Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Este, rosszul megvilágított...

Este, rosszul megvilágított úton időben észreveszitek-e a zebránál a gyalogost, ha sötét ruhában van?

Figyelt kérdés
Én hiába lassítok már előre, mégis túl későn veszem észre ahhoz, hogy megálljak és átengedjem. Ha lelép az úttestre, akkor időben észlelem, de ha csak álldogál a járdán, azt várva, hogy majd valaki megáll neki, úgy már nem.
2019. febr. 11. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan úgy kell megközelíteni hogy meg elhessen állni, gyakorlatban meg ugye néha akár 5-el lehetne csordogálni.
2019. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Hivatalosan úgy kell megközelíteni a zebrát, hogy legyen időd észlelni a gyalogost.

A gyakorlatban meg ha egyszer így elütsz valakit, akkor mész a börtönbe.

2019. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lassíts még jobban és pásztázd a zebra környezetét. Ehhez nem kell 5-tel menni, de azzal nem követsz el hibát ha a zebra előtti tíz méteren mondjuk 30 körül mész csak.


Engem pont a héten lapított ki majdnem egy furgonos a Róna utcában, biztos elvakította a zebrát kiemelő közvilágítási lámpa...

2019. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem. Mondjuk akinek van esze, az éjszaka nem is bízik az autósokban, hanem akkor kel át, ha nem jön semmi.
2019. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Észreveszem, mert nem vagyok egy fax, tudok lassan is haladni, ha kell.
2019. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ismerem a szabályokat, azért lassítok. Sőt a zebra mindkét oldalát szoktam figyelni. De annyi olyan hely van, ahol a gyalogosok szinte beleolvadnak a háttérbe, és se egy világos ruhadarab vagy táska nincs rajtuk, és azért az nem életszerű, hogy minden zebra előtt 5-tel guruljak. Szoktam figyelni a mögöttem jövő autósokat is, és legtöbbször azok sem állnak meg az adott zebránál, vagyis vagy nem vették észre ők sem, vagy pont leszrták.
2019. febr. 11. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Hál' istennek én Európába' lakom, itt van este közvilágítás.
2019. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
4-es, ezt próbáld meg kivitelezni valamelyik budapesti főútvonalon csúcsidőben. Egyszerűen muszáj óvatosan megindulni, ha nem akarsz ott rostokolni éjfélig. Csak van akinek ez sem elég és hiába volna ideje megállni, vagy tényleg nem lát, vagy életveszélyesen arrogáns. Persze ez már egy másik téma .
2019. febr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"túl későn veszem észre ahhoz, hogy megálljak és átengedjem"


Akkor tulajdonképpen te csinálod rosszul...

2019. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fúúú de magabiztos itt mindenki, hogy észreveszitek a sötét éjszakában a gyalogost.

Budapest az más, egyrészt jól ki van világítva, másrészt éjszaka is akkora élet van, hogy számítasz a gyalogosokra. Ellenben a kihalt falvakban, kisvárosokban nem fogod észrevenni az út szélén a fekete kabátos fickót.

2019. febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!