Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorosok! Miben motoroztok...

Motorosok! Miben motoroztok ilyen melegben?

Figyelt kérdés

Én szeretek beöltözni tetőtől talpig protektoros nadrágba, dzsekibe, kesztyűbe, csizmába, de ilyen melegben szinte elviselhetetlen. Menet közben nincs vele baj, de ha megállok 5-10 percre, akkor már szakad rólam a víz. Fiatal koromban nem volt motoros ruhám, mindig évszaknak megfelelően öltöztem, és ilyenkor már rövidnadrágban és trikóban motoroztam, de ahogy öregszem, egyre jobban féltem a tyúkszaros életem, és fullra beöltözöm még rövidebb utakra is. Tegnap viszont megint csak egy rövidnadrágot és egy pólót vettem csak fel, és nagyon élveztem a motorozást. Azon gondolkodom, hogy újra visszatérek ehhez, viszont a biztonságérzetem sokkal kisebb így, baleset esetén sokkal nagyobb a komolyabb sérülés esélye.

Ti miben motoroztok nyáron? Nem Simsonra és 50-es robogóra gondolok, hanem nagyobb túra- és sportmotorokra.



2019. jún. 9. 12:19
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:
100%

Én beoltozok ilyenkor is teljesen.

sixgera evo bőr ruhám van,sokat számít a perforáció mert szellőzik,a hátam viszont nagyon tud izzadni mert ott nem tud szellőzni.

kesztyűből is felveszem a bőrt,első a biztonság.

csizma és bőr ruha is nálam fehér kivitel.

szerintem nagyon sokat számít,fekete bőr ruhában szerintem elviselhetetlen lenne.

másik pedig hogy kétrészes bőrruha megint csak plusz szellőzés,soha nem cipzárazom össze a nadrágot és a kabátot.


én nem mernék felülni laza ruhába,múltkor vittem ismerősömhöz hátsó fékbetét cserére.

alulra nem vettem fel a bőr cuccokat hanem csak egy farmert meg cipőt vettem fel.

hát mit ne mondjak,nekem rossz volt.

a lábtartón is olyan fura volt a lábam hogy nem csizma van rajtam.

gondolkozok azért egy jó cordurán ha esetleg kirándulós útra megyek,de egy jó protektoros cordura is ott van hogy 120-130ezer.

2019. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kétrészes cordura ruhám van, szellőzők is vannak rajta, így menet közben egész jó. Télen nagyon szeretem, +5-10 fokban se fázom benne, ilyenkor viszont jó lenne érezni a menetszelet.
2019. jún. 9. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy komolyabb protektor ing nagyon kényelmes. Most motoros bokacsizmám van, egy jó protektor ing, meg térdvédő, kesztyű, ez a legkényelmesebb, leghűvösebb kombóm eddig. Alatta sima utcai ruhám van, éppen amit felveszek. Este nyáron is nagyon hideg tud lenni ez a kombó, így van nálam egy nagyobb pulóver amit erre az egészre csak ráveszek. Kényelmes gyors. Először cordurában motoroztam nyáron, utána külön felcsatolhatókban, utóbbi már jó volt, csak untam ennyit öltözködni. Túl vagyok négy esésen, mindig volt rajtam protektor valamilyen formában, van téli cordura szettem is, a külső külön felcsatolható protektorok és a cordura is mindig megvédtek. Én tapasztalatom szerint nem érdemes motoros kabát+nadrág/külön felcsatolható protektor vallásháborúba bonyolódni. Bőröm sosem volt, nagyon tetszik, értem a miértjét, de kizárt, hogy én abban motorozzak nyáron.
2019. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fullos felszerelésben, mi másban? Inkább izzadok és élvezem a motorozást, minthogy ne izzadjak, de meghaljak egy balesetben. Valamit valamiért.
2019. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A protektoringről megoszlanak a vélemények. Valaki szerint nagyon jó megoldás önmagában is, valaki szerint csak egy bőr- vagy farmer dzseki alatt ér valamit, mert a vékony hálóra épített protektorok eséskor könnyen leszakadnak. Amúgy épp tegnap néztem egy Onroad videót az Alpinestars Bionic Action protektoringről. Egész jónak tűnik.


"Inkább izzadok és élvezem a motorozást"

Az izzadás sokat ront az élményen. Természetesen a biztonság is nagyon fontos.

2019. jún. 10. 07:49
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Vajon hogyan lehet inkább elkerülni a bajt? Ha full beöltözve izzadva kiszáradva nagyobb tempól bevállalsz hogy hülj egy kicsit vagy lazábban öltözve kényelmesen ezerszer jobban vigyázva és lasabban mész. Ha baj történik nem kérdés. De vajon elkerülni hogyan lehet jobban? Én amikor az utóbbit választom max 70el megyek (chopper).
2019. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dirtboy ***** válasza:
100%

Azért ez nagyban motor függő is.

nekem pl nakedbike van, telibekap a szél elég meredek szögből nem kell száguldani hogy ne sülj meg rajta.

de vannak túrák vagy chopperek amin olyan nagy plexi van hogy védve vannak nagyon a menetszéltől.

a bőr felületet pedig így is úgyis takarni kell mert az UV 200nál is le éget,szóval póló stb soha nem lesz megfelelő öltözet semmilyen protecktoros kiegészítővel.

2019. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én még az ETZ-s generáció voltam, és a 80-as, 90-es években senki nem használt ilyen ruhákat. 300 km-re is elmentem farmerban és pólóban, és nem finomkodtam a gázzal és a kanyarokkal. Abszolút ura voltam a motoromnak, és nulla félelemérzetem volt. Egy Nagykanizsa-Szeged út 3 óra volt autópálya nélkül, és ha egy Ifa feltartotta 60-nal a kocsisort, én beálltam középre 130-cal, és nem nagyon érdekelt a szembejövő forgalom. Ma már azért nem csinálok ilyeneket, többnyire betartom a sebesség határokat, kanyarokat is ésszel döntöm, előzéseket is megfontolom, és már egy 600-as Hondával nem hajtok úgy, mint valamikor a 250-es ETZ-vel.

Én azt látom, hogy manapság már bebeszélik az emberbe, hogy rettegni kell motoron, mert bármikor meghalhatsz, és öltözz fel nagyon, vegyél fél milláért sisakot, ruhát, csizmát, mert csak így van esélyed életben maradni. Amúgy 30 éve estem utoljára, de ettől függetlenül én is félek már ruha nélkül, és én se indulnék már el pólóban hosszabb útra.

Dechathlonban lehet kapni nagyon jó UV szűrős pólókat. Én vettem pár hosszú ujjút. Olyan, mintha semmi nem lenne rajtam, mégis véd a leégéstől.

2019. jún. 10. 22:39
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nem Simsonra és 50-es robogóra gondolok" Pedig a városban napi szinten látni nyári ruhában lányokat robogón, vagy pólóban 70-el sorok között tépő robogót. Ugyanaz a kérdés, "a járdaszegély amikor 70-el repülsz neki nem kérdezi, hogy hé te milyen motorról repülsz ide? jaa csak egy robogóról"

Ugyanolyan veszélyes robogóval beleszánni 70-el a szembejövőbe aki 50-el jön városban, ez mégis "elfogadott".


De ez a te döntésed kell hogy legyen nem kellene hogy más befolyásoljon. Meghozol egy döntést hogy így vagy úgy öltözöl be, ennek megfelelően motorozol és viseled a következményeket. Én is ezt teszem amikor úgy érzem jobban zavar a koncentrációban hogy szakad rólam a víz és inkább nem csinálok presztízs kérdést abból hogy megelőznek az autók.

2019. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tim Ravel ***** válasza:
1 szál boxer alsó ban ( rövid gatya ként használva ) 900 as SUZUKI!
2019. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!