Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok rosszul kezelik a...

Autósok rosszul kezelik a kerékpárosokat. Miért?

Figyelt kérdés
Itt sopronban ahol elsőbbségadásra kötelezett a kerékpáros az úttesten haladókkal szemben, mindig megállnak autóval. Ahol meg elsőbbsége lenne, mert nincs táblája, ott sosem engedik át. Felétek is így van? Miért vajon?

2019. jún. 14. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Amíg a kerékpárosokat nem kötelezik a KRESZ vizsga letételére, addig mindíg meglesz az ellentét. Persze nyilván az interneten mindenki okoskodik, hogy jobban tudja biciklisként a szabályokat mint az autós, csak az internet ugye nem a való világ.


Két megoldás létezik: kötelezővé tenni a KRESZ vizsgát és/vagy bicikliutak kiépítése mindenhol, így nyugodtan lehetnek hülyék a kerékpárosok, mert nem zavarját és veszélyeztetik az autós forgalmat.

2019. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, mások hogy vannak velük. Amit én látok, hogy a biciklisták talán a legszabálytalanabbak a közlekedés résztvevői közül. Mennek össze-vissza, ahogy épp jólesik. Mennek járdán, és lecsöngetik az ott haladó gyalogost, mennek gyalogátkelőn, mennek az úttesten, miközben mellette ott fut a kerékpárút. Nagyon gáz, amit csinálnak, tisztelet a kivételnek.
2019. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
68%
Van durvább, a rolleresek.
2019. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Elsőhöz szólok: gyalogos-kerékpáros-autósként kérdezem:

Az autósok vizsgát tettek abból, hogy ismerik a KRESZ-t? Akkor miért nem tartják be?

Pl. itt Pesten dudált már rám autós a kerékpárúton, hosszában haladva. Dudált rám járdán, azon szintén hosszában közlekedve. Láttam autóst, aki jobbra kanyarodást lámpás kereszteződésben a járdán abszolvált.


Kérdező, nem valami értelmesen fogalmaztál. Csak sejteni lehet, mit akarsz tudni.


Autósok azért kezelik rosszul, amiért ugyanazok beállnak a roki parkolóba, kímélik az indexet, akik eléd tolakodnak a pénztárnál a sorban, akik a földre szotyiznak, tíz forint eltérésért fúrják a kollégát, akik all inclusive útra fizetnek be, és nejlonzacskókba gyűjtik amit találnak, majd a kétharmadát kidobják. Ezek ugyanazok az emberek.


Akik a mindennapokban tudnak ember módjára viselkedni, az a kocsiban sem lesz másféle.

2019. jún. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
71%

@1: ha a herékpárosokat köteleznék -az egyébként kategorikusan tiltott- vizsgárab az mennyiben befolyásolná az elméletileg sikeres vizsgával rendelkező gépjárművezetőket a szabályok betartásában? Mellesleg a napi szinten kerékpárral közlekedők minimum 69%-a rendelkezik valamilyen járművezetői engedéllyel, amelynek megszerzéséhez szükség volt sikeres KRESZ-vizsgára...


@2: hogy kik a legszabálytalanabbak, azt lehet vitatni. Tény, hogy mostanában a kerékpárosokról esik a legtöbb szób mivel az általuk elkövetett szabálysértések men számítanak olyan megszokottnak és természetesnek, mint ami egyéb járművvekkel történik. És aki gyalogosan, gépjárművel úgy tartja be a szabályokat, ahogyan az hazánkban jellemző, az nem fog megváltozni attólb ha egy adott utat kerékpáron haladva tesz meg.

2019. jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Kerékpárral nem lehet járdán közlekedni , kivéve ha tolod.
2019. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok:

Bármilyen furcsa, de lehet menni járdán kerékpárral bizonyos feltételek mellett.

Másrészt ismerem a KRESZ-t, harminc éve van jogsim, és autóval, teherautóval, kerékpárral, segédmotorkerékpárral, hajóval, meg gyalogosan is : közlekedem.

A probléma szerintem három dologban rejlik:

1. ha valaki megszerezte a jogsit, nem foglalkozik azzal, ha új szabályok jelennek meg. Attól, hogy nem tudja, nem fogják elvenni a jogsiját. Megoldás szerintem az lenne, ha a változásokról minden jogosítvánnyal rendelkezőt értesítenének, vagy időszakos alkalmasságin kellene forgalomban vezetni egy vizsgabiztossal.

2. a rend őrei tojnak az egészre, a kerékpárúton parkoló autó mellett is csak elsétálnak. A minap a rendőrautó előtt majdnem elütöttek egy babakocsis anyukát a zebrán-nem is foglalkoztak vele. A zebra teljesen ismeretlen sok autóvezető számára = azt hiszem túl sok a vásárolt jogsi errefelé, RENDŐREINK MEG NEM AKARNAK DOLGOZNI.

3. figyelmetlen autósok: csak azt kellene figyelni, hogy van-e kerékpárút, és van-e elsőbbségadás táblája a kerékpárosnak. Ilyen egyszerű. Mindenkivel megtanították, hogyan néz ki hátulról egy ilyen tábla. Vagy tévedek?


Éppen az imént értem haza, most a következő történt:

körforgalom mellett, kerékpárút és zebra halad át az úttesten. Kerékpárúton elsőbbségadás tábla nincs. Haladok át a kerékpárral, lassan: egy a körforgalomból kiforduló autó majdnem elüt, ezért meg kell állnom az úttest közepén, nem szállok le. Tovább megyek, mert a következő autó elenged, a járdaszigetre érve rám förmed, hogy: -Nem kellene leszállni? Alighogy érkezek visszaszólni neki, hogy bizony nem, a másik irányból érkező autó vészfékezéssel szintúgy majdnem elüt. Igenis nekem van elsőbbségem!!! Ha meg elüt, fizet! Ezen körforgalmon napi háromszor - négyszer megyek át, az átkelés minimum kétszer életveszélyes.

Ennél már csak az kellemesebb, ha balról melléd húzódik egy autó, nem előz meg, de befordul jobbra. Akkor is, ha ott vagy. Nem látott, bocsi. Két méteres neonzöld 120kg-ot hogy nem lehet észrevenni?


Szóval szerintem elvadultak a bunkó emberek, mindez a nagybetűs dolog miatt. Hozzáteszem, tisztelet a kivételnek.

2019. jún. 21. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én nagyon egyet értek veled! Kiegészíteném: nem 100 ezres bírságokat, ha nem jogsit örökre be vonnám. Amit művelnek az utakon???

Baleset menteset Neked is, és a hozzád hasonló gondolkodású úton közlekedőknek !

2019. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!