Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a helyzet mostanság a...

Mi a helyzet mostanság a telekocsi szolgáltatásokkal Magyarországon? Alternatívák?

Figyelt kérdés

Egy kis plusz bevétel gyanánt jó lenne foglalkozni vele. Uber és Lyft jelen van, vagy totál be van szüntetve?


Oszkárt ismerem, Blablacar-t jelenleg használom, de csak hosszú távú utakon. Budapesten esetleg tud magánszemély fuvarozgatni bármilyen más módon csak ne taxisként?



2020. máj. 20. 12:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

#10: Nen az üzletszerűen Oszkározókról beszéltem.

[link]

2020. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

"Nen az üzletszerűen Oszkározókról beszéltem."

Félre értettél. Arra céloztam, hogy amint kiderül, hogy valaki profit miatt vállal ilyet, és baleset történik, a biztosító nem fizet.


Egyébként, csak hogy a kérdésre is válaszoljak: nincs alternatív taxis lehetőség, jogszabály is tiltja, és amúgy sem érné meg. Közgazdaságilag meg nonszensz az a kijelentés, hogy "Rövid távon pedig igenis jó egy kis zsebpénznek, mert nem rögtön a szervizre fogod költeni.". Az a plusz költség valamikor megfog jelenni, tehát csak "hitelt" adsz maximum magadnak, de az meg nem minősül semmiképpen sem plusz jövedelemnek.


Az Uberrel is ez volt a gond, hogy a hobbi sofőrök nem számoltak utána, hogy valójában mibe kerül nekik ez az egész.

2020. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Fortissima Finguss válasza:
Az Oszkár nem is telekocsi cég. Valójában fekete és, szürke és fehér fuvarozó cégek futtatója.Magán személy nem nagyon tud fuvart vállalni, mert agyon nyomják a fuvarozó cégek hirdetései. Hibás az internetes közvetítési rendszer is. Minden a sofőrre hárítanak, e következtében az utasok olyan arrogánssá váltak hogy jobb nem is beszélni róluk. Hasonlóan bukta a blablacar is....a balablacar is iránybuszokat indít és ezzel elszipkázza az utasokat...A régi hangulatos jó kedvű telekocsizás úgy látszik a múlté..Csak veszekedések és bosszúállások zajlanak...
2020. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Barbell Deadlift ***** válasza:
Igen, mert ahogy kiszagol az ember egyetlen egy forint hasznot is, beindul a sz@rházi viselkedés.
2020. szept. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én továbbra is úgy használom, ahogy eredetileg kitalálták: Havonta egyszer-kétszer, amikor megyek valahová, megosztom a szabad helyeimet. Sokszor van utasom, nem arrogánsak, jó hangulatú utazások szoktak lenni.
2020. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!