Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzésnél frontális karambol...

Előzésnél frontális karambol - Ilyen esetben ki a hibás?

Figyelt kérdés
Lakott területen kívül, fényes nappal "Józsi bácsi" minden ok nélkül 90 helyett 60-al tötymörög, ettől a mögötte lévő siet valahová (orvoshoz, munkába, stb.) és emiatt ideges lesz, előzésbe kezd, azonban jön egy kanyar, vagy egy nagy bukkanó ahol váratlanul feltűnik a szembejövő, és bumm!!
2018. dec. 13. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Ez most komolyan kérdés?
2018. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Neked ugye nincs jogosítványod?

Mert ha lenne akkor megkellett volna tanulni

AZ ELŐZÉS ÖT FELTÉTELÉT.

2018. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az a hibás, aki belekezdett az előzésbe.
2018. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
KRESZ-t kéne tanulni
2018. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a szabálytalanul előző autó vezetője a felelős. Minden hèten feljön itt a téma, hogy a lassan haladók hű de veszélyesek, csak igazából azt felejtjük el, hogy mindenki kerülhet olyan helyzetbe, amikor nem tudja tartani a Vmaxot. Ezek egy része abszolút méltányolható (pl útminőség, szarvasbőgés), egy másik része már kevésbé (pl alig làt ki a fejéből a takonytól), vagy akàr egyáltalán nem az (pl gyenge a fèk, kopott a gumi) - de mind-mind olyan helyzet, ami külső kényszerítő körülmények együttállása esetén igenis bárkivel előfordulhat. Arról nem is beszélve, hogy a KRESZ nem definiálja pontosan az indokolatlanul lassú haladást.
2018. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy imádom amikor mindenki azt hiszi hogy az ember pusztán azért megy sebességhatár alatt hogy a mögötte lévőket szivassa.

Volt ilyenem. Le volt fagyva az út. 70 helyett 50-el mentem. Kicsapódik mellém a fszfej dudálva, majd felcsúszott a járdára.

2018. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az nem kifogás hogy "Há azé nem figyeltem oda merre megyek, me a másik felidegesített"
2018. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha traktor kullog előttem 20 km/h-val, akkor sem kezdek előzésbe nem belátható kanyarban!!! Nem is értem mi a kérdés a felelősséget illetően, mert annyira egyértelmű a szituáció.
2018. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%

Én értem a kérdést, tk. meg is válaszoltam, mint itt mindenki, s az a hibás, aki így előzésbe kezdett. Ez nem is lehet vitás.

Ám valódi kérdés az, hogy ha valaki nem tudja felvenni a forgalom ütemét, vagy bármiféle magatartásával akadályozza a forgalmat, felelőssé tehető-e a másik fél hibázásáért.

Olyasféle megközelítés ez, mintha a divatosan (kihívóan?) öltöző nő hibás-e a megerőszakolásáért.

2018. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek remélem nincs jogosítványa!!!
2018. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!