Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül előztem...

Lakott területen belül előztem egy autót' ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
Körülbelül 40 el közlekedő lassító járművet láttam amit indexelve megkezdtem az előzését. Közbe ő kitette át indexet ami nagyon halványan csak közelről látszott hogy ég és Balra rám húzta a kormányt. Ő azt mondja én vagyok a hibás de én nem érzem magam annak ki a hibás?

2019. ápr. 7. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtem, index ide/sötétített búra oda, a balra kanyarodónak meg kell győződnie arról, hogy nem előzi senki.

[link] (6)


Az tiszta sor, rutinszerűen ki kell nézni balra (is), de eszerint ennyi erővel az összes mögöttem lévőt el kell engedjem, ha mindenki kitalálja hogy meg akar előzni.

2019. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Semmiképp sem te vagy a hibás kérdező. Kanyarodáskor MEG KELL bizonyosodni róla, hogy nem-e előznek (tükör + holdtérbe kinézés). Teljesen irreleváns hogy kint van-e az indexe vagy sem.


Lett károd a dologból?

2019. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lett kár de mivel ő engem hibáztatot én őt így annyiba maradtunk hogy ennyivel megúsztuk mind ketten, mikor rendőrt akartam hívni egyből azzal jött hogy mindig a hátulról jövő a hibás stb mivel szarabb helyzetbe nem akartam kerülni így annyiba maradt.
2019. ápr. 9. 10:22
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"azzal jött hogy mindig a hátulról jövő a hibás"


Ilyen nincs. Én például rengetegszer járok úgy, hogy előzésbe kezdek és előttem 2-3 autóval valaki kikecmereg a sorból. Nekem jelentősen fékeznem kell miatta és visszasorolni, ha nem szándékozok karambolozni a szembejövővel vagy emberünket telibetrafálni hátulról. Én lennék a hibás, mert hátulról jöttem? :)


Szóval nagyjából itt ismerte el, hogy ő hibázott. Tudta, hogy nem jönne ki jól a dologból és rádijesztett kicsit. Te sajnos bekaptad a horgot és továbbmentél.

2019. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"azzal jött hogy mindig a hátulról jövő a hibás"

Túl sok Forma-1-et nézett az ürge. A közúton még mindig ő a hibás, mert a bekanyarodás előtt nem nézett körbe.

2019. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha az előzés egyébként szabályos lett volna (tehát akkor, ha az előzött nem indexel és kanyarodik) akkor az előzött a hibás. Ha az előzés egyébként is tilos lett volna, akkor fele-fele. Ha viszont nincs kamera vagy szemtanú, akkor nehéz bizonyítani hogy ki kezdte meg előbb a manővert, és valószínűleg kihozzák hogy mindkét fél felelős, akkor is ha szabályosan előzött.
2019. jún. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!