Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkoló zónának jobb kezes...

Parkoló zónának jobb kezes elsőbbsége van?

Figyelt kérdés
Főútról lekanyarodva egy mellékutcába kanyarodok és jobb kézre egy több parkolós kisutca van,de az nem utca,mert a főút neve van a házakon. Ez jobbra van és nagy P jelzi a parkolókat. A kis utca U alakú szóval befele is jobb kézre van nekem ez a parkoló és visszafele is. Már 2x volt,hogy az onnan kijövő érezhetően a jobb kéz szabályt akarta érvényesíteni. Én udvariasan megkérdeztem,hogy hogy is van? Mondta,hogy igen itt jobb kéz szabály van. Ennek ellenére én nem vagyok ebben biztos. Százhalombatta Irínyi utca,Tóth László utca.

2018. okt. 5. 12:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
2018. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

[link]

[link]

gyk még mindig szereti szétcseszni a linkeket

2018. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

Én sem értettem, amikor végig mentem az úton.

Jobbról jövőnek alapból elsőbbsége lenne.

Balra meg járműforgalom elől elzárt terület van (mindkét irányból behajtani tilos), kivéve célforgalom.

Ami az üzlet vásárlói lehetnek.

Talán megromlik a sör, ha egy pillanatra meg kellene ott állniuk.

2018. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%

alapból mindenhol jobbkéz szabály van.

mivel nincs kapu, nincs tábla, ezek simán utcák.

így van megoldva ahol direkt nincs jobbkéz szabály

[link]

melesleg a jobbkéz szabály a KRESZ leghülyébb rendelkezése. keress sötétben lombkoronákban a másik úton hiányzó táblát :)

2018. okt. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!