Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen bonyolult a...

Miért ilyen bonyolult a közlekedés? Vagy mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29 éves vagyok , most tanulok vezetni! A kreszvizsgan sikeresen átmentem, sőt le is vezettem már a köteleő órák felét ! a gondom az útkereszteződésekben az elsőbbsegadassal van... amikor tanultam, képről tök szepen eltudtam dönteni, hogy kinek ki utan van elsőbbsege. Kint élesben, azaz a forgalomban már abzolut nem megy. Ha az oktatóm nem lenne mellettem, már nagyon sokszor csattantam volna. Teljesen elvagyok keseredve. Az oktató azt mondja , nem tanultam kreszt...pedig de, és képekről tök jól eltudom dönteni mikor kinek van elsőbbsege... Egyedi a problémám? Egyáltalán érdemes folytatnom?? Ötlet? Bármi? HELP :( 29/N

2018. jan. 2. 22:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Muhahaha, ez aranyos volt.


Hanyadik óránál jársz?

2018. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ténleg aggaszt... :( 14 órám van.
2018. jan. 2. 22:18
 3/33 anonim ***** válasza:
32%

Nekem 20 évesen lett jogsim, és egyből ment élesben is.

Most 35 vagyok, nő, sosem volt sem balesetem, sem koccanás, semmi.

Az oktatódnak látnia kéne, hogy megy ez neked vagy sem. Ha nem, úgy nem szabad engednie, hogy megkapd a jogsit mert így nem fogsz boldogulni.

Kérjél pótórákat ha lehet, esetleg ha van valakid akinek van autója menjetek úgy pár kört, hogy ő vezet és vegyétek át a szitukat élesben.

De ha ezek után sem megy akkor ne nagyon erőltesd szerintem.

2018. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Biciklire pattansz és gyakorlod a valóságos útkereszteződéseken való áthajtást. Persze ahol járnak biciklivel, nem forgalmas útra gondoltam. Az agyad hozzászokik a valós kereszteződésekhez is és hibátlanul el fogod végezni.
2018. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Már jóval azelőtt, hogy odaérnél a kereszteződéshez, gondold át, hogy ott mi várhat rád, s kinek lesz elsőbbsége. A jobbkézszabályt mélyen vésd a zsigereidbe, ne kelljen gondolkodnod azon, melyik a jobbkezed, vagy miféle szabály van.
2018. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan kérlek, még a minimum órák felénél sem jársz. Lesz ez még jobb is. Főleg ez a "ha az oktató nem lenne mellettem" dolog tetszett, pont azért van melletted hogy megtanítson arra hogy hogy tudj rendesen közlekedni.

Nem egyedi a problémád, sokan vannak hasonló gondban, és sokan voltak abban akik azóta boldog sofőrök.

A te legnagyobb bajod szerintem az hogy már túlzottan is rágörcsölsz erre a dologra.

Amivel tudsz például gyakorolni az az, ha esetleg ülsz valaki mellett aki vezet akkor figyeled ő hogy csinálja, próbálod magad a helyébe képzelni, és simán kérdezni hogy hogy és mikor.

És ne parázz, fog az majd menni idővel csak ne görcsölj rá a dologra.

2018. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Annyira nem ismerem a várost, hogy előre tudjam mi vár rám... Ráadásul gondolkozni sem nagyon lehet leállni, mert dudálnak, hátulról, ma épp az ablakon üvöltött be nekem egy srác hogy a k.... anyámat. -.- Szóval akkor egyedi probléma... :(
2018. jan. 2. 22:27
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
#3-as, ez most egy komoly tanács volt, ha nem megy a dolog rideg 14 (!) óra éles vezetés után, és esetleg nem fog menni 30-40(!) után akkor inkább ne is eröltesse a dolgot?
2018. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6os, a férjem mellett szoktam ücsörögni és figyelni, kérdezni... amikor az anyósülésen vagyok, egyszerre tudatosul bennem hogy kinek van elsőbbsége. De ha én vezetek, asszem leblokkolok kicsit.
2018. jan. 2. 22:29
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ismerned a várost, de láthatod, hogy miféle kereszteződés jön (csak balról, csak jobbról stb.), főúton mész-e vagy sem, miféle KRESZ táblát látsz eseetleg már messziről (pl piros nyolcszög, élén álló "mackósajt" ) stb. Ne abban a másodpercben akarj döntést hozni (hisz látjuk, hogy sokszor ez nem megy), készülj fel rá előre, koncentrálj a fenti dolgokra.
2018. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!