Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináltok, ha sötétben a...

Mit csináltok, ha sötétben a mögöttetek lévő tol?

Figyelt kérdés

Tegnap este számomra ismeretlen úton mentem lakott területen kívül.

95-re volt állítva a tempomat, és a mögöttem lévő végig tolt, de sosem előzött pedig olyan széles volt az út,hogy 3 autó is elfért volna egymás mellett, e mellett hosszú egyenesek voltak.

Néha, főleg emelkedőkön lemaradt, de utána újra a seggemben volt.

Egy idő után már elképesztő módon irritált, de végül beértem annyival,hogy sötétítettre állítottam a belső tükröt, úgy legalább nem zavart a fénye.

Gondolkoztam még egy ködzárón, vagy hogy villogtatom a féklámpát, de azzal hogy besötétítettem és kizártam a tudatomból már megnyugodtam.


Különösen idegesítő volt,hogy tele volt vadveszélyre figyelmeztető táblákkal az út, és ez csak úgy utólag jött le, de ha belém jött volna mert satuzok egy vad miatt, akkor rágtam volna be igazán.

Úgyhogy azzal,hogy kizártam a tudatomból csak lelki megnyugvást okoztam magamnak, de a veszély végig fennállt.


Mi a legjobb megoldás az ilyen ellen?

(lehúzódni és gyorsabban menni nem szeretnék - ha ő igen, előzzön ha pedig nem tartson követési távolságot)


2019. febr. 3. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor szépen lassítok :) ha 90nél a fenekembe van akkor 70nél vagy alatta már előzni fog
2019. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

"lehúzódni és gyorsabban menni nem szeretnék"


Pedig ez a két opció van. Legjobb ha finoman elkezded csökkenteni a tempót. Nem satu fékezve, csak úgy, hogy hamar megunja a cammogást és előzzön. Vagy adott szakaszon simán indexelsz, félre húzódsz és amikor elment tovább indulsz. Veszítesz vele 2 percet az életedből, de legalább biztonságosan utazhatsz tovább. Döntsd el melyik a fontosabb.

2019. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nappal nem szoktam semmit csinálni. Ha belém jön úgy is az ő hibája lesz. Esetleg ki rakom a jobb indexet, ha látom hogy nem jön senki és biztonságosan meg tud előzni. Éjjel tényleg zavaróbb a lámpa miatt, olyankor csak elveszem a gázt, szépen lassul az autó, majd csak meg fog előzni.

(Egyszer volt olyan éjjel, hogy lassításomtól függetlenül ugyanúgy kb. 3 méterre jött mögöttem valaki. Mire lelassultunk kb. 50 km/h-ra akkor óvatosan lefékeztem, ugyanúgy mögöttem is megállt az autós. Fél perc után kiszálltam megkérdezni hogy miért nem megy tovább és azt válaszolta, hogy nagyon rosszul lát sötétben (egy ~80 éves hölgy vezette az autót) muszáj valakit követnie mert fél hogy lesodródik az útról annyira nem látja hogy hol van az úttest széle. Jobb oldalt csak a helyzetjelzője égett, a bal tompítottja meg az égbe világított...)

2019. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Ugye az út jobb oldalon közlekedsz, ahogy a KRESZ előírja? Ha igen, akkor szépen lelassítasz, amíg meg nem előz.
2019. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog előzni!

Ha előzni akart volna, lendületből elment volna mellette.


Elgondolkodtam ezen a rosszul lát dolgon...

nálam is volt, hogy 100-ról lassultunk szép lassan 40-re és nem előzött meg.

2019. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

velem is előfordult már szentes és kunszentmárton között, ráadásul egy kamionos volt...jött a seggemben kilómétereken keresztül. próbáltam én is ködzáróval,irányjelzővel, végül kicsit ráléptem a fékre, hogy felvillanjon a féklámpám...na akkor vadul elkezdett villogni, de továbbra sem próbálkozott az előzéssel.


én is attól féltem, hogy már sötét volt, és az az útszakasz is tele volt vadveszély jelző táblával. kijön elém egy vad, mit csinálok egy kamionnal mögöttem követési távolság nélkül?


mivel lehúzódásra nem nagyon volt lehetőség azon a szakaszon, én inkább egy egyenesebb szakaszon felgyorsítottam 120-ra, és lehagytam...de ahogy visszalassítottam 90 körülre, inkább kicsit több, én is olyan 95-100 körül, nem kellett sok, de ugyanúgy utolért és ott volt a seggemben még egy kis ideig...utána lekanyarodott...


és engem ez különösen azért bosszantott még, mert nekem azért nem lehet hivatásos jogosítványom, mert színtévesztő vagyok...ennek meg lehet, és jóval felelősségteljesebben kellene, hogy vezessen.

2019. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Gurulásos lassulás. Ha nem előz, hanem tol tovább, akkor hátsó ködlámpák + bal lábbal a fék folyamatos nyomása csak annyira hogy ne fogjon, csak világítson. Ezt már meg szokták unni. Ha ezt sem, visszakapcsolásos pillanatnyi motorfék, majd nagy gáz.

De eddig nem szoktam eljutni, mindig akad egy szép nagy kátyú, amit csak a legutolsó pillanatban kerülhetek ki, amit ő telibe kap. Na ez mindig működik.

2019. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Gázt elveszed, és két jobbraindex-el jelzed, hogy "előzz meg".
2019. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Na akkor én leszek a gonosz, régen halál volt ha mögöttem volt egy autós, féltem , miegyéb. Főleg azért mert egyszer amikor friss jogsis voltam reggelente mindig akár előbb akár később indultam egy ML Mercis volt mögöttem 10 centire lejtőn, jeges úton is és miatta a piroson kellett átmennem mert nem tudtam miatta megállni amikor váltott a lámpa. De túltettem magam rajta


Már nem érdekel, felőlem a lökösömtől 1mm-re is jöhet, én akkor sem megyek pl. vadveszély táblánál 60-nál jobban mivel nincs kedvem elütni egy Kecskét sem főleg nem fizetni a kocsim javítását, még ami bejön, hogy mutogatok a kamerámra ami szépen világít :D akkor le szoktak hagyni. :D

2019. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

ELől-hátúl kamera. Tolhat, nem érdekel. Ha belém csúszik biztosítója kifizeti. Ha ott hagy, akkor is rögzítve van. Rendőrség előszedi és utána fizet meg felel a cserbenhagyásért, az már hogy ül-e meg nem érdekel.

Ennyi. Sose zavart. Mondjuk nem is papír swifttel járok.


Amikor vakítanak az tud engem is zavarni. Szivem szerint hátulra beszerelném ezeket az extra erős bszó ledeket nyersen tompítás nélkül. Aztán ha villog meg erősködik akkor pár másodpercig kisütném a szemét hogy azt se tudja merre jár. De ugye nem lenne az senkinek se jó.


Az ilyeneket le kell szrni. Odafigyelsz rá ne menjen beléd, ne kergessen balesetbe. De előbb-utóbb úgyis kinyírja magát.

2019. febr. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!