Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Falun tényleg ilyen lazán...

Falun tényleg ilyen lazán veszik a kreszt? 18/f

Figyelt kérdés

Először szilveszterezem falun az unokatesómmal és a haverjaival.

Ő 19 éves fiú, több mint egy éve van jogsija.

Mondta hogy egy rendes nap sosem vezetne ittasan, de szilveszter/újév van, náluk ilyenkor a zsaruk is magasról tesznek mindenre.


Kicsivel éjfél után volt a gyerekben vagy 4 feles, egy sör és pezsgő, majd autóval átmentünk a szomszéd faluba pár haverjához, ott is pezsgőztünk aztán jöttünk haza.

Azt mondta ilyenkor errefelé ha a zsaruk fújatnának az emberek 99%-a megfújná. Anyjáéktól kérte el az autót, azok sem mondták neki egy szóval sem hogy ne vigye, csak azt hogy óvatosan és inkább lassan menjen.



2019. jan. 1. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ilyenek miatt halnak meg ártatlan emberek! Végleg bevonnám a jogositványát
2019. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az ilyenekből lesz kis keretes hír az újságok mozaik rovatában. Plusz néhány kisiklott, félbetört sors.
2019. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez már nagyon valahol Mucsaröcsögén lehet, bár szerintem nem sok valóság-alapja lehet.

Inkább a szülőket rúgnám fejbe, hogy így nevelik a drága kicsi gyermeküket.

2019. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1%
Ha elolvastad volna a gyakori szabályzatát, akkor tudnád, hogy ilyen kérdést nagy bátorság kiírni. Az IP címed alapján nemsokára rádrúgják az ajtót, vagy beidéznek a yardra.
2019. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak hülye emberek. Ez nem attól függ, hogy falu vagy város.
2019. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Te most komolyan abban a hitben élsz, hogy mondjuk Budapesten nem minden második sofőr volt saturészeg az éjszaka?
2019. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken is ugyanazok a szabályok, legfeljebb ott úgy gondolják egyesek, hogy ezt-azt lazábban kezelhetnek, mert ismerős a rendőr.

Lehet ismerős, de baleset esetén azzal nem sokat ér, illetve lehetnek esetenként akciók, amikor a szomszéd megyébe küldenek át rendőröket, szervezett akció keretében.

Ennek valóban nem a Szilveszter éjszaka van a legnagyobb esélye, de soha nem nulla.

Félni meg elsősorban nem a rendőrtől kell.

Elég, ha csinál egy balesetet, és kiderül, hogy ittasan vezetett, a biztosító arra hivatkozva az illetőre háritja a kár megtérítését, ami lehet milliós nagyságrendű is.

2019. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem falun lakom, hanem városban. Itt kb akárhogy közlekedhet mindenki, mert nincs rendőr, aki megállítaná. Szóval én is vagánykodhatnék, hogy elengednek a zsaruk... mert tudom, hogy nincsenek.


Felelőtlen és buta a barátod.

És tégy meg egy szívességet. Ne ülj olyan sofőr kocsijába, aki ivott előtte!

2019. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"És tégy meg egy szívességet. Ne ülj olyan sofőr kocsijába, aki ivott előtte!"

Gondolom, úgy értette az előző, hogy legfőképpen magadnak tedd meg ezt a szívességet.

Én több olyan embert ismertem, akik részeg sofőrök autójában haltak meg, buliból jövet.


Én közepes városban lakom, 5-10 évente fújatnak meg, ettől akár még ihatnék is, mert nagy eséllyel nem kapnának el.

Falun lakó kollégáim között van, akiről tudom, hogy korábban napi szinten autóval járt a kocsmába piálni. Aztán az a kocsma bezárt, most már csak azért nem. Szerencséje volt, nem kapták el soha. Egyszer már majdnem elindult, amikor észrevette az őt figyelő rendőröket, visszament inni, aztán egy óra múlva vezetett haza.

Másik falusi ismerősöm naponta autózik a második faluba, és az elmúlt évtizedben nem sokszor fordult vele elő, hogy józan lett volna. Jópár évig megúszta, aztán fél éve elvették a jogsiját. Akkor két hónapig robogóval járt, majd az beadta a kulcsot, azóta megint autózik, részegen és jogosítvány nélkül.

Ha nem száguldozik valaki a faluban, és tudja tartani a sávot, akkor nem állítják meg, hacsak nincs valami általános ellenőrzési akció. És ezt tudják is az emberek.

2019. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem azért kell kerülni a vezetést, mert "elkap a rendőr".


Egyrészt ittasan sokkal inkább kockáztatja a saját és mások életét. Be nem ülnék részeg sofőr mellé. Csak a magam 30 éve alatt 3-4 súlyos vagy halálos kimenetelű baleset volt ismerősi körben, mindegyik ittas vezetés miatt. Volt akinek az utasa halt meg, voltak akik fára csavarodtak és azonosíthatatlanra roncsolódott a testük, nem volt köztük 20 év feletti.


Nem véletlen, hogy az ittas vezetés nem is szabályszegés, hanem BŰNCSELEKMÉNY. Több évre eltiltanak a vezetéstől, több 100 ezres pénzbüntetést kapsz és több 100 ezer lesz újra csinálni a jogsit. Megéri?

2019. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!