Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán mostanában...

Forgalmi vizsgán mostanában hogyan zajlik a parkolás? Illetve a megfordulási feladat?

Figyelt kérdés
Nekem a tanár mondta hogy itt ezen a szakaszon csináljak egy párhuzamos előre parkolást..de azon a szakaszon nem volt hely. ilyenkot mit kell csinálni??? menjek tovább szó nélkül? utána magamtól kell keresnem helyet vizsga idő végéig vagy szól ujra hogy na akkor most csináljunk itt egyet? Azz egyivü megfordulásnál ugyanez volt..modnta hogy ezen a szakaszon valahol legyen egyivü, de azon a szakaszon végig kocsik álltak mindkét oldalon tehát lehetett volna ugy megfordulni. egyszerüen nem értem miért csinálja. Kérem valaki segítsen hogy ezt hogyan kell forgalmin megoldani??

2019. jan. 31. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kérdezd meg tőle az órán.
2019. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondják, hogy "itt" csináld, a helyet neked kell kiválasztani, ott, ahol a művelet szabályosan hajtható végre, de az utasítás kiadása után az alkalmas hely észlelése is számít.

Tehát, ha több alkalmas helyet fugyelmen kívül hagyva még mindig keresed hol lehetne megállni, vagy megfordulni, azért is megbuktathatnak, de azért is, ha arra alkalmatlan helyet választottál.

Az nem követelmény, hogy az első adandó helyen kell megcsinálni, 1-2 kihagyása bele fér, de esetleg lehet ráutaló utasítás (az ott jó lesz?), vagy kérhetik, hogy két autó közé állj be, nem elég egy csupasz placcon félre húzódni.

A részletekről az oktatóddal érdemes beszélgetni, a forgalmi vizsga lényegében egy vezetési bemutató, nem kérnek semmi extrát, de vannak bizonyos elvárások, pl ha megfordulást kérnek, arra valószínűleg lesz valahol lehetőség, amit észre kell venni, ha nem az elsőt, akkor a másodikat-harmadikat, mert ha nem, a vizsgabiztos véget vethet a vizsgának.

2019. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Libers Pertz ***** válasza:
100%
Minden vezetéssel és vizsgával kapcsolatos kérdésedet az oktatóddal vitasd meg, amennyiben nem hajlandó vagy nem képes a kérdésre kielégítő, teljes választ adni úgy haladéktalanul kérd át magad másik oktatóhoz! Saját tapasztalat, hogy amíg az oktatód nem megfelelő addig nem fogsz át menni a vizsgán. Amint megtanítanak annak rendje és módja szerint rögtön át fogsz menni a vizsgán. Az elején a fék próbát ne hagyd ki, bármennyire is izgulsz.
2019. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nekem a problémám az az, hogy minden vizsgán ér valami meglepetés..


pl a parkolást 40 óra alatt kizárólag parkolóban csináltatta..a vizsgán meg a főutvonal kellős közepén közölte hogy itt vhol parkoljak le..soha nem voltam még ilyen szituácioban, és ezért uj nekem.


ugyanabban az iskolában más oktatohoz érdemes átkérnem magam? nekem az olyan ciki lenne, mert joban van mindenkivel, akkor pláne nem lenne esélyem átmenni, mert lehet megsértődik

2019. jan. 31. 14:49
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerinten kevered a megállást és a parkolást, ami a forgalmi vizsgáb külön feladat.

Főútvonalon is kérhetik, hogy mutass ve egy szabályos megállást, vagy akár várakozást (parkolás), ami azt jelenti, hogy jobbra, előre az út szélétől max 30 cm...

A parkolókban ettől függetlenül van még két parkolás, de az is lehet akár az úton is ( párhuzamosan, hátra), neked kell a helyet kiválasztani, ha az ilyen feladat neked meglepetés, ott hiba van (vagy nem tanították, vagy nem tanultad meg)

2019. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Pont ugyanúgy kell út mellett parkolni, mint parkolóban parkolni.


Amúgy kérdezni, jelezni is lehet, például ha nem látsz megfelelő parkolóhelyet, akkor jelzed, és megkérdezed merre tovább. Bár alap esetben az oktató is segít és ha látja, hogy nincs hely akkor mondja, hogy haladjunk tovább erre meg arra.

2019. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Azt mondja , hogy keress akárhogy helyet vissza útvonal függő . te esetében jobbra indexel a lassan haladsz , ha tétlen nem Hagytál ki egy helyet és nincs akkor mondod , hogy “ nem találtam helyet a parkolás végre halyásása “ akkor mondja , hogy akkor haladjunk tovább és ha akarja majd mondja , újra hogy keress ezen a szakaszon jobbra előrre párhuzamos parkolót .

Ha nem tudod vagy nem mondta el az oktató , hogy vizsgán ilyen helyzetben mit kell mondani akkor azzal mi nem tudunk mit kezdeni .

2019. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ha van egy főut és merőleges parkolóhelyek vannak jobb oldalon.. és jobbra merőlegesen előre kell parkolni akkor hova huzodjak? elvielg balra kell ilyen esetben de nyilván a másik sávba nem mehetek át.. a felezővonal mellé szorosan? vagy ilyenkor hogyan kell?


főutvonalon meg akárhol merőleges parkolohelyre feltarthatom a forgalmat és tolathatok is??? ők kötelesek engem kivárni? mi van ha a mögöttem lévő autó szorosan mögém gurul és nem tudok tolatni parkoláshoz?

2019. jan. 31. 17:35
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Sokszor elmondtam, leírtam, hogy a KRESZ vizsga egy nevetségesen könnyed felmérő, nem is az lesz a lényeg, hogy ott valahogyan átvergődjön a tanuló, hanem a gyakorlat, amikor már a szabályokat gondolkodás nélkül kell tudni, és annak tudatában cselekedni... a forgalmi vizsgán, de később, is, amikor már jogosítvánnyal vezethet...

Elég árulkodó volt a 8-as komment: alapvető szabályokkal nem vagy tisztában, és az bizony nem a gyakorlati oktató hibája.

Nem túl bonyolult a feladat, ha parkolást kérnek, annyit azért tudni kellene felmérni, hogy ott az milyen módon szabályos - az elméleti tudást kellene megmutatni a gyakorlattal együtt.

KRESZ könyv kell még neked, azért buktál meg, mert nem ismered a szabályokat.

2019. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb oldalra szemből kell beparkolnod akkor amennyire tudsz balra kihúzódsz hogy a lehető legjobb íven betekerf. Ha nem megy egyből NEM baj ha visdzatolatsz valamennyit ės korrigálsz. Az sem baj,ha addig (amennyiben pl záróvonal vagy forgalom miatt nem tud kielőzni az utanad haladó) picit feltartod. Hiszen neki is segítenie kell tėged azzal, hogy nem zavar meg a beparkolasban, nem akadalyoz stb. Szal nyugi... Nem kell kapkodni.
2019. febr. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!