Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi videó miatt 3...

Az alábbi videó miatt 3 hónapra vették el a jogosítványát az autósnak: www.youtube.com/watch? V=FIE0IH_tCmg Itt mi indokolta ezt? Ez számomra teljesen megdöbbentő, mintha nem is jogállamban élnénk. Bővebb véleményem lenn.

Figyelt kérdés

Én ebben a videóban egy záróvonalon előző autóst látok. Ennek a büntető tétele 30.000 Ft + pár büntetőpont.

Én úgy gondolom, bár hülyén hangzik amit most írni fogok, ennél biztonságosabb záróvonalon való előzés nem igen létezik, az út teljesen belátható volt, az előzést pedig nem is záróvonalon kezdte a sofőr. Akkor miért repült a jogosítvány? Mert ez eléggé diktatórikus, hasraütés szerűnek tűnik, mondván épp ilyen kedvük volt. Ez pedig jogállamban aggályos. Már a közlekedésben sincs egyenlő elbírálás? Nem a szabálytalanságot vitatom, ez tény, amiért megvan a megfelelő büntetési tétel. Az ítéletet tartom gyalázatosnak. Mi erről a véleményetek?


2019. máj. 22. 19:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%
John, kb 4,4 millió gépjárműre (forrás: KSH) vetítve 600+ ezer csekk az pont, hogy nagyon alacsony aràny. És talán nem is a pontos darabszám a fontos, hanem hogy minden szabálysértésnek a mainál hatarozitttan magasabb legyen a büntetési kockàzata. Maga a büntetés tény, a felelősségre vonás bekövetkeztének valószínűsége sokkal többet nyom a latban mint az, hogy pénzbüntetés-e a vége vagy a jogsi is ugrik.
2019. máj. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az előzést be kell fejeznie a következő záróvonalig, az nem elég, hogy szabályosan kezdett bele. Egyébként ha engem kérdezel itt nem kifejezetten a záróvonal miatt vették el a jogsit, hanem úgy általánosságban a szabálytalanság miatt. Nem tudom hallottál-e róla, de most éppen megy egy példastatuálós akció, aminél ugyanúgy kvótát kell teljesíteniük a rendőröknek és gondolom a videón láthatóak nem igazán haladtak vele, ezért az első szabálytalanságnál lecsaptak.
2019. máj. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

A büntetett sofőr számára nyilván írásban indokolták utólag, hogy milyen szabályok megsértése miatt, és milyen jogszabály milyen pontja alapján szabták ki az illető büntetést.

Záróvonal amúgy helyszíni bírságban 15 E, szabálysértési eljárásban 30 E. Ebből gondolom, hogy itt még másnak is kellett lenni, nem csak ennek. Talán ráhúzták a közúti veszélyeztetést, nem tudom.

Azt egyébként miből állapították meg itt egyesek, hogy a rendőrök lassan haladtak? Szerintem simán mehettek 90 körül. Akkor meg az előző ment legalább 130-cal, úgy elment mellettük, mintha szembe jött volna.

2019. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%

"Azt egyébként miből állapították meg itt egyesek, hogy a rendőrök lassan haladtak?"


Nem állapítottuk meg, feltételeztük. Általában Magyarországon ha rendőrt látnak akkor fékezni szoktak, legalábbis szerintem a nagyon nagy többség ezt teszi országúron, autópályán, főleg ha út szélén álló rendőrnek látszó tárgyat/járművet vesz észre: traffiiii és satufék :D


Mivel a videón sem veszélyeztetés, sem gyorshajtás nem látszik, így gyanús hogy másért nem is tudták büntetni, csak előzésért. Mondjuk az elég szégyen, hogy egy 50 000Ft-os menetrögzítő kamera nagyságrendekkel jobb videót csinál, mint amivel a rendőrök bizonyítják a szabálysértést :D

2019. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!