Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedési előítéleti pontok...

Közlekedési előítéleti pontok lekérdezése. ?

Figyelt kérdés

Ma éjfél után siettem haza az autómmal, (70-es táblánál 105-el száguldoztam)

és beleszaladtam egy trafiba szerintem.

Én sem szeretek bírságot kapni, ezért minden gyorshajtásomnál fokozottan figyelek minden gyanúsabb elemre.

Most is így tettem, egy pár szememmel a bal oldalamon parkoló autókat pásztáztam, és egy az orrával az úttest felé parkoló autót láttam helyzetjelzővel, ekkor lassítottam le 120-ról, mikor elmentem mellette villant a vaku.

Legjobb tudomásom szerint ez a 105 km/h, 4 büntetési ponttal jár, 18-tól meg bevonják fél évre a jogosítványt elvileg.


Szeretném megtudni a pontszámom, nehogy véletlenül összejöjjön 18 pont.

Ahogy néztem évente egyszer ingyenesen lekérdezhető, és igazából most jön csak a kérdés :

Hogyan fest egy ilyen jelentés ?

Kijelentik, hogy van 10 pontom, és szevasz ; vagy pontosan megírják dátummal és helyszínnel, hogy itt és ekkor kaptál ennyi pontot.

Jó lenne tudni az elévelési idő miatt.


Illetve ezt az utánképzést, hogy kell elképzelni, amivel lehet pontokat csökkenteni ? Valaki csinált már ilyet ?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2019. jún. 2. 06:26
 1/5 Alex Fly ***** válasza:

Ha ennyire aggódszb akkor ne a "gyanúsabb elemet" figyeld "minden gyorshajtásodnál", hanem a sebességedet minden közlekedésnél, hogy ne lépje túl a megengedettet. Ha viszont direkt szeged meg a szabályokat, akkor mit akarsz? Nem való neked a vezetői engedély, jobb is ha bevonják.

De hogy lásd milyen jó szívem van, beírtam helyetted a Google keresőbe a kérdést (ha már magadtól nem vagy rá képes) és rögtön az első releváns találat:

[link]

Ha elolvasod, akkor a választ is megtalálod a kérdésedre.

2019. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, én is képes voltam beütni a google-ba, de ebből számomra nem derül ki, hogy csak a pontszámaim mennyiségét írják le lekérdezés esetén, vagy dátummal megírják, hogy mikor kaptam ennyi és annyi pontot.
2019. jún. 2. 18:41
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
Azért azt csak észreveszed, ha meglkapod a jól megérdemelt csekkedet azért, amit az utakon művelsz, vagy nem? Na akkor kapod a pontjaidat...
2019. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Előéleti pont.

Ha becsuknak akkor lesz előitéleti pontod.

2019. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arról valószínűleg tudnál, ha lenne pontod. Ugyanis azt csak akkor kapsz, ha megállított és megbírságolt a rendőr.


Ilyen esetben közigazgatási bírság szokott lenni, a jármű üzembentartója megkapja a csekket, a hatóságot nem érdekli, hogy ki vezette a járművet, tehát előéleti pontokat sem kapsz.

2019. jún. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!