Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetésbe beledumáló utas...

Vezetésbe beledumáló utas ellen van valami receptetek?

Figyelt kérdés
Ti mit tesztek? Mennyire jön be?

2018. dec. 10. 08:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Mint mondottam, most tanulok vezetni. Ma reggel valami elterelte a figyelmemet. Oldalra néztem. De ez alatt előttem termett két lány a zebrán. Oktató fékezett. Ha egyedül vagyok, valószínűleg elütöm őket. Vizsgát bukta, ha az oktató belenyúl. De ilyen mindenkivel megeshet. Ilyen szituban oké, ha szól az utas, talán még kötelessége is. A baj az, hogy a barátom minden szituációt ilyennek gondol. Olyan vele utazni, mintha focimeccset néznék. Végigkommentálja az egészet. Ráadásul többnyire felszólító módban. Előre reszketek, hogy milyen lesz, ha majd én vezetek mellette. De mégsem mondhatom a saját barátomra, hogy nem megyek vele sehová. Sokan fenyegetőzünk, hogy kitesszük a pofázó utast, de nem hallottam olyat, hogy valaki tényleg megtette. De talán azt kéne. Meg persze a navigálás sem belepofázás. De a dirigálást és a navigálást sokan összekeverik. Mindenesetre a kezére biztosan ráütök, ha átnyúl az én térfelemre bármiért is.
2018. dec. 10. 09:28
 12/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem bukó a vizsga. Hasonló szitum volt vizsgán. Öreg nénike állt a járdán nyugodtan, majd mikor látta hogy jövünk rástartolt a zebrára mint valami öngyilkosjelölt. Oktató hamarabb volt a féken, de mivel én is nyomtam ezért a vizsgabiztos behúzott egy hibavonalat, aztán mehettem tovább. Át is mentem.
2018. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

A navigálás meg a belepofázás között van különbség. Ha valaki ül mellettem és navigál, nézi a GPS-t azt szeretem. Nézi hogy az öt közül hogy melyik sávot tartsam hogy oda jussunk ahova menni akarunk, hogy hányadik utcán kell bekanyarodni, nézi az utca neveket meg házszámokat az sose zavart. Sőt ha új helyre mentünk egy jó darabig jól jött ha valaki ezekre figyel, és így nekem csak az a gondom hogy szebályosak és biztonságosak legyünk.

De amikor azt magyarázzák hogy mikor váltsak le vagy fel, mikor fékezzek meg mikor irányjelzőzzek, tegyem ki az elakadásjelzőt, nézzek hátra, most előzzek, villogjak neki meg a többi, mint valami degeneráltnak az nagyon tud zavarni.

2018. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A mai szitu bukta lett volna.


A haveroknak hazudós módszer tetszik. De én olyanokat fogok vinni, akik tudják, hogy van jogsim és ugyan isznak, de nem részegednek le teljesen.

2018. dec. 10. 09:53
 15/26 veterán vas ***** válasza:
87%

Van egy "alap" kérdés az ilyen esetekre.

-figyelj csak, a taxiban/trolin/vonaton/HÉV-en is odaszólógatsz a sofőrnek?

Ugye, hogy nem, pedig ott még fizetsz is a fuvarért.

Úgy hogy itt most ingyen hallgathatsz, vagy kiraklak.


A legvégső megoldás, ha már semmi sem segít:

-Figyelj! Ez az én autóm, akkor adok gázt, amikor jól esik, és amennyit akarok.

-Aztán úgy kanyarodok, ahogy tudok.

-Továbbá akkor állok bele a fékbe amikor jónak látom.

PÉLDÁUL MOST!!!

Azzal nyomtam egy féket és kifelé....séta.....

/nem vagyok rá büszke, de egyszer már megtettem/

2018. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Milyen viszonyban voltál azzal, akit kitettél? Milyen helyen tetted ki? Hogy ment onnan ő tovább?
2018. dec. 10. 11:12
 17/26 veterán vas ***** válasza:
100%

Több éve ismerem, nem barát, inkább csak haver.

Ez még egy augusztusi sztori. Nem kimondottan a belvárosban történt, de olyan helyen álltam meg, ahol jár a villamos és a busz.

Az utazás további részleteiről semmit nem tudok, mert azóta sem találkoztunk..... :D

2018. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%
Én ilyenkor lehúzódók az út szélére, gondosan megvárva, hogy minden településtől a lehető legmesszebb legyek. Kiszállok, hátramegyek, felnyitom a csomagtartót és előveszem a szerszámoskészletemet, amit direkt erre a célra tartogatok. Elkezdem kicsavarozni a megfelelő ülést, majd ha végeztem, akkor a dumáló utast az üléssel együtt kiemelem a kocsiból és otthagyom az út szélén. Persze előtte megmondom neki, hogy az ülésemet vissza kell hoznia és ha egy karc is esik rajta, akkor duplán fizeti ki nekem a gyári árát! Lekopogom, eddig bevált a módszer, mert az ülést még senki nem hozta vissza, így rengeteg lóvéval lettem gazdagabb és azóta már hozzám sem mernek szólni, ha én vezetek.
2018. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%

Ja, ismerős rokonom szerint sebességváltásnál nem kell visszaengedni a gázt!

:-)

2018. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Most eszembe jutott valami. Ugye vannak olyan emberek, akikért felelősséggel tartozom, akiket nem tehetek ki bárhol a kocsiból. Az ő esetükben megtehetem, hogy minden beledumálásnál félreállok és várok. Először csak pár percet, aztán mindig többet. De ez idő alatt nem szállhat ki. Ezzel ugyan szívatom magam is, de ha az út szélén hagynám a kedvesem, mikor megyünk kirándulni, az még nagyobb szívás lenne.
2018. dec. 10. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!