Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ez rossz vezetési...

Szerintetek ez rossz vezetési szokás?

Figyelt kérdés

Ha valaki vakító lámpával este (letojom a kapcsolója milyen állásban van) rámtapad, elengedem a gázt és nem vagyok hajlandó a megengedett sebességgel sem menni, amig meg nem előz.

Sajnálom, hogy nem veszi észre, hogy a lámpája bevilágít a hátsó ablakomon.

Sőt, tükör nélkül sem szeretnék vezetni.


Ja és kérem csak 20évet betöltött válaszolók írjanak!


2018. nov. 29. 16:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Meg tudok állni mögötte!
2018. nov. 29. 16:48
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

én is ezt csinálom, nem vagyok hajlandó telibe verni egy őzet vagy biciklist azért mert valami gyökér rivaldafényben úsztatja az utasteremet.

a legdurvább a gagyixenon ami az úthibákon pont úgy süti ki a szemedet mintha vakuval villognának rád.

2018. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Én alapból mindenhol lassabban megyek este (is), így nem áll fent ez a veszély mert mindenki megelőz :D :D


30/F

2018. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Én ilyenkor átállítom a tükröt éjszakai módba, hogy ne zavarjon a fény, és megyek tovább a saját tempómban. Ha meg akar előzni, majd megelőz.
2018. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11%

"Ha valaki vakító lámpával este (letojom a kapcsolója milyen állásban van) rámtapad"


Ha valakinek látod a fényszóróját a belső visszapillantó tükrödben, akkor az nem tapadt rád. Ha valóban rád lenne tapadva, akkor a fényszórója a hátsó szélvédőd vonala esne, ergo nem vakítana. Nálam itt bukik a kérdésed, inkább csak szimpla nyavalygásnak tűnik.

2018. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%
Ha (1) lassítasz, (2) jobbra indexelsz párat, azt a legtöbb autós érteni fogja és meg fog előzni.
2018. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

De miért lassítana? Miért lenne fontosabb a másiknak gyorsabban odaérni, mint a kérdezőnek??

Én simán megyek tovább a saját tempómban, az út jobb szélére húzódva. Ha tud, megelőz, ha nem tud, akkor kivárja azt a fél percet vagy két percet. Ha normálisan jön mögöttem, és már hosszabb idő óta nem lehet előzni, esetleg akkor lassítok egy kicsit. Ha ennek ellenére is rám tapad, mikor látja, hogy úgysem tud előzni, akkor odalesz a jóindulatom meg segítőkészségem, és behúzódok a felezővonalhoz meg motorfék, súlyosabb esetben egyebek is, hogy viszonozzam kicsit a szívatást.

2018. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"Ha valakinek látod a fényszóróját a belső visszapillantó tükrödben, akkor az nem tapadt rád. Ha valóban rád lenne tapadva, akkor a fényszórója a hátsó szélvédőd vonala esne, ergo nem vakítana. Nálam itt bukik a kérdésed, inkább csak szimpla nyavalygásnak tűnik."


Szövegértelmezés látom nem megy.

2018. nov. 30. 12:49
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen ritkán esik meg velem az ilyen, de akkor én előbb megpróbálom alkalmas helyen jobb indexszel elengedni, ha nem hajlandó előzni így sem, akkor lassítok. Nekem fontos, hogy jól lássak és megér pár másodperc késedelmet, csak húzzon már el végre mellettem.
2018. dec. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!