Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Oszkár telekocsin csak én...

Oszkár telekocsin csak én fogom ki a gyökér utasokat?

Figyelt kérdés

Eddigi útjaimon mindig volt valami probléma az utasokkal.


Első utasom:


Hívás után rögtön alkudozik az indulási helyről, hogy itt és ott vegyem fel. Majd alkudozik, hogy nem-e indulnék hamarabb (1 órával), mert neki úgy jó. Út közben egyszer csak azt hallom, már bontja a chipses zacskót a hátsó ülésen, tiszta morzsa, chips lett a kárpit, porszívózhattam ki. Plusz bele is kent valami szószt.


Második utasom:


Lefoglal 2 helyet. Majd utazás előtt, mikor már úton vagyok a kiindulási helyre visszamondja online. Telefonon nem elérhető.


Harmadik utasom:


Meg van adva 19:30-as indulás. Regisztrál 19:25-kor majd felhív, hogy kicsit "várni kellene" mert most indul Mátészalkáról...Ami az indulási helytől 45 percre van... Mindehhez olyan stílus társult, mintha ő tenne szívességet nekem azzal, hogy elvihetem.


2020. márc. 22. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ez ilyen...
2020. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nem ilyen volt. Aztán én is egyre több ilyennel találkoztam, majd 3 éve felhagytam az oszkározással.
2020. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb foglalt vki Győrből Szolnokig.....nem hívott foglalaskor.Bécsnél hívom mi a helyzet,jaaa elfelejtette lemondani.Köszi....
2020. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En egyetlen egyszer probaltam ki de nem eri meg, csak akkor ha nem teszel meg kiterot.


Az utasom a buszallomason szallt be. Ez nekem egy kis kitero volt de mondom jolvan. A celallomasa egy varos volt amin keresztulmentem de az utam pont az elkerulo uton vitt volna de be kellett mennem a varosba hogy elvigyem a buszallomasra. Utkozben derult ki hogy igazabol egy faluba menne amin pont keresztul megyek de nem akarta hogy elvigyem, pedig kisebb a kitero akkor is ha a falu szeli hazhoz megy.

Utkozben azt magyarazta hogy volt aki ingyen elvitte csak jofejsegbol. Celozgatni probalt arra hogy ne kerjek penzt. Vegulis kifizette siman, kb 1500at kerestem, mentem kiterot is ugyhogy osszesegeben a kiterore lehet elment 500 ft a benzinre.

2020. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én alapvetően a pénzzel is úgy lennék, hogy nyilván "bevétel" hiszen 3000/fő (minusz 150/fő megy az oszkárnak).

Viszont amúgy is utaznék, nekem ugyanannyiba kerülne az út.


Csak mikor utolsó pillanatban elő jön, hogy 9000 helyett kapok 3000-et, 3x150-et vissza fizetek az el nem jöttek után is, plusz veszek egy energiaitalt az úton és marad ~2000 forintom akkor elgondolkozom, hogy ezért megérte-e idegeneket ültetni a kocsimba.

2020. márc. 22. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Az Oszkárral -többnyire- a csórók utaznak...

...és olcsó húsnak híg a leve.

2020. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 éve oszkérozom, 193 utasom volt eddig az Oszkár szerint (persze ebben vannak visszatérők is), komolyabb gondom soha nem volt senkivel.

- Olyan volt egyszer, hogy egy illető, aki sürgette az utazást, és miatta hamarabb indultam, mikor odaértem hozzá, még 10 percig tollászkodott, mire elindultunk.

- Egyszer egy srác kb. egy százassal kevesebbet adott, "éppen ennyi apró van csak nálam, majd legközelebb megadom" alapon.

- Ketten utólag az értékeléskor megreklamálták (negatív, illetve semleges értékeléssel), hogy 20 percet késtem, pedig általában jelezni szoktam, hogy hosszabb úton nehezen tervezhető egy közbenső ponti indulás, és érkezésig be is szoktuk hozni a késés nagy részét.

- Egy olyan volt, hogy az illető nem mondta le, és nem is volt elérhető.

- Egy utas, aki rbeszélt, hogy tegyek már érte kerülőt, én meg mondtam, hogy egy BKV jegy áráért teszem meg, utólag az értékelésnél ezt megreklamálta (semleges értékeléssel), pedig ere az Oszkár rendszer lehetőséget ad, egyáltalán nem szabálytalan ezért plusz pénzt kérni.


Na most ez 6 eset kb. 200 utazásra, kb. 3 %, és egyik sem az autóban okozott probémát, olyan esetem nem volt.


"3x150-et vissza fizetek az el nem jöttek után is" - Ez nem igaz, az el nem jöttek után nem kell fizetni, ha az értékelésnél utólag azt jelzed, hogy "nem történt meg az utazás", nem kell fizetned utánuk.


Jobb az elején tisztázni, hogy hova megy pontosan z illetpő, mert tényleg előfordulhat olyan, hogy ahova megy, az közelebb van, mint amit megadott érkezésnek, csak azt hitte egy nagyváros központjába egyszerűbb elvinni, mint egy városszéli faluba (pedig nem).

2020. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oszkárral nem a csórók utaznak. Én egyetemistaként még a covid előtt oszkároztam, de nagyon sok a megbízhatatlan sofőr. Utolsó pillanatban az adatlapon szereplő csilli-villi autót lecseréli egy rozoga valamire, nincs biztonsági öv, a kisbusz ajtaja nem záródik rendesen, ezért egy utasnak kell két órán át tartania, hogy az autópályán ki ne nyíljon… csak hogy pár esetet említsek, amiket szerencsém volt megtapasztalni. 1-2 utastárs is hagyott némi kivetnivalót, több 10 perces késések és még sorolhatnám.

Alapvetően a rendszer olyan, mint a kresz, a kölcsönös bizalmon nyugszik, de ugye tudjuk, hogy a bizalom nagyon törékeny dolog.

2022. febr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!