Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 50+ éves 125-ös motorral...

50+ éves 125-ös motorral mennyire lehet érvényesülni a mai forgalomban?

Figyelt kérdés
Danuviákat nézegetek, mert nagyon tetszenek. Megvan az Ocskay-Varró és a Kóris-Tálas-féle könyv is hozzá, már csak a motor hiányzik... Ezeknek a gépeknek annak idején is 85 km/h volt a végsebességük és az utazójuk 55-65 km/h volt. Melegedett az öntöttvas hengerük is, így gyakran kell pihentetni. Városban még ma is elboldogulnék vele, de lakott területen kívül hogy lehet vele közlekedni? Tisztelik nagy általánosságban az öreg gépeket? Engem előzve tartanak majd várhatóan oldaltávolságot? Vagy simán rámhúzzák a kormányt? Ti mit tapasztaltatok (akinek van Danuviája vagy hasonló karakterű gépe) ilyen téren?

2018. dec. 5. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy fekete Danuviám. Azzal is vizsgáztam a Népligetben, még 1965-ben.


Nos egyvágtában elmentem vele Győrig, aztán este vissza Budapestre. Nem kellett pihenni soha, pedig nyélgázzal mentem. (85) az igaz, hogy huszas keverékkel jártam, füstölt is egy kicsit, de jól bírta a hajtást. Szerintem nagyon jó kis moci. Előtte az apám 125-ös Csepeljén tanultam motorozni. Gyakorlatilag ugyanaz a blokk volt.


Nem húz rád senki semmit, pont úgy közlekednek az emberek, mint máskor...legfeljebb az ínyencek integetnek.


a mostani benzint csak adalékkal fogja szeretni, és eredeti, kútnál kapható 2T olajat keverj a 95-öshöz.


a világ végére is elvisz.

2018. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A közúti forgalom nem verseny.

A veterán motorok, autók lényege sem az, hogy Záhony-Hegyeshalom között pihenő nélkül ingázzanak velük, napi használatra talán nem veteránt kellene keresni.

Észszerűen használva, jó állapotban tartva lehet velük veteránozni, de a hangsúly a veteránon van, annak minden szépségével, és nyűgjével.

2018. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem napi használatra keresem, arra van más. Restaurálás után venném elő alkalomadtán. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, milyen lehet vele közlekedni a mai forgalomban. Ugye országúton is mennek 90-100-al legalább...
2018. dec. 5. 23:05
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A Danuviát már most felejtsd el. Egy határ fos az egész konstrukció, lehetetlen megoldásokkal, pontatlan gyártással, takony anyagokból. Időre sehová sem lehet vele odaérni, hobbinak meg túlságosan idegesítő. Egyébként meg tiszteletet ne várj, a mai forgalomban mindenki eltapossa a kisebbet, a te reménytelenül lassú, kacsázó Danuviád se lenne kivétel. Próbálkoztam más, használható kétütemű veteránnal és míg a parkolóban körbecsodálták, már az első kereszteződésben le akartak nyomni, mert annyira akadályoztam a forgalmat a 40-es utazótempómmal.
2018. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem gyűjtöd magad mögött a sort, hanem rendszeresen, előzékenyen elengeded a mögötted haladókat, abból aligha lesz problémád. A motorod miatt ne várj plusz tiszteletet, mert hátulról egy kellően avatatlan szem nem igazán fogja észrevenni, hogy öreg gépet hajtasz - főleg ha csak azt lesi, hogyan hagyhatna már le végre.
2018. dec. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Miért pont Danuvia?

Miért nem Czetka 175?


Kinézetre nagyon hasonló csak ennek szebb a hangja és jobban is megy :)

2018. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Érvényesülni? :(

Azt a munkahelyi ranglétrán, vagy a közéletben szokott az ember. Egy múltszázad közepéről való 1/8-ad literes öreg motorral szerintem nem szükséges érvényesülni, elegendő "csupán" közlekedni. Öregurasan, biztonságosan, vagyis a jármű korának és űrtartalmának megfelelően.

2018. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért Danuvia, mert nagyapámnak is volt ilyen a Pannonia mellett. Regényeket mesél róla. Mondjuk szerintem az idő kicsit megszépítette már őket. :)


Tetszik a Czetka is, de olyat nem kínálnak eladásra, csak 250-es meg 350-es békafejes Jawákat (az újabbak nem tetszenek).


De bizony, hogy érvényesülni! :) Eredményes restaurálás után sikerélménnyel, minél boldogabban ülni a nyergében, úgy hogy nem lapítanak ki közben, én meg próbálom a legkevésbé feltartani a mögöttem haladókat.


Izgulok kicsit, mert nekem ez még ismeretlen.


Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 6. 12:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Motorozni nem életbiztosítás, ülj akár egy 50-es Simsonon vagy egy 125-ös Danuvián vagy egy 1000-es Ducatin.


Régen faluban haverom elé hajtott ki egy figyelmetlen autós, simóval volt, kéztöréssel megúszta...


Én is imádtam motorozni, bár nekem nem volt jogsim akkoriban és fehér hollót is előbb láttam erre fele mint hollót.

Kétszer majdnem kiment alólam (kockagumik veszélyesek) aztán úgy voltam inkább hagyom, ha kétkerék akkor bringa :)

2018. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

fehér hollót is előbb láttam erre fele mint rendőrt*


asszem bontanom kell egy sört* :D :D


Szóval ha nem olyan utakon használnád ahol nagy a forgalom akkor lehet érvényesülni, de esni fogsz arra készülj fel :)

Aki nem esik el az nem is igazi motoros...

(Elég egy kis kanyarban traktor okozta friss srá felhordva az útra, vagy murva vagy fehér aszfalt esős időben, vagy figyelmetlen autós, kutya macska őz nyúl nyest...

kátyú, letört faág, pocsolyán felúszás...

2018. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!