Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért baj, ha nem állok be...

Miért baj, ha nem állok be kamion mellé?

Figyelt kérdés

Két sávos út, STOP táblás kereszteződés és a főútra lehet róla kikanyarodni. Amikor odaértem, akkor egy kamion állt jobbra irányjelezve a belső sávban, mire én megálltam a pótkocsi hátuljának a vonalában, mert nem akartam bekockáztatni, hogy rám húzza! Erre mögöttem két b.om ráfeküdt a dudákra meg tükörből láttam, hogy a mögöttem lévő még ordított is valamit.


Kérdem én. Tényleg ennyire nagy probléma volt, hogy nem álltam be a kamion mellé?



2018. nov. 7. 20:29
1 2
 11/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#9

Alap esetben igazad van, de nem biztos hogy a kamionos ismerte az utat, tudta hogy hogy tud elfordulni, a másik pedig hogy van amikor nem elég középre beállni.

A melóm nagyja nyergessel városban való cirkálás, van egy olyan kereszteződés ahol 3 sávos útról hiába kanyarodok a középsőből, így is nagyon nehéz elkerülni a padkát.

2018. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kamion jobbra kanyarodott de merete ill un kanyarlevago tulajdonsaga miatt csak balra huzodva tud elfordulni ezert teljesen megszokott dolgot csinalt es Te ugy szinten helyesen ertelmezted a dolgot bar lehet hogy a hatsok elol takartad az indexet es ezert dudaltak.
2018. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

[link] ,19.0653533,3a,75y,291.03h,81.94t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEkwDG6Bu5D8rcwctqRq1Sw!2e0!7i13312!8i6656


szerintem ilyenre gondolt. Itt azért mennek a kamionok a belső sávba annak ellenére hogy jobbra kanyarodnak, mert nem férnének el a külső sávban. Én itt néha direkt a két sáv közé megyek, hogy jobbról se jöjjön be valami ökör, mert még a végén összetörném :D

2018. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

elég érdekesen nyitja meg a link hm :D Talán így jobban látszik:


[link] ,19.0653533,3a,75.4y,293.19h,84.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEkwDG6Bu5D8rcwctqRq1Sw!2e0!7i13312!8i6656


Ahol a piros Volvo áll, arra az útra gondoltam.

2018. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A GYIK mindig el.assza a linkeket egy szóközzel. Az egészet be kell másolni a címsorba, a kék rész utáni szóközt kitörölni, aztán Enter.


Kérdező: végül mégis csak balra kanyarodott a kamion, vagy miért nem lett nyilvánvaló mindenkinek, hogy miért nem mentél előre?

2018. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

15-ös

Te egy vagy a dudálósok közül, neked sincs fogalmad arról, hogy hogyan kanyarodik egy kamion :D

2018. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Ott Csepelen nem is szabad a kamion mellé állni, mert mind a két sáv szükséges a fordulásához ( a befelé vezető irányban is ). Ez a kereszteződés előtt ki is van táblázva, csak úgy látszik a táblákat divat figyelni..


[link]

2018. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 16

Nem tudom, miért kellett ilyen baromságot írnod.

Ha a kamion jobbra fordul, elfoglalva a külső sávot is, akkor minden dudáló számára nyilvánvaló lesz, hogy miért nem állt mellé a kérdező. Akkor ő is megnyugszik, mert lám, bebizonyosodott, hogy neki volt igaza.

De így a kérdés alapján úgy tűnik, hogy talán mégsem rendeződött ilyen módon az ügy. Talán balra fordult a jobbra indexelő kamion, vagy mi történt?

2018. nov. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!