Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vehetnek részt a forgalo...

Miért vehetnek részt a forgalomban olyan járművek amik nem alkalmasak a forgalom ritmusának a felvételére?

Figyelt kérdés

Tegnap már az egyvérzés kerülgetett, amikor 10 percen belül 2 lámpánál is egy kispolski volt előttem.

Hogy vehet részt a forgalomban? Egyszerűen annyira lassan voltak képesek elindulni, hogy egyesben sem nagyon tudtam gázt adni mert akkor beléjük mentem volna. Be kellett sorolnom a belső sávba, mert nem fogok 30-al vegetálni mögöttük. Aztán vissza a külsőbe, mert jobbra mentem tovább.

Hogy vehet részt 2018ban a forgalomban egy 20 lóerős ipari hulladék?

Másoknak kell őket előzgetni, sávokat váltani, mert a kacatja alkalmatlan a közlekedésre.

Egyáltalán hogy lehet ilyen elavult hulladékot vezetni még?



2018. okt. 18. 08:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek ez egy "ėletėrzės" hobbi, ot vizsgás stb autó. Ha műszakilag rendben van rėsztvehet a forgalomba. Ahogy lovaskocsik is pl falvakban. Az hogy neked nem tetszik az egy dolog. Ettől mėg lehet!

Csak gondolj bele. Neked a mindened lenne egy jugo vagy egy rėgebbi fenetudja mi. Szeretnėl vele menni azt beugatnának. Gondolom nem tetszene.

Nahmeg van akinek ilyenre telik...

2018. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Türelmetlen emberek miért vehetnek részt a forgalomban? :-)
2018. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, de ezt is meg kell értenie az embernek hogy ilyen autók is léteznek még. Ezek már veterán autóknak minősülnek és ha műszakilag tényleg rendben van, tehát nem szennyezi agyon a környezetet, a biztonsági berendezések hibátlanul üzemelnek akkor kint lehetnek joggal a forgalomba. Sokan vannak akik hobbi autóként tartják, felújítják, és időnként kocsikáznak vele, vagy éppen a normális autójával valami probléma adódott, neki meg el kellett mennie és ezért kényszerült erre, mert ilyen is lehet. Én is olykor köpködök az ilyenekre amikor totojáznak előttem, ráadásul olyan helyen ahol 1 sáv van, előzni a forgalom miatt sem lehet őket, ők meg lassan gyorsulnak.

De ha elérik a megengedett sebességet úgy hogy lehessen menni akkor én sem szidom őket, az tud az allergiám lenni amikor egy idősebb 60 feletti nő vagy férfi vezet úgy autót hogy alig akar menni vele még 30 al is, pedig láttam olyat hogy egy viszonylag elég modern autóval tökölt a nyugdíjas....

2018. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Hogy vehet részt a forgalomban egy idegbeteg valaki, egy nagy teljesítményű autóval?

A kispolákos valószínű nem fog hullákat generálni a vezetési stílusával, inkább a rajtuk idegbajoskodó, pszichiátriai kezeltek, ha nem érik el 6 másodperc alatt a 100-at.

Vidámparkba kell menni, nem a közúti forgalomba, ha élményekre vágyik az ember.

2018. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Te morogsz a 20 lóerős ipari hulladék miatt akik a forgalom ritmusát nem veszik fel

Más morog a 100 lóerős hulladékok miatt akik szerintük a forgalom ritmusát nem veszik fel

Más morog a 200 lóerős hulladékok miatt akik szerintük a forgalom ritmusát nem veszik fel

Pesten a forgalom ritmusa bőven átlépi a megengedett sebesség határt, én meg feltartom a forgalmat mert 50 helyett "csak" 55-el megyek.A körülöttem lévők meg agyvérzést kapnak,hogy mit tötyögök ennyivel és kb leszorítanak mert nekik nem számít.

2018. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy 760-as BMW ment volna előtted 30-al, mert éppen telefonál a készülékkel a fülénél és eszik-iszik közben, azt is kiírtad volna? :D

Amúgy hogy bírtad ki, hogy át kellett menj a belső sávba, majd vissza a külsőbe? Ez nagyon durva én nem bírtam volna végigcsinálni.

2018. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Hát azért valamilyen szinten jogos a kérdés.


Az szerintem nem türelmetlenség, hogyha az zavarja, hogy a megengedett sebességet nem tudja valaki reális időn belül elérni.

Azt amúgy tudtátok, hogy az 50km/h nem csak azt jelenti, hogy annyival mehetsz maximum? Azt is jelenti, hogy meg kell közelíteni azt a sebességet. Tetszik, nem tetszik erre alkalmatlan a nevén nevezett autó.


4-es válaszoló

Nem akarta senki sem a 100-at elérni 6 másodperc alatt. Tudod lakott terület.. :)


Az a baj, hogy ezek kikényszerítik azt, hogy megelőzd őket, sávot válts stb. Ezzel már alapból generálják a veszélyhelyzetet. Ha normálisan el tudná érni azt a sebességet amit tartani KELL, akkor senki sem kezdené előzgetni. Értitek?


Mai forgalom ritmusa már amúgy is inkább 60 km/h városban, mintsem 50.


Akik itt az élményről beszélnek... ennyi erővel vezethetne fűnyírótraktort is, hasonló a nyomaték abban is. Az nem élvezet kérdése, hogy egy elavult, ősrégi szart vezet ami kvázi alkalamtlan a közlekedésre.


Ja meg amúgy lehet, hogy aki kicsit sprotosabban vezet egy AUTÓT ami tud is menni az még mindig biztonságosabb a milliószor jobb felszereltsége, meg a jobb felépítése miatt mint a polák.


Van 1-2 kis polski itt a cégben, egyik sem valami hű de szép veterán OT gép. Egyszerűen totál csóróság miatt hajtják.

2018. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

kérdező, gondolom te vagy az a gyökér aki mem érti a forgalom ritmusát meg a zöldhullámot, és padlógázzal mész egészen addíg míg satuféket nem kell nyomni egy piroslámpánál, vagy elsőbbségadásnál, vagy egy városban 60-al "tötyögő" mögött. hogy aztán újra padlógázzal mehess tovább.

városi közlekedéshez egyébként simán elég 20 LE egy könnyű bódéban...

a buszokat, teherautókat, négytengelyes billencseket vagy nyerges vontatókat nem szoktad letolni? azok nem zavarnak?

2018. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem értem a felháborodás lényegét.


8as

Nem szoktam padlózgatni városban. Képzeld, még a motorféket is használom. A buszt azért vezetik, mert sok ember tud vele közlekedni. Tudod, tömegközlekedés. Érted? Van létjogosultsága az úton. Ahogy a teherautónak is. De, hogy a poláknak (vagy bármi másnak ami egy alavult fos) nem tudom, hogy mi.

20 lóerő elég? Hát kétlem. És mi a véleményed a turmix géppel vetekedő nyomatékról? Az is elég?


4-es. Ki mondta, hogy a 100km/h a cél? Szövegértelmezési gondjaid vannak?

2018. okt. 18. 10:14
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Akit a lassan haladó személyautó zavar, az a lovasszekér, mezőgazdasági vontató, lassú jármű, de még a busz mögött is türelmetlen lesz.

Az meg járműtől független, hogy indokolt esetben a KRESZ megengedi a tartósan lassú haladást.

Lehet vitázni rajta, hogy mi az indokolt eset, de fölösleges, ugyanúgy, mint azon mérgelődni, ha lassan megy előttünk valaki.

Jobb lesz, ha felbosszantja magát az ember?

2018. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!