Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van több hetes kresz...

Miért van több hetes kresz oktatás a vizsga előtt mikor mindenkinek alapból ismernie kellene a kreszt?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 12:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
#10 Schumacher ennyire tisztában van a magyar közlekedési szabályokkal? :)
2018. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Miért van több hetes kresz oktatás a vizsga előtt mikor mindenkinek alapból ismernie kellene a kreszt?"


Saját magad válaszoltad meg a kérdést: "KELLENE"! De mégsem így van. Abban egyetértünk, hogy már általános iskolában tanítani kéne az alap KRESZ-t, de azért azt se felejtsük el, hogy egy "B" kategóriás KRESZ az sokkal több anyagot tartalmaz, mint a mezei gyalogosoknak és kerékpárosoknak szóló. Ergo mindenképpen kell oktatni.

2018. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Evele123 ***** válasza:

A 9. válaszoló vagyok. A jobb oldali autó a helyes megoldás. Egyébként senki se Schuhmacher az utakon, vannak, akik kényszerből vezetnek. Egyszer lerakták a jogsit, azóta nem frissítették a tudásukat. Én is 6 éves jogsival, gyakorlásképpen kitöltve 1 tesztet, bukkantam rá a fenti (9-es válaszban említett) kérdésre és rosszul tudtam rá a választ. Szerintem mindenkinek kisiskolás kortól kezdve tanítani kellene a Kresz-t, a sofőrök pedig frissítsék fel a tudásukat 1-2 évente. Nem akartam játszani senkinek az agyam...

Remélem, hasznos választ adtam.

2018. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát, én azért örültem a több hetes kresz tanfolyamnak, mert én pl csak a táblákat ismertem, viszont rengeteg új dolgot tanultam meg! Illetve a kresz vizsga feltétele a tanfolyam elvégzése... Sokan nem tudják a kreszt, lásd biciklisek... Mennek mint az őrültek.
2018. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 azért ne általánosítsunk már.
2018. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én pont most csinálom a tanfolyamot és rengeteg dolog van benne, ami teljesen fölösleges infó egy gyalogosnak. Kb a fele.
2018. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1: azért, mert nem ismeri mindenki alapból a KRESZt.

2: azért, mert alapból soha, senki (te sem) ismeri a KRESZt. Ugyanis nem annyiból áll, hogy jobbkézszabály, gyalogátkelő használata, közlekedési lámpa jelzéseinek ismerete, meg néhány alapvető tábla ismerete. Ezt régebben az ember már gyerekkorban megtanulta. Mert a mindennapokban ezzel találkozott.

De a KRESZ ennél kicsit összetettebb.

Egyenrangú útkereszteződések, vasúti átkelő fénysorompós meg anélküli esetben, parkolás szabályai, elsőbbségadás szabályai, vezwtéselmélet, stb. Soroljam? Ezt szerinted ki és főleg honnan tudhatja "alapból"?

2018. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!