Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Neki mentem tolatáskor egy...

Neki mentem tolatáskor egy táblának, úgy szégyellem magam, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Figyeletlenségem eredménye. Azt vettem észre, hogy valami koppan hátul, azonnal fék. Szerencsére az autón karcolás sem esett, a tábla a helyén marad, de meghajlott. Ott volt egy illetékes dolgozó, szóltam neki, hogy mit tegyek, rendőrség vagy valami kártérítés, de legyintett, hogy ez napi szinten előfordul, ne törődjel vele, így hát eljöttem, de azóta is mardos a lelkiismeret, hogy egy béna alak vagyok, legszívesebben vissza adnám a jogsim:(

Alig fél éve van még, és természetesen nő vagyok:(.


2018. okt. 18. 10:51
 1/8 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Szia!

Semmi gond, legjobbakkal is előfordul. Nem törtènt tragédia. :) legközelebb jobban figyelsz ennyi.

Egy kicsit vigasztalak: személyautoval : mèg friss volt a jogsim, apámtól kértem kölcsön az autot, mert másnap átakartam menni barátnőmhöz cca 60km. Gondoltam du betolatok az udvarba, nem jött össze.....neki mentem a kapunak. Kocsi sérült nem kicsit, kapurol leszakadt a zsanér. Apunak nem mertem szólni, persze kiderült annyit mondott/kérdezett "semmi baj,de Te jol vagy, ugye?" :) azért volt csak mérges, mert miért nem egyből szóltam.?

Másik story ez már autóbusszal -mivel- buszsofor vagyok.

Pályaudvaron tolattam ès van egy ilyen tèrelválasztó, busz balsarkát törtem; tetejèn lett egy lyuk +egyik üvegem pókhálosra tört. 130e lett a kár, ezt fényes nappal sikerült amikor is rengetek utas+kollégák nèztèk vègig..... Másik buszos: két busz közè fordultam be ès annyira nèztem a baloldali buszt, hogy a jobb oldalinak neki mentem...(itt csak a visszapillantó tükör bánta) utas egyik esetbe se volt a buszomon.

Ezeket csak azèrt irtam le, hogy ne èrezd magad rosszul ez miatt. Látod, èn aki a vezetèsből èl is hibázik, mert ember vagyok. Ahogy kollégám mondta "csak az nem hibázik, aki nem dolgozik"! Ugy hogy nyugi van! ;) ja es en is nő vagyok!

28N

2018. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tubarózsa ***** válasza:
100%
De tudnèk mèg buszos sztorikat mesèlni, olyan söförökrol akik 10+ève csinálják :)
2018. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 _Jessy_ ***** válasza:
"Tanulópénz". Legközelebb jobban odafigyelsz tolatáskor. És örülj, hogy nem történt nagyobb baj.
2018. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 3 éve vezetek, meg teherautót is csinálom, ma tolattam bele a garázsba a szekrénybe, meg naponta itt adok tanácsokat műszakiból a kérdezőknek erre ma megbuktam bü-ből :D :D én is szégyellem. Mindenkinek szokott lenni rossz napja/ hete.
2018. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az autó csak egy eszköz, semmi más. Ha leejted a telefonodat, akkor azt is sajnálod, de hát istenem, az élet megy tovább! Nem azt mondom, hogy neki kell menni mindennek és utána elhúzni a helyszínről csapot-papot hátrahagyva, de kisebb koccanások előfordulnak (főleg nagyvárosokban, ahol tömve vannak az utak), ez hozzátartozik a vezetéshez.
2018. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emiatt el ne menjen a kedved a vezetéstől! :D


Mindenkivel előfordulhat, mindenkinek lehetnek figyelmetlen pillanatai, elnézései, a legjobb sofőröknek is, akiknek 30 éve van jogosítványuk és napi szinten vezetnek azóta. Legközelebb jobban fogsz figyelni, lehet, hogy pont azért kellett ennek így történnie, hogy legközelebb emiatt ne történjen valami sokkal nagyobb probléma.


A kezdő szakaszban pedig mindenkivel előfordulnak kisebb-nagyobb dolgok a véletlentől és a szerencséjüktől függően, igazán megtanulni vezetni nem is jogsizás közben, hanem utána tanulsz meg. Örülj, hogy csak egy tábla bánta, az sem nagyon. :D


Tényleg ne menjen el a kedved a vezetéstől! :D

2018. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, én már döntöttem is ki táblát, mégsem dőltem a kardomba. :)

Úgy sikerült összehozni, hogy vagy 25 éve, pár éves jogsival, minimális vezetési gyakorlattal elmentem sofőrködni platós Barkasra. Egyszer 50 db 6 méteres 110-es PVC-csövet kellett a városból a szomszéd faluba vinni. A csövek vége hátul a plató végén támaszkodott, elöl meg egy H-tartón volt. Kb. így nézhettem ki a rakománnyal:

[link]

Csak elöl még kilógtak a kocsi elé vagy egy méterrel a csövek.

Nyilván már akkor sem volt egészen szabályos a dolog, de hát ez volt a bevett gyakorlat, hát én is így csináltam.

Mikor megérkeztem, a szemben lévő utcába befordulva kellett az udvarba betolatni, de nem vettem észre, hogy az előre álló csővégek pár centivel lentebb vannak, mint a szemben lévő utca végén a macisajt teteje. Így szépen, nagy lendülettel megtoltam a csövekkel, a tábla meg földszinten kitört.

Lerakodtam, aztán vittem csákányt, lapátot, némi betont (ez egy ilyen cég volt), ástam egy gödröt, és újratelepítettem a táblát fél méterrel odébb.

2018. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A linket szokás szerint el.aszta a GYK. Hogy mi ebben a jó nekik??

Ha valaki esetleg szeretné megnézni, akkor az egész sort ki kell jelölni, és behúzni vagy bemásolni a címsorba. Esetleg valamilyen eszközön arra is szükség lehet, hogy a kék rész utáni, pluszban berakott szóközt kitörölni.

2018. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!