Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normálisnak tartjátok ha...

Normálisnak tartjátok ha valaki így oktatja a vezetést?

Figyelt kérdés

Olvastam róla sokat,hogy az oktatók panaszkodnak arra,hogy ledudálják,villogják a tanulókat, agresszívak velük stb...én erre figyelve még a legrosszabb napomon sem dudálom le az előttem másodjára lefulladó tanulót, mert én is csináltam ilyet tanulóként, volt hogy féltem is bizonyos szituációkban.

Igazából bármit történt eddig, maximum megelőztem a tanulóautót, de sosem "bántottam".


Viszont a mai napon lakott területen kívül kerültem be az egyik háta mögé, amivel még nem is lett volna probléma.

Szemből folyamatosan jöttek, vagy záróvonal vagy kanyar volt.

Volt,hogy GPS szerint mentünk 30-cal, de az átlag sebessége 45 volt.

Mögötte végeláthatatlan kocsisor.Egyszer végre elértük a 70-es tempót is, de pont jött egy kereszteződés, ahol 60-as tábla volt.Azonnal villant a féklámpa, és újra 40-50 nagy ritkán 60.

Ekkor már rádudáltam, az oktató meg mutogatott hátra.

Mikor vagy 10-15 km után végre lehetett előzni akkor pedig az oktató elkezdte nyomni a dudát amikor előztem.


Szívem szerint megálltam volna megkérdezni, hogy mégis mi jár a fejében, de azért ennyire nem alacsonyodok le.


Javítsatok ki ha tévedek, de szerintem ez abnormális, és dühítő.Így nem lehet oktatni mert nem fog megtanulni az ember vezetni.

Nem száguldozni kell, nem is kell 90-el menni, de azért 90 helyett 45-el szerintem túlmegy egy bizonyos határon.Ha először ment ki akkor is illik legalább a 60 de inkább 70-et elérni.

Ha még nem képes erre akkor nem kell országútra kivinni amíg nem lesz elég magabiztos.

Nekem ez a véleményem, de tényleg várom az ellenérveket amennyiben kulturáltan meg tudja valaki fogalmazni.A személyeskedő,trágár hozzászólásokat jelenteni fogom.

Aki normálisan és kulturáltan elmondja az ellenkezőjét azt akkor is felpontozom, ha nem értek vele egyet.Lehet,hogy nem látom az érme másik oldalát, ha van ilyen akkor valaki írja meg,hogy erre van e értelmes indok.


2019. ápr. 2. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Neked a 45 kevés, a tanulónak még sok. Éjjel kéne gyakorolniuk? Az jó lenne, de akkor hogy szerez rutint??
2019. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szecessziós Vájling ***** válasza:
37%
Hangjelző berendezést csak veszély esetén, annak jelzésére használhatod. Ha rendesen betartottad a követési távolságot akkor gondolom erre nem volt szükség. Amennyiben idegesít a forgalom vigyél magaddal stresszlabdát vagy fordulj pszichológushoz, esetleg egyél kevesebb édeset mert az árt a vércukrodnak.
2019. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hoyg a tanulónak elsö vagy második órája volt, ahol örült, hogy MEGY az autó, arra azonban nem képes még, hogy gyorsabban is menjen. Az oktató meg azért viszi egyböl az útra, mert ott kevesebbet kell váltani, csak menni kell az autóval, így a tanuló szerez valamennyi önbizalmat a vezetéshez.

Azt viszont nem lehet elvárni, hogy amikor éppen gyakorolnak, akkor ne akadályozzanak senkit, mert gyakorlatilag nincs olyan út, ahol nem lenne ugyanez a helyzet, mret akármilyen kis forgalom is van, egy kezdö bizony feltartja a többieket.

2019. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Engem sosem hagyott ilyen csigatempóban menni az oktató. Az 50 helyett 45 az teljesen rendben volt, de ha 90-nél 60-nal gondoltam épp menni, azért szólt. De amíg nem szereztem egy kis gyakorlatot, addig nem is vitt olyan útra, ahol 50-nél többel lehetett menni.

Én egyébként a tanulóvezetőkkel mindig türelmes vagyok, szóval a kérdésben vázolt szitu sem zavart volna. Max akkor, ha késésben lettem volna, de hát akkor meg így jártam.

2019. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Na de itt mentek vagy 30 km-t olyan úton, ahol nem lehetett megelőzni a tanulót.

Ilyen helyre kivinni mindenképpen hülyeség az oktató részéről.

Azzal egyetértek, hogy kiviszi forgalomba a kezdő tanulót, de az erre megfelelő útvonal kiválasztása már az oktató felelőssége. Olyan helyre kell kivinni, ahol nincs összefüggő forgalom, sőt inkább kimondottan gyér a forgalom, könnyű megelőzni a bénázó tanulót, mert normális ember nem húzza direkt a többi sofőr idegeit. Még szimpla sofőrként se, munkáját a közutakon végző profiként meg főleg.

2019. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Először azt írod hogy " a legrosszabb napomon sem dudálom le "

majd " ekkor már rádudáltam ".

Legalább egyfélét fújnál.

Kár idegeskedned, nem lesz jó vége ha ideg beteg vagy.

2019. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kérésnek megfelelően jelentettem is a tróger válaszokat, nem értem miért jó az ostoba név nélküli személyeskedés.

Meglep,hogy azzal kevés embernek van problémája, hogy összefüggő kocsisor volt a tanuló mögött, és hogy tök indokolatlanul haladt ilyen sebességgel.

De még az sem zavar senkit,hogy a tanuló autó oktatója hosszan dudált miközben előztem.Persze az,hogy én dudáltam felháborító :)

Álszent emberek sokasága gyűlt itt össze.


Nekem azt tanította az oktatóm,hogy felvesszük a forgalom ritmusát.

Így a 3-as válaszolónak is válaszolva (akinek abszolút korrekt és kulturált válasza volt) azt mondom, hogyha nincs semmi rutin akkor nem egy ilyen forgalmas országúton kell gyakorolni.

Ha az a lényeg,hogy ne kelljen váltogatni azt 70-el is bírja 5-ösöben az autó, és mindenki boldog.A 90 meg álomszerű lenne.

Egyébként én pl. az első pár órámban egy parkolóban tekeregtem, és amikor már ott nem voltak akkora gondok akkor indultam ki a városba.Több óra után az országútra.

Egyszóval egy parkolóban is lehet önbizalmat szerezni.

Ha pedig 40-el kimegy a 90-es szakaszra szerintem az életkedve is el fog menni, nemhogy az önbizalma megjönne.

Mert bár a sok tudor idegbetegnek próbál titulálni, de szerintem abszolút jól jártak azzal hogy engem nyertek meg ilyen formában.

2019. ápr. 2. 17:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek veled, pedig pár hónapja még a tanuló autóban ültem én is. Hülyeség addig országútra vinni valakit, amíg ennyire fél a sebességtől. Ha meg már felviszi, akkor fel kell venni a forgalom ritmusát. Nekem nem engedte az oktatóm, hogy 80 km/h alatt menjek, ha a látás- és útviszonyok megfelelőek voltak. Ha valaki még csak 45-tel mer menni, akkor a városon belül kell közeledni, nem egy olyan országúton, ahol előzni se lehet. Vannak nagyon idióta oktatók, én is tudok olyanról aki második órán autópályára vitte a tanulót..
2019. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, teljesen igazad van, és nem te vagy idegbeteg, hanem az a sok birkatürelmű hülye, akik osszák neked az észt. Angliában már gondolkodnak rajta, hogy büntetni fogják az indokolatlanul lassú haladást, ugyan-úgy mint a gyorshajtást, mert bizonyított, hogy rendkívül frusztráló emiatt pedig balesetveszélyes is. A tanulókkal én is türelmes vagyok, de ilyen esetben én is leelőztem volna, mondjuk én nem dudáltam volna rá. Viszont a nem-tanuló, normál vezetőket, akik jó látási és útviszonyok ellenére is a megengedett sebesség alatt tötymörögnek előtem, mert ők éppen sétakocsikáznak (főleg nyuggerek), azokat én is rendszeresen megelőzöm. De volt már hogy városon belül, ahol 50 volt a megengedett, az öregasszony 30-al döcögött előttem, és egy olyan kanyarban, ahol neki volt elsőbbsége (ő a főútun haladt), még előre akarta engedni a kamiont a becsatlakozó mellékútról. Nah az ilyen hülyéket én is ledudálom a pitsába. Igaz, én egy BMW-s paraszt vagyok.
2019. ápr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!