Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Félreértésből fakadó balesetné...

Félreértésből fakadó balesetnél ki a hibás?

Figyelt kérdés

Van ez a videó 2 perc 19-nél:

https://www.youtube.com/watch?v=nTx-5PxlT4g&t=2m19s


A személyautós azt hitte, hogy a teher elé kanyarodik ki, ezért elrántotta a kormányt és balesetet okozott.


Ebben az esetben ki volt a hibás? A teherautós hozzájárult a balesethez (részfelelősség)?



2019. jún. 16. 00:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a szögből nem látszik rendesen. Mintha a bal első kerék átlépné a vonalat és akkor az eleje már jócskán átlépte, ha így van akkor a teherautó vezetője a hibás. Ha nem akkor a személyautós.
2019. jún. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyértelműen túllépi a sarka néhány cm-t a vonalat, ebből hihette azt a személyautós, hogy ő elé fog bevágni.
2019. jún. 16. 01:11
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Jó szemed van, én 27 collon nem tudom megállapítani mennyire lépi át. Ha átlépi akkor ő zavarta a másik sáv forgalmát, ő felelős.
2019. jún. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
A teherautós volt egyértelműen.
2019. jún. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Itt a személyautó a hibás. A teherkocsi szabályosan kikanyarodik az üres sávba.
2019. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem kanyarodik ki szabályosan, hiszen látszik, hogy átlóg a középső sávba. (Mondjuk az ott lévő autós is túl reagálta)
2019. jún. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Ebből a videóból nem látszik, hogy átlóg-e.

De még ha át is lóg az egyértelmű, hogy max centikről beszélünk a személyautó meg átrántotta a másik sáv közepébe a kocsit... Ebben az esetben a személyautós kérdés nélkül a baleset okozója.

2019. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
A személyautó simán irányváltás nélkül mehetett volna egyenesen. Kicsit túlreagálta.
2019. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

hivatalosan a személyautós. ilyen esetekben is van 2 lehetősége. vagy fékez, és kockáztatja, hogy hátulról belémennek(ki lesz a hibás? aki nem tart megfelelő követési távolságot) vagy pedig ha nem tudja elkerülni, és az oldalával súrolja a teherautót, akkor a teherautós lesz a hibás.


én ezt tapasztalatból írom, mert volt már sajnos hasonló élményem. Bpesten haladtam a Hungárián a középső sávban. a külső sávból egy kukás konténerszállító úgy kezdett sávot váltani, hogy nem törődött azzal, hogy az én autóm eleje már mellette van...ha hagyom, hogy lezúzzon, akkor ő a hibás...ha fékeztem volna és belémjönnek, akkor a hátulsó autós lett volna a hibás...én pedig inkább megpróbáltam oldalra kerülni, így végül a belső sávban húztam meg egy mellettem elhúzó autó oldalát...

2019. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Itt az egészhez semmi köze a teherautósnak. A személyautós hibázott, mert simán mehetett volna tovább a sávjában. Ha a kamion át is lógott 10 centit, akkor se ő a hibás. Béna sofőr ennyi.
2019. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!