Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha jobbkezes utcánál nekem...

Kretén István kérdése:

Ha jobbkezes utcánál nekem balról egymás után zsinórban 5 autó nem áll meg, és én mondjuk megunom az életet, és a biciklimmel a 3. elé kihajtok, baleset lesz, ki milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Fényes nappal van, van rajtam mellény is, kinn az egyenrangú útkereszteződés tábla is, mégsem tartják be a szabályt. 17. kerületben hetente halhatnék meg. Lassan megunom, hogy nem tartanak egyenrangú félnek, pedig kb 230 ezret adózom havonta. Az út az enyém is. Nem minden kerékpáros pénztelen. Szeretném, ha a halálom nem lenne hiábavaló, és valakinek nagyon megtágítanák a végbelét ezért a börtönben.

2019. ápr. 15. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Olyat tapasztaltam már, hogy egy-egy versenyző nem adta meg az elsőbbséget, de hogy zsinórban több is... Gondolom letett lábbal álltál, amit előszeretettel értékelnek elsőbbségről való lemondásként. Inkább gurulj be lassan a kereszteződésbe: hidd el, ha téged nem is, a karosszériáját mindenki félti.
2019. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vortrex ***** válasza:
44%

Elém is kikanyarodtak reggel balról, olyan pipa voltam, hogy le is írom ide.



...áh igen, mindjárt sokkal jobb :)

2019. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk te meghalsz. A többi már nem fog érdekelni ezután.
2019. ápr. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Te meghalsz, tőle elveszik a jogsit 1-2 évre és kap 1-2 év felfüggesztett börtönt.


Szerintem te jársz rosszabbul.

2019. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Fejkamera. És nyugtató.
2019. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
#2 nem tudom hogy sírnál itt, a fórumon, ha veled történne.
2019. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
legyen a kezedben zacskós tej, ijedtedben eldobod, mikor nem adják meg az elsőbbséget :)
2019. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom jobbra szeretnél továbbhaladni, mert csak ebben az esetben nem kell neked elsőbbséget adnod egyenrangú kereszteződésben. Akkor viszont megkérdezem: Miért nem mész ki jobbra a padka felé húzódva? Simán elférsz az autók mellett, mert ők jóval nagyobb távolságot tartanak a padkától. Ha látják, hogy kanyarodsz ki, akkor automatikusan a felezővonal felé fognak kormányozni. Ez ennyire egyszerű lenne. Remélem, hogy te nem az a biciklis vagy, aki csakazértis a felezővonalhoz húzódik ki kanyarodáskor, aztán az út közepén teker tovább.
2019. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alex Fly ***** válasza:
82%

@8: Jobbra szeretne kanyarodni -vagy balra, esetleg egyenesen továbbhaladni; egyenrangú útkereszteződésben minden esetben elsőbbsége van a balról érkezőkkel szemben (kivétel ha az megkülönböztető jelzést használó jármű vagy villamos) (28.§ (1))...

És hogy hova húzódik, az a forgalmi helyzettől függ (pl. jobbra kanyarodás előtt az út jobb szélére, balra kanyarodás előtt a felezővonalhoz, úton való haladáskor pedig az általa használandó sávban marad)

2019. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
#8 ekkora bődületes baromságot se hallottam még
2019. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!