgalmi savokra (csak akkor, amennyiben tenyleg volt zarovonal), a foutvonalra kanyarodo autonak a forgalmi rend alapjan nem kell arra szamitania, hogy neki jobbrol jarmu erkezzen, mely szamara elsobbseget kellene biztositania, hiszen a zarovonal miatt tilos az elozes azon az utszakaszon.

Tehat a balesettel osszefuggesben a kikanyarodo autos terhere nem rohato a KRESZ 28. § (2) bekezdes b) pontjaban meghatarozott szabaly megszegese. Ezzel szemben a balesetet az okozta, hogy a foutvonalon kozlekedo szgk megszegte a KRESZ 18. § (1) bekezdes c) pontjaban foglaltakat.

Tudom, hogy nagyon sokfele velemeny, tapasztalat, okossag van ezzel kapcsolatban az interneten, de amit most leirtam, az gyakorlat. (ami persze megfelelo szakmai tudas hianyaban sajnos nem egyseges...)

2018. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!