Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha átkelőhely hiányában az...

Ha átkelőhely hiányában az úton kelek át (kereszteződésnél), és már az úton vagyok, a később odaérő autósnak meg kell várnia, míg átérek, nem?

Figyelt kérdés
Szóval nem kerülhet ki? (Rááadásul nem abban az irányban amerre haladok...)

2018. dec. 6. 08:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
A második ábra nem a vázolt esetre vonatkozik te barom. Az autó ott balra kanyarodik, mikor is a gyalogosnak van elsőbbsége. A te kérdésedben szó nem volt kereszteződésről...
2018. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem én kötekedtem. Egyelőre senki sem válaszolt a kérdésre (az úton lévő gyalogosról), hanem arra nyomultatok rá, hogy bizonygassátok, mennyire hüjje is vagyok.
2018. dec. 6. 09:39
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

Most válaszoltam a kérdésedre. De a kedvedért elismétlem: ha az autó balra kanyarodik akkor az úton álhaladó gyalogosnak elsöbbsége van. sőt, ez minden irányba igaz, kivéve, ha a gyalogos azon az úton halad át, amelyről az autó a kereszteződés felé érkezik.

[link]

Így már sikerült felfogni?!

2018. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%
Többen válaszoltunk már az eredeti kérdésre. Kikerülhet az autó. Te pedig rosszkor mentél át, mert jött egy autó, aki oda is ért, amíg nem értél át, tehát balesetveszélyes helyzetet idéztél elő. Abból az egy mondatból, ami a kérdésben van, ez következik. Utána már hiába csöpögteted a részleteket (kanyar, sebességkorlátozás), nem változtat az eredeti kérdésre adott válaszon.
2018. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%
Átmehetsz, aki nem tudja a kreszt, azzal meg ne foglalkozz. Az arcból viszont vissza kéne venni.
2018. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Sok hülyeség után a válasz: Mögötted átmehet, de nem úgy, hogy szinte a sarkadat tapossa, nem téveszthet meg, nem ijeszthet meg. Tehát alacsony sebességen, tőled viszonylag távol. Nem kell megvárnia azt, hogy teljesen átérj.


Drágáim: elsőbbségadásról akkor beszélünk, ha dolgok egyszerre történnének, de ez nem lehetséges. Ekkor el kell dönteni, melyik mehet előbb, melyik később.

Ha az autósnak nem kell satuznia, ha nem kényszerül elrántani a kormányt, akkor a gyalogos biztonságos távolságból lépett elé, s egyik sem ad elsőbbséget a másiknak.


Ami nem szabály, de megfontolandó:

Autós részéről: a gyalogos nem köteles ismernie a menettulajdonságát a járművének. Nem fut a fejében egy bonyolult méréseken alapuló program, amelyik kiszámítja melyik az az utolsó pillanat, amikor még biztonságosan leléphet az úttestre, s mikortól nem.

Sőt a gyalogos lehet gyermek, idős, vak és süket, bolond, sánta stb.

Tehát ennek megfelelően közlekedek ott, ahol számítani lehet gyalogosokra.

Ez persze nem jelenti azt, hogy lépten-nyomon lassítanom kell s riadtan tekintgetni, honnan bukkanhat elő valaki.

A gyalogos részéről: a karosszériája a bőre. Ütközéskor biztosan ő jár rosszabbul. Ha képes a fokozott figyelemenre, akkor önmaga védelme legyen az első, s ne menjen bele kétes kimenetelő helyzetekbe.

2018. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%

„Te pedig rosszkor mentél át, mert jött egy autó, aki oda is ért, amíg nem értél át, tehát balesetveszélyes helyzetet idéztél elő”


Ügye nincs jogsid?!

2018. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
4%
De van jogsim, és ha előttem megy át egy gyalogos az úttesten úgy, hogy el tudnám ütni, akkor bizony rosszkor van az úton (nincs kijelölt átkelőhely!). Nem is értem, miért kérdés ez.
2018. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
55%
18-as, baromságot írsz. Ha átmegy előtted a gyalogos, de neked lassítanod kell, az teljesen szabályos. Ugyanaz az eset, mintha egy szép hosszú nyerges szerelvény vagy villamos menne át előtted keresztben az úton - annak sem mész neki csak azért, mert nem ért át teljesen mielőtt odaértél volna, igaz?
2018. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az ne zavarjon barátom, hogy bőven féktávon belül is el tudnád ütni a gyalogost.

Tudod az autósnak sokkal nagyobb a sebessége.


Gyalogos menjen mondjuk 3 km/óra sebességgel. Egy 2,75 m széles sávon 2,3 másodperc alatt tud áthaladni. Az 50-nel menő autó ez alatt 32 métert tesz meg. A lelépés pillanatában ez veszélyes közelség? Ekkor pont a gyalogos mögé ér.

2018. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!