Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Holttér tükörből milyen...

Holttér tükörből milyen típust ajánlotok?

Figyelt kérdés

MAzsola vagyok, elfekvő jogsimmal nemrég kezdtem el gyakorolni és vezetni. Anno az oktatómnak egy kis kerek kiegészítő tükör volt felszerelve az oldalsó tükrök csücskeibe. Most néztem neten van olyan félkör tükör (oktatótükörnek is hívják) valamint egy szögletes amit úgy kell rátákolni vhogy a sima oldalsó tükrökre - bár ezt nem teljesen értem, szélesebb ott az autó plusz simán letörik, megrongálják sztm.

Tapasztalt vezetőktől kérdezem, melyik tükörtípust ajánljátok ahhoz h holtterek is látszódjanak és biztonságosabban tudjak vezetni.


2019. jún. 26. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Soha nem jutott eszembe plusz tükröt felrakni a meglévőkhöz.

Én nemcsak a tükröt nézem, hanem egy pillanatra odafordulok, hogy ellenőrizzem, tényleg szabad-e a sáv, hely, bármi.

2019. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De az oktatónak azért kell a kiegészítő tükör, mert az általad a bal ülésben beállított tükrök neki semmit sem mutatnak a forgalomból, neki kvázi két újabb tükör kell ahhoz, hogy felmérje a többi jármű helyzetét a jobb ülésből.
2019. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az újabb autóknál a tükör széle már eleve holttükörként funkcionál, ha ilyen autód van, akkor halál felesleges még egy holttükröt tenni melléjük. Egyébként kezdőknek szerintem kifejezetten káros, mert azt hiszik nem kell akkor hátranézniük és rögzül bennük a rossz szokás. Holttükröt az használjon, akinek már van tapasztalata és nem csak a tükrök alapján tájékozódik.
2019. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!