Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti hogy dolgoztátok fel egy...

Ti hogy dolgoztátok fel egy autóbaleset után történteket?

Figyelt kérdés
2 hónapja van jogsim, és ma megvolt a baj. Nem adta meg az elsőbbséget a masik fel, es egybol belemcsattant az autokeresztezodesben. Igazabol az automat sajnalom a legjobban, egy kis puntom volt de iszonyatosan imadtam, es totalkarosra tort...:( valamint en is nagyon megijedtem, szerencse hogy ult mellettem valaki, kulonben nem tudom mit csinaltam volna.. nagyon megviseltek a tortentek, ti hogy dolgoztatok fel?
2019. jún. 8. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem bicajosbalesetem volt, tavaly, amikor is egy ostoba, erőszakos német nő majdnem halálra gázolt. Pszichiáter nem kellett, de kemény volt, még ma sem vagyok túl az egészen.


Vannak mindenféle technikák, amikkel segíthetsz magadnak a feldolgozásban. Hasonlóak, mint a gyász esetében. Magadnak kell(ene) megtalálnod azt, hogy mi a legjobb. Ha nem boldogulsz, akkor egy pszichológus is segít (nem kell pszichiáter!), pár órás ülésben. A legfontosabb: ülj vissza a lóra, és ne félj vezetni!

2019. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Uh, nagyon sajnálom. Kitartást, illetve jobbulást!
2019. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez benne van a pakliban, amíg nincs kellő rutinod. Én kétszer is összetörtem apukám autóját az elején. Szerencsére nem volt drága megcsináltatni. Egyébként meg a totálkár még nem a világvége. Tavaly nekünk is totálkárosnak értékelte az autónkat a biztosító, annyira összetört elöl a karosszéria, de amit fizettek, abból a helyi szerelő bontott alkatrészekből olyan szépen megcsinálta, hogy vadiújnak néz ki.
2019. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Minél hamarabb ülj vissza autóba ha teheted, mert pár hónap kihagyás után még nehezebben fogsz visszaszokni.

Ismerős a szituáció, sajnos. Én fél évvel a jogsi megszerzése után törtem totálkárosra egyik ismerősöm Ladáját. Még szerencse hogy ő is ott ült mellettem, így látta hogy nem az én hibámból történt. Szembe sávból átcsúszott egy autós kb. 70 km/h-s sebességgel (mi is ennyivel mentünk) és frontálisan csattantunk. Egy nagy szerencsénk volt, hogy mindkét ülés át volt rakva vagy 30 centivel hátrébb, mert a motor még így is bejött az utastérbe, a szelepdekni túlsó végét is el lehetett érni ülő pozícióból. Gyakorlatilag 1 méterrel rövidebb lett az autó. Ott helyben a szélvédőn keresztül kiszállva káromkodtam egy jó nagyot, (így utólag sajnálom is a másik autóst, biztos nem esett neki jól), aztán éltük tovább az életünket. Ha nem a te hibádból történt a baleset, akkor semmi okod nincs szomorkodni, autó lesz másik, majd azt is ugyanúgy fogod szeretni.

2019. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy ugyanilyen puntót veszek majd, teljesítette a szolgálatát hűségesen mióta megvolt, iszonyat imádtam. De még mindig nagyon sajnálom szegényt :(( direkt nagyon vigyáztam rá, hogy nehogy balesetet okozzak, erre pont fordítva történt.:(

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. jún. 8. 23:04
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nalam igy volt: autobaleset tobb, mint tiz ev jogsi utan. Mellekutcaba beteres, elsobbsegadas szembejovo forgalomnak, melybol 1 no ugy gondolja o inkabb belemjon. Kicsit nehez volt feldolgozni, fonok azt mondta, hogy delutan adja a kulcsokat masik autohoz, de ha nagyon szeretnem 1 napot kivehetek. Ez nekem is szimpatikus volt de del korul parom hiv, hogy okes baleset mag minden, de azer delutan megyek erte. Persze minden felem kozelito autonal azt gondoltam, hogy kesz, ez most belemjon, de masnapra elmult. Tul kell tenni magad rajta es nyomatni tovabb.
2019. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Esetleg én úgy állnék hozzá hogy ez is a tanulás része, a vezetés sosem arról szólt hogy kényelmesen kisattyogunk utolsó percekben az autóhoz, és egy jó zene mellett eltekergetjük a kormányt az út alatt. A vezetés valójában olyan összetett dolog, amit valaki 20-30 év után is idegességnek él meg.


Fogd fel úgy hogy nem egy olyan autót törtek össze, amiből más a jövőjét alapozza meg vagy ingatlant, esetleg földterületet vesz beruházás céljából...


Sajnos be kell látni hogy a forgalom emberi sajátosság miatt, mindig is életveszélyes lesz, van aki szerint egy gyorshajtónak az a célja hogy tönkre tegye egy hazafelé tartó család életét, vagy épp mindenképp meg akar dögleni... Közbe meg kb olyan jól vezet, és úgy érzi az autóját hogy nem teremt veszély helyzetet.


Általánosítani nem szeretnék, mert vannak Schumacher szintű futárok sok száz ezer esetleg milliós megtett km-el akár koccanás nélkül... Kamion sofőrt ismerek ilyet, eddig 37 év után baleset nélkül, pedig még Dél-Olasz részeken is járt többször is, ahol nem csak a saját autójukat szarják le, hanem a másikét is.


Tapasztalat szerzésként éld meg, talán úgy könnyebb, hogy miért? Mert voltak akik meg sem érhették azt hogy rutinos sofőrré váljanak, és mindez egy másik figyelmetlen sofőr miatt.


Nagyszüleim egyikét is így vesztette el a család közel 21 éve már, egy szemből érkező IFA sofőrje elaludhatott a kormánynál és áttért a sávba amibe ők szabályosan haladtak.


Motoros barátom gyerekkora óta rajongott a gépekért, és az egész életét e-köré alakította, volt amiről csak emiatt lemondott, a szabadság és a sebesség éltette Őt is mint sokunkat szerintem akik olyan motort választanak amilyet. Senki sem azzal a tudattal indul el otthonról, hogy többet már nem megy haza, sajnos az oly sokat emlegetett elsőbbség elmulasztása másodpercek alatt tört össze mindent, egy életet, családokét, és barátokét.

Akkoriban én is abba akartam hagyni a motorozást, de a szív sokszor erősebb a józan észnél...

2019. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik hozzászóláshoz:

Nem mindegy, hogy GTK, amit a károkozó biztosítója pénzben kifizet, vagy műszaki totálkár, amikor az autót hivatalból véglegesen kivonják a forgalomból és megy a zúzdába.

2019. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én velem nemrég esett meg az, amiről az ember úgy gondolja, hogy vele sosem történhet meg. Hatalmas esőben mentünk az autópályán, enyhén emelkedett az út és volt benne egy kisebb kanyar. Na, itt gyönyörűen összegyűlt a nagy eső közben a víz, és dőlt lefelé az úton. Mi elég gyorsan hajtottunk, bár szerintem ezen a vízátfolyáson szinte sehogy nem lehet gond nélkül áthajtani a sztrádán. Az autó megpördült az úttesten, majd átszakította a szalagkorlátot, és legalább 30 méterrel arrébb, a tíz méter mély árokban kötöttünk ki. Isteni szerencsénk az volt, hogy nem volt valami nagyobb fa vagy oszlop azon a szakaszon, hanem fokozatosan a korlát, a bokrok és kisebb facsemeték felfogták az autó sebességét, és végül a vadháló fogta meg az autót. Totálkárosra tört, de mi csodák csodájára sértetlenül szálltunk ki belőle. Ami karcolás keletkezett rajtunk, az a bozótban lévő csipkebokrok miatt volt, amíg felmásztunk a töltésen a tűzoltókig. Mai napig nem tudom felfogni, hogy mekkora szerencsénk volt. Ha néhány méterrel arrébb sodródunk ki és nekiütközünk egy fának, ma már nem élnénk. A rendőrök nekünk azt mondták, hogy a Jóistennek és a karosszériának köszönjük meg, hogy túléltük, mert ha nem egy prémiumkategóriás német terepjáróban ülünk, akkor nem védett volna meg minket az autó.
2019. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem az autómat, úgyhogy megértem. Toyota Yarisom van és elég egyedi a színe, szerintem ugyanilyet biztos nem kapnék. Egy éve van jogsim és 2 balesetem is volt másfél hónapon belül. Az elsőnél nekimentem a parkolóházban egy oszlopnak. A másodiknál vétlen voltam, megálltam a sárgánál és belémjöttek hátulról. A másik autó eleje totálkáros lett, az enyémet meg lehetett javíttatni szerencsére. Mindkét esetben nagyon szépen megcsinálták, nem látszik rajta semmi. A balesetem utáni első utamon kicsit féltem, főleg a sárga lámpáktól, de most már ugyanúgy élvezem a vezetést ahogy korábban.
2019. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!