Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad e elhaladnom megállás...

Nnn888 kérdése:

Szabad e elhaladnom megállás nélkül zebra előtt álló, balra kanyarodni akaró autó mellett, ha nincs gyalogos és szemből is jönnek megállás nélkül?

Figyelt kérdés
3 sávot képzeljünk el. Én a jobb szélsőben megyek a középső egy balra kanyarodó sáv a bal oldali pedig a szembe forgalomé. A balra kanyarodó autó megáll a zebra előtt mert szemből jönnek a többiek. Én jobbról köteles vagyok megállni melette és úgy elindulni? Mert ez elég indokolatlan lenne mivel nincs gyalogos.

2018. okt. 8. 04:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ennek a megállásnak ilyen formában semmi értelme, de nem lehet minden egyes kereszteződésre külön jogszabályt alkotni. Ezért előírták, hogy minden esetben meg kell állni, és kész.

Ha nem a zebra előtt áll a kocsi, hanem már rajta a zebrán, akkor nem kell megállni, a rendelet szövege szerint.

Nyilván elég kicsi a valószínűsége, hogy ha nem állsz meg, akkor megbüntessenek érte.

2018. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Alex Fly ***** válasza:
51%

KRESZ 43. § (3) * A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.


Mi ezen olyan bonyolult? A "meg kell állni" kifejezés melyik szavát nem érted?

2018. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!