Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hollandia tömegközlekedés...

Alexcosta kérdése:

Hollandia tömegközlekedés (busz, villamosbérlet)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


kb. 6 hete költöztem ki hollandiába munka miatt. Egy kis faluban van a szállás(GEES, ha valaki ismerné) sajnos sok minden nincs itt. Ezért városra lenne szükségem, hétköznaponként és hétvégenként is. A kollégáim azt mondták,hogy a buszra a napi jegy 10 euró,ami egész napra jó. De mindennap ez elég sokba kerülne. A kérdésem az lenne,hogy hol tudnék busz,akár kombinált bérletet venni itt? és mennyibe kerülne egy hónapra? hollandul nem tudok, csak angolul. Segítsetek! Köszönöm.?



2020. jan. 6. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, Hollandiában OV-chipkaart üzemel mindenhol, azaz Geesben is tudod ezt használni mindenhez. Ezt bármelyik automatánál fel tudod tölteni egy saldoval, amit utána utazás közbe be- és kicsippantasz.


[link]


Itt is azt írja, hogy ezzel egész Hollandia területén tudsz utazni.


Itt tudsz ilyen személyre szóló chipkaartot igényelni:

www.ov-chipkaart.nl


Ha diák vagy, akkor kedvezménnyel utazhatsz, részletekről itt:

[link]


Általános infók:

[link]

2020. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt tudsz chatelni velük, ha egyéb kérdéseid volnának, biztos tudnak segíteni:


[link]


legörgetsz, majd "chat"-re kattintasz.

2020. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az üzenet: Szia! Ha mondjuk töltök a kártyára 20 eurót és én pl. Gees-ből Emmenbe szeretnék utazni busszal oda vissza,akkor mennyi pénzt von le ez az egész? Bocsi,ha laikus vagyok, de erre nem találtam információt. Szóval 13 megálló Geesből-Emmenbe. Akkor mennyit kell rá töltenem a kártyára és mennyit von le ezért az utazásért?"



Szia, €4,3 körül elvileg.


0,98 a felszállási tarifa, km-díj 0,17. Azaz 2 oda-vissza belefér a 20 euróba. Kivéve, hogy van egy minimum összeg, ami mindig kell hogy legyen a kártyán. Vonathoz asszem 20 euró, buszhoz talán kevesebb. Érdemes feltölteni párszáz euróval aztán használni.


[link]


NS oldalán vannak plusz havidíjak, amivel pl csúcsidőn kívül olcsóbban tudsz utazni stb. Ki kell számolni, hogy megéri-e. Minden esetre érdemes személyre szóló ov chipkaartot igényelni első körben.


Szerintem legpontosabb választ akkor kapod a kérdéseidre, ha írsz nekik chaten. Linkeltem az eredeti válaszomban. Amiket mondok, ne készpénznek vedd, nem szoktam OV-t (openbaar vervoer) használni. Inkább győződj meg a forrásból magad is.

2020. jan. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!