Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elfogadtátok volna a csekket...

Elfogadtátok volna a csekket a helyemben? Nem "képmutatás" a rendőr viselkedése?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg életem első csekkjét, és 3 pontját egy elmulasztott biztonsági öv miatt.


A történet a következő: vidéki faluban mentem a főúton, első körben láttam ezt a rendőrautót a főúton a forgalommal szemben parkolni, a rendőrautóban ülve beszélgettek egy a járdán álló gyalogossal.(tehát nem mértek, és a fényjelzések sem voltak fent, látszólag nem is intézkedtek hisz az autóból 5 méterre a gyalogostól ezt nem lehet túl egyszerű kivitelezni)

Megálltam a boltban, visszaültem az autóba, addigra elment onnét a rendőr, és ahogy haladtam nekem balról egy kis utcából akart jobbra kis ívben kifordulni.

Ahogy elhaladtam előtte visszanéztem a tükörbe, és már láttam is,hogy balra indexel amerre én megyek.

Nem tudott egyből fordulni, így nekem volt időm és kapcsoltam,hogy nincs övem, gyorsan becsatoltam magam amit ők nem láthattak.(de igazából mindegy is)

Utolért, levillogott, kérte a papírokat, majd megkérdezte,hogy tudom e miért állított meg.

Nem.

Hát mert látták,hogy nem kapcsoltam be az övet.

Mondtam,hogy de nekem be van kapcsolva mint látja...de ő akkor is látta,hogy nekem nem volt.

Végül kitöltötte a csekket, mert igazából több lett volna a benzinpénzem a bíróságra való bejáráshoz mint maga a bírság összege, de két kérdés felmerült bennem:


Azért mert ők látták.És?Ha mondjuk a felesége a szeretőm, és megtudja, akkor bírságolhat orrba szájba mert látta akkor is ha nem történt meg?Tehát amit a rendőr lát az úgy van?

Nyilván én is tudom,hogy nem volt bekötve, nem pörögtem ezen, ezért sem kérdeztem meg tőlük.


A másik meg,hogy ez milyen példamutatás, és miért gondoljam azt,hogy ők nem a pénzre mennek amikor ugyan úgy megszegik a KRESZ-t azzal,hogy a forgalommal szemben parkolnak mert úgy kényelmes nekik?

Tehát ha ő azt mondja,hogy soha nem szabálytalankodik szándékosan, mert ő rendőr és mert ő példát mutat akkor azt mondom,hogy elhiszem, és gratulálok is hozzá.De amikor 5 perccel korábban ő is szabálytalankodott akkor nem hiszem,hogy maga a szabályszegés ténye zavarta, hanem inkább a pénz beszedése érdekelte.Vagy tévedek?


Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt rendőrökkel, és nem hittem ebben a pénzre mennek dumában.Tény,hogy most is jogos volt, nekem annyi a bajom,hogy aki bort iszik az ne prédikáljon vizet.


2018. okt. 24. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Milyen színű póló volt rajtad?


Egy fehér vagy sárga pólón 100méterről látni ha nincs bekötve az ember...

2018. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Szóval, még hazudtál is a zsernyákoknak? Fizess és ez legyen emlékeztető arra, hogy legközelebb az övvel kezdd a vezetést.
2018. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egy (kettő) olyan rendőr volt.

A rendőrök között is van normális, de van közöttük bunkó is.

Azt te is elismered, hogy nem volt becsatolva az öv, s kérdés legfeljebb annyi, hogy miért nem intézték el egy figyelmeztezéssel, ha edfig még nem volt semmi a rovásodon.

Persze, ha már kapták valamiért figyelmeztetést, némileg módosít a helyzeten.

A büntetés a központi kasszába megy, a rendőrnek attól nem lesz több pénze, ami nem azt jelenti, hogy nem lehet hatalom mániás némelyik, de a lényeg, hogy valóban nem volt becsatolva az öved, két rendőr meg egybrn két tanú is.

2018. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés,hogy be volt e kapcsolva az övem vagy nem.

Megismétlem még egyszer:

Első kérdés: ha ő vagy ők látták akkor az egyenlő azzal,hogy úgy volt?Mert nekem meg volt 2 utasom mint tanú.Ők úgy láthatták volna,hogy be volt kapcsolva végig.


Második kérdés: miért büntet az a rendőr aki ugyan úgy nem tartja be a KRESZ szabályait, ráadásul 5 perccel a büntetés kiosztása előtt?

Bort iszik,vizet prédikál.

Amilyen pénzt meg beszed a rendőrség az nyilván jótékony célt fog szolgálni, és senkinek semmi haszna nem lesz belőle.Ha meg semmiért nem büntet egy rendőr akkor biztos nem is fogják szóvá tenni neki a felettesei, de vajon miért?



Tudom,hogy nem lehet úgy vezetni,hogy soha ne hibázzon valaki, a rendőr is ember.

Csak azért a forgalommal szemben megállni nem lehet véletlen, míg egy övet elfelejthet az ember.


Persze most kár ezen okoskodni, hogy "hö há nem vót bekapcsóva akkó ez van". Tudom, hisz leírtam.Ezer ok miatt megállíthatott, mondhatta volna azt is,hogy nem indexeltem.(pedig de).

Nem tudtam,hogy miért állított meg, persze,hogy nem fogom azt mondani,hogy ja igen fél perccel ezelőtt kapcsoltam be az övem, gondolom azért.Pláne,hogy nem tudhattam,hogy ő látta e vagy sem.

Ahhoz meg már tollak és szárnyak is kellenek az emberre, hogy akkora madár legyen, hogy pl. azt mondja azért mert 2 kilométerre innét 150-el téptem át a falun, ilyet akkor sem fog egy rendőrnek mondani az ember, ha az úgy volt.

Ha meg megállít, és büntetni fog valamiért ne engem kérdezgessen, nem az anyja vagyok,hogy tudjam mit miért csinál.

2018. okt. 24. 20:06
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom ez volt életed első alkalma, hogy elfelejtetted bekötni az övet???? Ja nem, akkor? :D


Én még az udvarban is bekötöm ha arrébb kell állni az autóval annyira belém rögzült a mozdulat.


Egyáltalán nem baj, hogy ezért büntetnek, sok buta ember van aki nem köti be magát.

2018. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Első kérdés: ha ő vagy ők látták akkor az egyenlő azzal,hogy úgy volt?Mert nekem meg volt 2 utasom mint tanú.Ők úgy láthatták volna,hogy be volt kapcsolva végig.


Igen, ha ők látták (ugye ketten) akkor büntethetnek érte. Neked meg jogod van fellebbezni. Aztán meg lehet próbálni rá venni hamis tanúzásra az utasokat, neked is lehet hazudni a hatóságnak. Csak ha aztán kiderül (pl. a rendőrautóban lévő kamerából), hogy mégsem voltál bekötve akkor tessék viselni a következményeket...



Második kérdés: miért büntet az a rendőr aki ugyan úgy nem tartja be a KRESZ szabályait, ráadásul 5 perccel a büntetés kiosztása előtt?


Mert ez a dolga. Legközelebb, mint törvénytisztelő állampolgár tegyél bejelentést, hogy szabálytalanságot észleltél. Sok sikert hozzá.

2018. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szerintem senki sem kérdezte,hogy ki hol köti be magát meg hol nem.

Eleve ez egy olyan dolog amivel elsősorban magamnak ártok, de nyilván főben járó bűn ha mégis elfelejtem, akár csak az a rendőr aki 2 éve halt meg amikor két rendőrautó ütközött, és ő kirepült az öv hiánya miatt.

Tuti,hogy egyedi eset volt a rendőrségnél.Na de ki a francot érdekel?

Mindenki hibázhat elfelejthet, hisz emberek vagyunk.

Mellesleg igyekszem mindig bekötni magam, de ez sem releváns a kérdés szempontjából.


A rendőrautóban pedig valami nagyon profi full HD kamera kell,hogy legyen, ha látja,hogy az előtte, neki oldalirányúan elhaladó autó vezetőjének be volt e kötve az öve vagy sem.


Furcsállom,hogy még mindig azon vergődik néhány válaszoló,hogy jogos volt e a büntetés vagy sem, vagy hogy be volt e kapcsolva az övem vagy sem.

Hisz leírtam,hogy pont azért ismertem el mert nem volt bekötve, pedig pereskedhettem volna, és minden esélyem meg lett volna hisz nincs olyan keresztkérdés amire más választ csikarnának ki az utasaimból mint azt,hogy be voltam kötve.

Ezen kívül kétlem,hogy a rendőrautó kamerája látott bármit is, már ha volt.


Csak nincs értelme, mert nem vitatom,hogy jogos volt a büntetés.

Etikailag kérdőjelezem meg a bírságot, és feltettem egy kérdés az esetemmel ugyan összefüggésben, de nem azzal összekapcsolva.


Remélem ha egy szabálytalankodó rendőr miatt ér valakit baleset akkor is az lesz a válasz,hogy "rendőr és igaza van".

2018. okt. 24. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon el vagy több helyen is tévedve...


Először is ha már azt gondolod, hogy az övet azért kell bekötni, mert bárki félti a te tyuxaros életedet akkor javaslom ennek a videónak a megnézését, ami megmagyarázza, hogy a saját jól belátott érdekeden kívül miért fontos bekötni az övet:

https://www.youtube.com/watch?v=e6Qhmdk4VNs


Aztán az, hogy te nem vagy bekötve egy sima szabálysértés, kaptál érte egy csekket és inkább tanulni kéne belőle, mint okoskodni. De az, hogy azt pedzegeted, hogy lehet hazudni a rendőrnek és hamis tanúzásra rábírni az utasokat konkrétan BTK. kategória és polgári ügyekben a hamis tanúzást akár 3 év letöltendővel ajándékozzák. Úgyhogy csak óvatosan. Ehhez hozzátenném, hogy a fél falut is rábírhatod a hazugságra

2018. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

ha két rendőr állít valamit azt az esetek 99%-ában készpénznek veszik minden ügyben.


Végül pedig erkölcsi kérdéseket lovagolni szimplán ostobaság. A rendőrség már nagyon régen nem erkölcsi alapon működik, hanem szedik a pénzt. Ha ettől megnyugszik a lelked nem, nem erkölcsös, amikor a rendőr szabálytalan. De ez téged kicsit sem mentesít.

2018. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha neked is van két tanúd meg a rendőrök is ketten vannak, az egész jó arány. Ugyanakkor a tanúidat hamis tanúzásra kell rábírnod, ami ha aztán mégis kiderül, sokkal rosszabbul jársz, mintha elfogadod a büntetést. Az erkölcsi alapot pedig nem vizsgálja a bíróság.
2018. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!